Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért akar bele...

Az anyám miért akar bele szólni még felnőttként is az életemben?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok és már nem lakom otthon csak nagyon ritkán járok haza de az anyám minden jobban tud hogy mi a jó nekem....nem tudom erről leszoktatni és olyan dolgokat próbál rámerőltetni amilyen az ő szemlélete...

Én tudom hogy mi a jó nekem,nem tudom megérteni hogy miért kell ezt csinálni?!


2011. szept. 25. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Konkrétumokat ugyan nem írtál, de azt tudom mondani, hogy csak a hülye tanul a saját kárán.

Az "öreg" már tapasztalt egy pár dolgot. Az ember anyja csak jót akar a gyerekének.

Az enyém most halt meg.

Jó lenne ha beledumálna még mindig az életembe.

Egyébként ha nem laksz otthon mibe tud beledumálni? Csak arról tud az életedből amit te elmondasz.

2011. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az enyém meg szinte hozzám se szól, pedig itthon lakok.

23/f

2011. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudod megváltoztatni azt, hogy ő anya. Ő anya és mindig anyaként fog viselkedni.
2011. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jót akar neked,de nem feltétlenül az a jó amit Ő szeretne. Próbáld elmondani neki. Nálunk is volt ilyen elég sokáig, aztán elkezdtem ugyanazt csinálni vele (persze viccesen, jó szándékkal. Így sikerült megértetnem vele. PL.: ha tudtam hogy valahova nem akart elmenni azt mondtam és úgy ahogy Ő szokta: Menj el jó lesz neked, csak jót akarok. Egy idő után rájött a "paródiára". :)Nevetett, és elfogadta.
2011. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%

Az én ilyesmi kérdéseimre anyukám azt szokta felelni: majd, ha szülő leszel megérted!

Hátha neked is bejön majd ez a gondolat. :D

23N

2011. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
34%

a fiús anyák már csak ilyenek. hasonló korral hasonló helyzetben vagyok.a kitartó visszapofázás segíthet egy kicsit. nálam az elköltözésem segített a legnagyobbat. de még így is "ragaszkodna" azaz hívogat meg meghív hétvégére kajálni aztán elba..a 3 órányi időmet mindenfélével, nagyon utálom már.


Szerintem erre az a legjobb megoldás ha össze veszel vele.

Bár nem tudom hogyan. én sokszor és elég durván megmondtam a véleményem az elmúlt 26 évről, de nem sértődött meg. meg nem fogja fel hogy ha már a gyerekkoromat elrontotta legalább hagyjon békén

2012. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%
Képtelen elengedni, elfogadni, hogy kirepültél. Értesd meg vele, hogy frankón megszakítasz vele minden kapcsolatot, ha ezt tovább folytatja. Keményen oda kell lépni vagy ez nem fog szűnni! Nem hiszed? Vajszívű vagy? Szívni fogsz! Persze első mindig a leülés és kiadós, mély beszélgetés. Néha használ az is. Néha.
2012. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!