Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet a "meleg" szülők...

Milyen lehet a "meleg" szülők gyerekeinek?

Figyelt kérdés

Annyira sztárolják a meleg párokat akik örökbefogadtak vagy béranyát kértek fel hogy lehessen gyerekük.

De még egy gyereket se kérdeztek meg hogy boldogak-e így, vagy végeztek kutatást hogy vannak-e közöttük lelkileg sérültek.

Vagy az a generáció még nem nőtt fel?

Nincs nekem bajom a melegekkel , ne értsétek félre, de ez igazán elgondolkoztatott.


2011. szept. 21. 21:38
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Igen, most elsősorban a Ti véleményetekre voltam kíváncsi. Amúgy Neil Patrick Harris - David Burtka párosra gondoltam. Amellett hogy imádom NPH-t, elszomorított hogy a kislányával még sose fotóztatta magát, a kisfiával viszont mindig, és róla áradozik többet.
2011. szept. 22. 07:12
 22/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmi baja sem lesz annak a gyereknek,ha szeretetben nevelik fel.Egy apa a pl.a menstruációval kapcsolatban is mindent el tud mondani,ha rendesen felkészül,plusz vannak iskolai védőnők.Öcsém két nő között nőtt fel(anyu és én),fater pedig sosem látogatott meg minket,tehát férfi példa sem volt előtte,mégis rendes pasi lett belőle,még az átlagnál jobb is:)De a következtetéseket szerintem is csak évek múlva lehet levonni mikor az a generáció felnőtt.Én elolvastam a kutatások eredményeit és szerintem biztató.
2011. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem reagált arra a felvetésemre, hogy mit szólnak az ilyen gyerekek osztálytársai. Pedig a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni és az ilyen kiközösítés óriási trauma.
2011. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

Milyen messzemenő következtetéseket vonsz le abból, hogy melyik gyereket cipeli. Nem az egész életüket élik a fotósok előtt.

Egyébként mikor interjút adott Craig Ferguson-nak, végig a kislány hasfájásáról beszélt.

2011. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
91%

A múltkor beszélgettem erről egy meleg férfiismerősömmel. Komoly kapcsolata van, szeretik egymást. Azt mondta, hogy régebben gondolkozott a gyermekvállaláson, de rá kellett jönnie, hogy a gyermeknek ez minden téren negatívum lenne (iskola, meló, bármilyen esemény amire együtt mennek)és ő nem szeretné, ha ez történne.

Igen, a gyerekek kemények tudnak lenni, ezt talán már a legkisebbek is felfedezik az oviban. (És akkor még nem is beszéltünk beiratkozásokkor az "anyja neve" rublikáról :P )

Én támogatnám őket, ha tudnám, hogy a társadalom elég fejlett szinten van ahhoz, hogy ezt a dolgot ne problémaként, hanem megoldásként kezelje. ( Több árva gyereknek lenne jobb sora, családja)

És persze ha bebizonyítanák, hogy a homoszexuális kapcsolat közvetlen közelében való felnőtté válás nem hat ki a gyerek önképére és szexualitására.


Ez persze csak az én véleményem.

Ildikóka

2011. szept. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni. De egy gyerek sem születik előítéletekkel. A nyomott agyú szüleik tömik tele a fejüket.


Egyébként nálunk a suliban senkinek nem voltak azonos nemű szülei, mégis a legtöbb gyereket csúfolták valamiért.

2011. szept. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Sörözés?:D

pfff..Ez az apai minta:D

Jó családban nőhettél fel:D


Meg foci?:D..Azt hiszitek minden heteró fiút ez érdekel?

De ha igen,akkor az anyja is focizhat vele akár.De nekem ez annyira nem életszagú.A szülők jó ha 1-2%-a csinál ilyet a gyerekeivel.A legtöbb gyerekkel ilyen aktívan nem foglalkoznak a szülők:D


Szerintem nem lesznek tőle sérültek.Pl csúfolják a dagi gyerekeket,a vörös hajúakat,stb.Ez neveltetés kérdése.Ha te otthon elmagyarázod a gyereknek,hogy nem szabad csúfolni a másik gyereket,akkor nem fogja.


Aki melegként gyereket akar az nagyon elkötelezett.

Gondolj bele a heteróknál sokszor csak úgy becsúszik egy gyerek,aztán megtartják,úgy,hogy nem is alkalmasak gyereknevelésre.Szerintem inkább az ilyen gyerekek szívják meg nagyon.Aki meleg és gyereket akar,ott nem tud úgymond becsúszni egy gyerek,hanem az tervezett,megfontolt döntés eredménye.


A lényeg,amúgy szerintem a szereteten van.Illetve sajnos,hogy ezt kell mondanom,de az anyagiakon is.

Főleg ma.Inkább hamarabb fogják lenézni a szegény gyerekeket.


Arra is van példa,hogy valakit a nagyija nevel fel,vagy egy egyedülálló szülő,mégis boldog a gyerek.

Meg arra is,hogy két szülő neveli és mégis boldogtalan a család.


Az egyszülős modellben,amit tutira nem lát a gyerek az a veszekedés,mert nincs kivel.Tehát adott esetben ez még jó is lehet a gyerek szempontjából.

Amiket látsz a reklámban,a buszon családokat az csak a felszín.Mindenhol vannak gondok.És sokszor sajnos a gyerekek belelátnak a szülők közötti gondokba is.


Még mindig kevésbé fogják azt bántani,akinek 2 apja/anyja van,mint aki meleg a suliban.

De ez mentalitás függő,az emberek fejében van a baj,hogy mindenáron egyfajta dolgot akarnak erőltetni,mikor az emberi sorsok mások.


Ma már azon sem akadnak fent,max ilyen nagyon elmaradott helyeken,ha valaki azt sem tudja ki a gyerek apja.

Ha egyedül képes felnevelni,megadni neki mindent,akkor nincs baj azzal sem.Persze nekezebb.


Véleményem szerint a gyerekek egymás közötti csúfolódása elsősorban a szülőkre vezethetőek vissza.Amit otthon lát,hall.Ha azt hallja,hogy az apuka folyton szídja a cigányokat,vagy a nyugdíjasokat,vagy a festett hajú nőket,akkor a gyerek azt fogja hinni,hogy az a normális.Persze ha felnő,akkor rájön,hogy nem így van.


Ahol toleranciára tanítják a gyereket,nem szitkozódásra,az a gyerek egészségesebb lesz.Az a gyerek tuti nem fogja a másikat piszkálni a suliban.

Az ilyen melegellenes tüntetők kisgyerekkel a nyakukban ordibálják a szitokszavakat,na azoknak a gyereki lesznek sérültek.Mit látnak?Azt,hogy az apjuk egy agresszív alak.

Vagy ők is azok lesznek,vagy pont félni fognak tőle.

Ha butácska a gyerek,akkor nagyrészben olyan lesz,mint a szülei.Ha van egy kis esze,akkor pedig egy idő után elfog gondolkodni magától a világon,illetve a szüleiről függetlenül is lesz majd véleménye dolgokról.De az is lehet,hogy bizonyos dolgokban egyezni fognak a vélemények.


Sajnos minden kornak megvannak a maga áldozatai.

Az én nagymamán 8 gyereket nevelt fel,amikor még a nőnek kuss volt a neve.Aztán fiatalon meg is halt.

Ma a felnövő melegek,gyerekek.Holnap a melegek gyermekei.

2013. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!