Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza adjam neki a pénzt?

Vissza adjam neki a pénzt?

Figyelt kérdés

Elvállaltam hogy hétvégén vigyázok tesóm gyerekére egy kis pénzért. Ő olyan bébiszitterhez akarta vinni aki 1000Ftot kér óránként. Mivel pestre megy,és reggel korán megy és csak este jön haza ez elég huzos összeg lenne,én jóval kevesebbet kérek tőle. Azt se úgy kértem,hanem mondtam neki h ad amennyit gondol. Azt mondta majd akkor ad 5000 Ft-ot.

Tegnap délután bejön a szobámba magyaráz vmi pénzről meg hogy még ad,én azt hittem a szombati napról beszél,de kiderült h aznap. Nem akartam vigyázni a gyerekekre mert éjszakás vagyok,és délelött nem tudtam aludni nagyon keveset aludtam,korán keltem,du mikor bejött akkor aludtam el kb fél órája. Mire észbe kaptam már el is tünt otthonról. Én mondtam a gyerekeknek hogy játszanak a szobába és becsuktam az ajtajukat,én meg visszamentem a szobá,ba és lefeküdtem. El is aludtam,de az ajtóm nyitva hagytam,hogy ha sírnak vagy vmi halljam. A gyerekek is el tévéztek meg el is aludtak. 2 és 5 éves gyerekekről van szó egyébként.

Erre tesóm ma beszólt h a nagyobbik gyerek beköpött hogy nem játszottam velük,és azt mondta h nem engedtem ki őket a szobából,holott ez nem is igaz. Becsuktam a szoba ajtójukat az igaz,de csak azért hogy a pici ne garázdálkodjon a konyhába,meg mondtam a nagyobbiknak hogy kiáltson ha kell vmi. A tesóm meg csak mondta a magáét hogy ennyi pénzért már játszhattam volna velük,vagy vmi és mekkora bunkó vagyok hogy eltettem a 3000Ft-ot amit ő adott-én nem kértem.

Mondtam tesómnak hogy én nem kértem hogy adjon pénzt,meg h akkor miért nem vitte magával a gyerekeket oda ahova ment? Én mondtam h keveset aludtam délelött,és nagyon jól tudja h éjszaka meg megyek dolgozni ugyh aludnom kell. De idegesít h azóta is ilyen flegmán néz rám,meg kaffog velem. Gondolkozom hogy vissza adjam-e a pénzét. Bár jól jönne mert nincs 5 ft-se. Mit tanácsoltok,mit tegyek?


2011. szept. 23. 17:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%

Kondor Judit te igen agyas, attól még hogy gyereket szül az ember, nem jelenti azt hogy onnantól kezdve egész életében a nap 24 órájában tud rájuk vigyázni..!!


Kérdező, szerintem már te is tudod hogy nagy butaság volt őrizetlenül hagyni a két kicsit és rájuk csukni az ajtót, szerencsére nem lett baj, reméljük ebből tanultál.

Én sem kérnék pénzt amúgy soha, hogy a saját testvérem gyerekére vigyázzak, még ha programot kell is lemondjak miatta, így visszaadnám.

2011. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Kondor Judit ***** válasza:
80%
Bezzeg az anyukát senki nem bántja,de szegényt aki éjszakázik és közölte tesójával,hogy alig aludt azt mindenki piszkálja.HÁT AZ ANYUKA A HIBÁS VIGYE MAGÁVAL A GYEREKEIT MERT AZ ŐVÉ.
2011. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
38%
Kondor Judit b@ssza meg a ló, hány éves vagy, 13-15??! BUROKBAN élsz vagy mi a rák?!?!?!??!
2011. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
37%

No jó, én vagyok, aki írta azta sok csúnyaságot rád, és bár említettem akkor is, de még egyszer hangsúlyozom, hogy a tesód a nagyobb boszorkány, mert elsősorban az ő felelőssége a saját gyerekei. Ilyet nem csinálunk és kész. De tény, hogy nem lehet megadni az esélyét az alvásnak, mert sejtheted, hogy gond lehet, ha marha fáradt vagy. amúgy éjszakázás ide vagy oda, majd, ha egyszer gyereked lesz, és három hónapig alig alszol éjjszaka, akkor nagyon fáradt leszel, és akkor is fel kell kelni szoptatni harmadjára is vagy csak másodjára, ha szerencsés vagy! Na az a fáradtság! Nem az, amikor elaludnál, hanem amikor újra fel kell kelni! Sokszor sírva keltem ki az ágyból, és sokan simán azt is meg tudják csinálni sírás nélkül.

Van egy barátnőm, 28 éves, kistesója is volt, mégsem bíznám rá a gyereket, mert látom, mennyire nem érzi a veszélyeket! Szóval a tesód a durvább, és kész. Mégis a te lelkeden száradt volna.

2011. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudjátok, hogy az alvásmegvonást kínzásként is alkalmazzák? Igen, persze az itt kommentelő Superman-ek hetekig is bírták volna alvás nélkül.


A Kérdező azt mondja, fel se fogta hogy most mi van. A tesója ezt nem látta rajta? Nem mondatta vissza vele, hogy mit kell tennie? Én a tesómnak egy órán át magyaráztam, hogy mit hogy csináljon a lányommal, pedig csak a postára mentem el. Az én felelősségem, hogy kire bízom a gyerekem.

2011. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
23%

"Ugye tudjátok, hogy az alvásmegvonást kínzásként is alkalmazzák? Igen, persze az itt kommentelő Superman-ek hetekig is bírták volna alvás nélkül."


Ugye tudod,hogy hülyeségeket beszélsz? Az alvásmegvonást alkalmazták/alkalmazzák hetekig folyamatosan, és nem 4-6 órára csak.

És bizony,amikikor 2-5 éves a nagyobbik gyerek és pár hetes hónapos a kissebbik akkor nem te ugrasz be anyuka helyére megszoptatni az éjjel kétszer vagy akár háromszor felébredő csecsemőt,nem te állsz helyt nappal is,mert a nagyobbat is rendezni kell,háztartást is vinni és a csecsemőt 3-4 óránként szoptatni. De ha te két-három gyereket felneveltél,úgy hogy megvolt a 8 óra alvásod,akkor nem szóltam..Ha gyereked sincs,akkor viszont te hallgass a legmélyebben.

2011. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg hülyeség volt, én minden percben figyelem az 1 évesemet és a szemem előtt zakózik le a székről, mi lenne, ha a másik szobában aludnék. De a nővéred is felelőtlen, látja, hogy kivagy a fáradtságtól, nem kéne rád hagynia. Az meg, hogy börtönbe küld, küldheti magát is, ha nem méri fel a helyzetet. A pénzt nem kellett volna elvenned, ez jogos, mert akkor kicsit megerőltetheted volna magad.
2011. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
93%

Amikor valaki a saját gyereke miatt alig alszik, akkor azt ő választotta vagy legalábbis volt ideje felkészülni rá, nincs olyan munkája, ami mellett ezt nem engedheti meg magának, különben nem szülne.

Ha teljesen váratlanul valaki beállít és kész tényeket közöl, hogy ez és ez van, nekem ébren kell maradnom, mert csak, és köpni-nyelni nem tudok, attól nem fogok felébredni, nem fogok kevésbé rosszul lenni.

Azért mert elméletileg ki kellene bírni x időt, x stresszt, x változást az életben, az egyén még nem lesz rá képes csak azért, mert mellette mindenki másnak megy (vagy csak jár a szájuk).

Aki meg lecseszésként hozza fel, hogy nincs saját gyereke... basszus ez a lényeg, majd a sajátjánál fogja azt a felelősséget érezni, addig nem. Addig az agya nincs arra hangolva, hogy felelősséggel tartozzon 24/7 egy másik emberért és ugorjon bármilyen helyzetben.

2011. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
90%

Az anyák az anyaságra vannak programozva, de nem emberileg, hanem hormonálisan, a 9 hónap és az együtt töltött idő, közös élmények hatása ez. Megsokszorozza az ember erejét, megváltoztat, túlélővé tesz, főleg ha a gyerekről van szó.


A kérdező nem esett át ezen a kiképzésen, elfáradt, rosszul döntött, de ennyi. Az anya hibája nem az, hogy akarata ellenére kényszerítette rá a gyerekeket, hanem az is, hogy felmérte az állapotát, tudott a nemalvásról és az éjszakázásról és ilyen állapotban is rábízta, egy használhatatlan emberre bízta a gyerekeket.


Egyébként nem adnám vissza a pénzt, de csak azért, hogy nehogy megromoljon a viszonyotok, szerintem ez fontosabb a pillanatnyi sérelmeknél.

2011. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Újabb nő aki mások nyakára szült,visszaadnám a pénzét,és közölném flegmán,hogy legközelebb keressen más bybicsőszt,ha útban vannak a gyerekei.
2011. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!