Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha egy...

Szerintetek gáz, ha egy férfinek 43 évesen lesz gyereke?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 18:45
1 2 3 4 5
 31/48 penkaur válasza:
30%
szerintem a gyereknek annál jobb, minél fiatalabbak a szülei. De a szülők szemszögéből nézve is azt a tanácsot tudom adni: ne várjatok semmire. Vágjatok bele a kalandba! mást se halogassatok: pl. "majd holnap elmegyek fitnesszbe", "majd jövőre megszerzem a nyelvvizsgát", "tíz év múlva hozzámegyek"... az Élet nem vár, gyerünk!
2011. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim válasza:
0%

Igem, szerintem gáz. A mai viszonyokat tekintve nem biztos hogy látni fogod felnőni.

Meg aztán szerintem a gyereknek se jó, hogy az iskolába a nagyapja megy érte.....

2011. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
84%

Én 35 voltam, a férjem 50, mire gyerekünk született.

És előtte nem éltünk, "mint Marci hevesen".

Egyszerűen így alakult. 13 év után vállaltunk gyereket, de csakis azért, mert szó szerint a nulláról kezdtük, és mire felépítettünk egy biztonságos hátteret, mindketten súlyos betegséget kaptunk. Aztán felépültünk, és most 2,5 éves a kisfiunk. Büszke szülők vagyunk, sok mindent megéltünk együtt.

Lehet vállalni 20 évesen, vagy 2 éves kapcsolatba, csak amíg régen más tradíció szerint normális volt, de értékek alapján működött, ma már inkább felelőtlenség.

Miért ne vállalhatna 43 évesen gyereket? Sőt!

2011. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
utolsó ne haragudj de szerintem semmivel sem felelőtlenebb 20 évesen mint 35-40 évesen, az előbbi lehet az elején szűkebben jön ki viszont az utóbbi lehet nem éli meg a gyerek ballagását,ez is ember függő,minél idősebb a szülő 2 dolog merülhet fel, az egyik türelmetlen lesz,elhanyagolja,2.elkényezteti mindentől óvja,persze vannak kivételek,de ez az eddigi tapasztalat ismeretségi körben
2011. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim válasza:
100%
Szerintem sem gáz, a nagyapám 50 volt, mikor elvette nagyanyámat, született 4 gyerekük, és 88 évesen halt meg nagyapám, tehát bőven volt ideje a gyerekeire!:-) S igaz ami igaz, 43 és 43 éves közt is órási a különbség!!!!:-) Én idén töltöttem a 45-öt, de 35-nél senki sem néz többnek, bár én sem úgy élek, hogy tv-zek ész nélkül, megyek ahová csak lehet, és suliba is járok, nem érzem magam öregnek.. Gondolom, aki babázni szeretne ő sem!:-) Szerintem nagyon jó!!!:-)) Csak biztatni tudom!!:-)
2011. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
De kedves kérdező ,,MIt érdekel h ki mit mond?a lényeg h te hogy érzed ..
2011. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:

Szerintem nem gáz, de igazából ez nem a kortól, hanem... talán a jellemtől függ.

Az én édesanyám 39, apám 47 volt amikor születtem, harmadik gyerekként, majdnem 17 évvel az előző után. És bár apám már pár éve meghalt, engem felneveltek, szerettek és mindent megadtak nekem, amit tudtak.

Negyven-egynéhány év még abszolút nem késő.

Hogy sikerül-e felnevelni? Tragédiák bárkivel történhetnek, kortól függetlenül, nem lehet úgy élni az életet, hogy "Mi van, ha egyszercsak a fejemre esik egy műhold?", vagy ilyesmi.

Nekem spec. inkább az volt a problémám, hogy gyakorlatilag egykeként nőttem fel, mert mire megszülettem, már egyik testvérem sem lakott otthon. De ennek a "hipotetikus" gyerkőcnek ilyen gondja nem hiszem, hogy lenne.

És számításba kell venni, hogy egy gyerek igenis ok a vidámságra, ok arra, hogy az ember még jobban meg akarjon gyógyulni, feltétel nélkül szeret, és ezen okok mindegyike hosszabbít az életen.

2011. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
Szerintem nem gáz!! Ha te is szeretnéd, akkor meg főleg! egy gyerek amúgy megfiatalítja az embert!! Jó fiatalodást!
2011. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. gyermekem-Gyönyörűségem-44 éves koromban született!/Simándynak,Bárdy Györgynek~70! évesen!/Bár 'váratlanul'jött,imádjuk! Van még 2+2 nagytesó,s 4+1 unoka.Így "sikerült",de nagyon boldog vagyok-Deni-papi
2011. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
60%
Olvastam, hogy a Kérdező még gondolkodik(nak)mikor legyen másik gyerek. Szerintem nem jó két testvér közt a nagy korkülönbség. Mármint nekik. Az hülyeség, hogy nem tudja valaki felnevelni, ha már 43 évesen lesz gyereke. Én is azt mondtam, hogy majd ekkor meg akkor lesz másik gyerek, de ez mindig csak kitolódott. A gyerekem megoldotta, jött amikor ő akart, nem hagyta halogatni, és jól tette.
2011. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!