Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza adjam neki a pénzt?

Vissza adjam neki a pénzt?

Figyelt kérdés

Elvállaltam hogy hétvégén vigyázok tesóm gyerekére egy kis pénzért. Ő olyan bébiszitterhez akarta vinni aki 1000Ftot kér óránként. Mivel pestre megy,és reggel korán megy és csak este jön haza ez elég huzos összeg lenne,én jóval kevesebbet kérek tőle. Azt se úgy kértem,hanem mondtam neki h ad amennyit gondol. Azt mondta majd akkor ad 5000 Ft-ot.

Tegnap délután bejön a szobámba magyaráz vmi pénzről meg hogy még ad,én azt hittem a szombati napról beszél,de kiderült h aznap. Nem akartam vigyázni a gyerekekre mert éjszakás vagyok,és délelött nem tudtam aludni nagyon keveset aludtam,korán keltem,du mikor bejött akkor aludtam el kb fél órája. Mire észbe kaptam már el is tünt otthonról. Én mondtam a gyerekeknek hogy játszanak a szobába és becsuktam az ajtajukat,én meg visszamentem a szobá,ba és lefeküdtem. El is aludtam,de az ajtóm nyitva hagytam,hogy ha sírnak vagy vmi halljam. A gyerekek is el tévéztek meg el is aludtak. 2 és 5 éves gyerekekről van szó egyébként.

Erre tesóm ma beszólt h a nagyobbik gyerek beköpött hogy nem játszottam velük,és azt mondta h nem engedtem ki őket a szobából,holott ez nem is igaz. Becsuktam a szoba ajtójukat az igaz,de csak azért hogy a pici ne garázdálkodjon a konyhába,meg mondtam a nagyobbiknak hogy kiáltson ha kell vmi. A tesóm meg csak mondta a magáét hogy ennyi pénzért már játszhattam volna velük,vagy vmi és mekkora bunkó vagyok hogy eltettem a 3000Ft-ot amit ő adott-én nem kértem.

Mondtam tesómnak hogy én nem kértem hogy adjon pénzt,meg h akkor miért nem vitte magával a gyerekeket oda ahova ment? Én mondtam h keveset aludtam délelött,és nagyon jól tudja h éjszaka meg megyek dolgozni ugyh aludnom kell. De idegesít h azóta is ilyen flegmán néz rám,meg kaffog velem. Gondolkozom hogy vissza adjam-e a pénzét. Bár jól jönne mert nincs 5 ft-se. Mit tanácsoltok,mit tegyek?


2011. szept. 23. 17:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

Úramisten, ez borzasztó! A tesód nagy marha az biztos, de amit tenned kellett volna, az ez: Szépen kipányvázod a szemedet és vigyázol a gyerekekre, mer akár meg is halhatnak, akinek nincs gyereke az el sem tudja képzelni, milyen kreatívak, ha öngyilkosságról van szó, és soha 15 percnél tovább nem lehet őket egyedül hagyni, igazából még annyira sem. Kimártírkodom azt a kis időt, bizony, nem haltál volna bele, ők viszont tényleg meg is halhattak volna te felelőtlen csitri! bocs de iszonyat mérges lettem...

Aztán miután hazaért nem kevésbé felelőtlen anyukájuk úgy kiosztottam volna, hogy köpni -nyelni nem tudott volna, hogy ilyen szörnyű helyzetbe kényszerített, mert tényleg érthető, hogy nagyon fáradt voltál, és ilyet nem tehetett volna veled még sz@ros 3000 Ft-ért sem, mert ez kihasználás, bunkóság, és még választási lehetőséget sem hagyott nagyon.

De az, hogy ezt nem érezted helyénvalónak, még nem ok arra, hogy két ilyen pici gyerek életével játsszál! Az alvásra az egyetlen magyrázat az lehett volna, ha mondjuk 72 órája lettél volna fenn és kimész velük mégis, és mondjuk álltó helyedben elalszol és dőlsz mint a zsák. De, hogy direkt! Hihetetlen. És te még a 3000 Ft-on rágódsz? Soha nem értettem a hírekben, hogy eshetnek ki gyerekek ablakokon, mek eshetnek bele pöcékbe, meg ilyenek, de már látom, hogy igen, tényleg vannak olyan emberek, akik mellett történhet ilyen. mond, meddig tartott volna, hogy felmásszanak a szekrényre, és magukra borítsák?????????? Hogy számolnál el a lelkiismereteddel, hogy te szerinted tök jogosan aludtál???????

2011. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Kondor Judit ***** válasza:
76%
A gyerekeket kinek szülte a tesód?Neked vagy magának,ha magának akkor cipelje mindenhová őket.Inkább tégedet kellett volna hagyni a pihenni,én tom milyen éjszakásnak lenni.Szép kis anyuka lehet ha mindig lepasszolja a gyerekeit.
2011. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Hát szerencsére nem volt baj!

Tesóm is mondta hogy börtönbe záratott volna ha vmi baj lett volna,mert a döglésem fontosabb volt mint az h a kifizetett pénzéért megdolgozzak. Bunkó dolgokat vágott a fejemhez...


Nekem ez az első munkahelyem,még sose dolgoztam éjszaka és nagyon nem bírom még. Tudtam hogy nekem aludnom kell,mert ha nem akkor bent leszek rosszul(már volt ilyen)de tesóm meg csak lelépett,azt se mondta meg hova.

2011. szept. 23. 17:41
 14/32 anonim ***** válasza:
38%

Mindketten hibásak vagytok! Add vissza neki azt a pénzt,mert nem érdemled meg.

Nagyon nagy szerencséd van,hogy a piciknek nem lett bajuk.Hihetetlen felelőtlen ember vagy,remélem mostanában nem készülsz család alapításra.

2011. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
55%

Ha most mentél először éjszakára, hogy voltál eddig már rosszul munkában? Csak úgy?

egyénként abba nem lehet belehalni, ha kialvatlanul mész éjszakai műszakba. Hála a szomszédoknak, volt alkalmam megtapasztalni, és én ott 400°-os pákával és 360°-os hőlégfúvóval dolgozom... egy rossz mozdulat és elég szépen megégethetem magam... kialvatlanul nem gyerekjáték, de még nem volt baj, ehhez képest, ha elájulsz, az kutyafüle...

2011. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy felelőtlen voltam. De nem is direkt aludtam el. Csak ledőltem egy picit,mert már remegtem a fáradságtól,se aznap,se az az elötti nap tudtam aludni,és mind két nap 12 órázni kellett(így nem kell bemenni szombat éjszaka túlórázni. Ahol dolgozom minden szombaton van túlóra,de ahol én vagyok soron ott ugy van hogy két nap 12 órázunk és akkor nem megyünk szombaton,meg marad a hétvége).


Most nagyon lelki ismeret furdalásom van,tényleg akármi történhetett volna a gyerekekkel!

2011. szept. 23. 17:47
 17/32 anonim ***** válasza:
58%

Kicsi lányom 2 éves,így tudom,micsoda dolgokra képes,ha csak elfordulok.Tedd össze a két kezed,h nem történt baj.

2-5 éves már simán kinyitja az ajtót,ablakot,mindenre felmásznak.

Felelőtlenek vagytok mind a ketten!

2011. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Ez a második hét,hogy éjszakás vagyok. vagyis ez az első teljes hét. Elötte pont ugy estem bele hogy csak 3 napot mentem
2011. szept. 23. 17:49
 19/32 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem kint kellett volna aludnod a gyerekekkel, vagy ha minden kötél szakad, akkor elaltathattad volna őket is!
2011. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
58%

Na figyelj: egy napot az ember kibír alvás nélkül... Még többet is mint 24 óra. És ha az ember tudja, hogy GYEREKEKRE KELL VIGYÁZZON, akkor nem helyezi magát olyan pozícióba, hogy esélyt adjon az elalvásnak. Inkább tesz-vesz a konyhában, játszik a gyerekekkel stb stb. Amitől NEM ALSZIK EL!


Nagyon felelőtlen vagy...

2011. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!