Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza adjam neki a pénzt?

Vissza adjam neki a pénzt?

Figyelt kérdés

Elvállaltam hogy hétvégén vigyázok tesóm gyerekére egy kis pénzért. Ő olyan bébiszitterhez akarta vinni aki 1000Ftot kér óránként. Mivel pestre megy,és reggel korán megy és csak este jön haza ez elég huzos összeg lenne,én jóval kevesebbet kérek tőle. Azt se úgy kértem,hanem mondtam neki h ad amennyit gondol. Azt mondta majd akkor ad 5000 Ft-ot.

Tegnap délután bejön a szobámba magyaráz vmi pénzről meg hogy még ad,én azt hittem a szombati napról beszél,de kiderült h aznap. Nem akartam vigyázni a gyerekekre mert éjszakás vagyok,és délelött nem tudtam aludni nagyon keveset aludtam,korán keltem,du mikor bejött akkor aludtam el kb fél órája. Mire észbe kaptam már el is tünt otthonról. Én mondtam a gyerekeknek hogy játszanak a szobába és becsuktam az ajtajukat,én meg visszamentem a szobá,ba és lefeküdtem. El is aludtam,de az ajtóm nyitva hagytam,hogy ha sírnak vagy vmi halljam. A gyerekek is el tévéztek meg el is aludtak. 2 és 5 éves gyerekekről van szó egyébként.

Erre tesóm ma beszólt h a nagyobbik gyerek beköpött hogy nem játszottam velük,és azt mondta h nem engedtem ki őket a szobából,holott ez nem is igaz. Becsuktam a szoba ajtójukat az igaz,de csak azért hogy a pici ne garázdálkodjon a konyhába,meg mondtam a nagyobbiknak hogy kiáltson ha kell vmi. A tesóm meg csak mondta a magáét hogy ennyi pénzért már játszhattam volna velük,vagy vmi és mekkora bunkó vagyok hogy eltettem a 3000Ft-ot amit ő adott-én nem kértem.

Mondtam tesómnak hogy én nem kértem hogy adjon pénzt,meg h akkor miért nem vitte magával a gyerekeket oda ahova ment? Én mondtam h keveset aludtam délelött,és nagyon jól tudja h éjszaka meg megyek dolgozni ugyh aludnom kell. De idegesít h azóta is ilyen flegmán néz rám,meg kaffog velem. Gondolkozom hogy vissza adjam-e a pénzét. Bár jól jönne mert nincs 5 ft-se. Mit tanácsoltok,mit tegyek?


2011. szept. 23. 17:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom... én vissza adnám "tessék itt van örülj"
2011. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Bàrhogyan is van 2 és 5 éves gyerekeket a szobàban hagyni egy kicsit rizikós. Nem biztos, hogy meghallod, ha valami baj van. Ezért az anya felelõtlensége, és a tied is. Miért nem ott aludtàl,ahol a gyerekek vannak legalàbb. Na mindegy én a pénzt viszont visszaadnàm, minél hamarabb. Oldja meg a gyermekfelügyeletet màssal, ha te dolgozol éjszaka.
2011. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Hát add vissza neki, ha flegmázik! Alapból meg se kellett volna kérnie, ha te éjszakáztál!
2011. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
55%

Először is,azt tanácsolom,hogy ha már akaratod ellenére is rádbízzák a gyerekeket,most mindegy hogy pénzért vagy sem.NEM ALSZUNK!Főleg ilyen pici gyerekek mellett,mert,ÉLETVESZÉLYES! Nem rád,hanem a gyerekekre nézve.Ha egy anyuka,kibírja ezt több éven keresztül,akkor 1 napra te is kibírod,hogy nem alszol.

Vagy megmondod kerek-perec a tesódnak,hogy: NEM!

Mivel,végigaludtad a gyerek felvigyázást,én egy büdös fillért nem adnék a kezedbe!

2011. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnám vissza, és hagynám duzzogni. az ilyen úgyis pár napra rá újra megjelenik, hogy szívességet tegyek neki...
2011. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Nincs testvérem csak unokatestvérem. Sokszor vigyáztam a gyerekeire, de sosem tudtam volna pénzt elkérni vagy elfogadni érte. Rokonod. Ha legközelebb neked kell segítség a tesódtól te is adsz neki egy 5000?! Nekem ez fura. De beszéljétek meg ezt ti. Én visszaadnám.
2011. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
56%
Ti pénzért csináltok egymásnak ilyeneket? Én még csak 18 vagyok, de rám nagymamám egész nyáron ingyen vigyázott, meg anyukám testvére is. Most mi szoktunk az ő gyerekére vigyázni és ebből soha nem volt semmi gond. Nekem ez elég fúrcsa, hogy családon bellül ezért pénzt kér valaki. Mi még a szomszéd kutyákra is szoktunk vigyázni meg ők is a milyeinkre és ebből se szokott semmi gond lenni. De ha ez a problémája akkor add vissza neki a pénzt, de többet ne vállald el a gyerekeket.
2011. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Azért nem ott aludtam ahol ők,mert akkor ők se aludtak volna el,meg nem hagytak volna aludni. Én meg már remegtem a fáradságtól nagyon rosszul voltam,délelött alig 2 órát tudtam tudtam aludni.

Mire felfogtam hogy aznap akarja h vigyázzak rájuk,már el is tünt. Időm se volt tiltakozni. A pénzt meg nem is kértem,csak adta. A szombati napra volt megbeszélve h ad pénzt ha vigyázok a gyerekekre. De hát akkor én se dolgozok még este,meg aludni is tudok,mert délelött anyukánk tud vigyázni a rájuk,csak 3 ra megy dolgozni,kettőig simáén tudok aludni is.

2011. szept. 23. 17:34
 9/32 anonim ***** válasza:
43%

1) Soha nem kérnék/fogadnék el pénzt azért, hogy a testvérem gyerekeire vigyázzak!

2) Ha valamiért nem tudod elvállalni akkor mond meg, hogy NEM! De ha nem érti meg és így alakul a dolog akkor már oda figyelek, hiszen itt nem 10en éves gyerekekről van szó hanem nagyon picikről! Egy 2 évest magára hagyni óriási felelőtlenség! Még úgy is, hogy te a másik szobában vagy, alszol. A baj olyan gyorsan megtörténhet, hogy el sem hiszed! Ráadásul nem feltétlen jár zajjal! És ha történt volna valami akkor hogy nézel a nővéred szemébe?

Oké, oké aludnod kell, de egyszer kibírod, hogy fáradtan mész melózni! Max több kávét iszol!

De itt a nővéred is hibás, mert nem értette meg, hogy nem!

2011. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Most először kérek tőle pénzt,de csak azért mert nekem is programom lett volna szombaton de lemondtam hogy ne fizessen már több 10ezret egy idegennek. meg én összeget se mondtam h mennyit kérek,azt mondtam azsz annyit amennyit gondolsz,én ugy gondoltam h majd 1-2 ezer ft-ot talán kapok tőle. Az 5000Ft-pt is ő ajánlotta fel.

Úgy döntöttem vissza adom neki a pénzt ha hazajön.

2011. szept. 23. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!