Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem vágyik a...

Normális, hogy nem vágyik a gyerekre? A körülmények meghozzák a "kedvet"?

Figyelt kérdés
Direkt nem úgy fogalmaztam meg, hogy akar-e, mert még egyelőre erre nincs lehetőség. Tanulunk, nincs pénz, stb... De ő nem is vágyik arra, hogy legyen egy kisbabánk, ami nekem nagyon fura, mert kiskorom óta nagyon vágyom rá (gondolom, mert lány vagyok, ez ilyen ösztönszerű dolog) Nagyon elszomorított, mert kerekperec megmondta, hogy ha becsúszik nyilván elfogadja, de nagyon nem szeretné, hogy ez így történjen. Azt mondta, hogyha majd megteremtjük a lehetőségeket, biztos fog akarni. Szerintem ez nem a körülményektől függ. 20 lány, 24 fiú.
2011. szept. 27. 14:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
27%

A mai világ kissé összezavarta a gyerekkérdést. A fiatalok ma nagyon későn érnek (beleértve engem is). Néhány nemzedékkel ezelőtt természetes volt, hogy 25 éves korban szülővé válik az ember (anyagi körülményektől függetlenül), a mai 25 évesek nagy része viszont még nem érett meg a gyermekekre. Ennek több negatív hatása is van: sok nő kicsúszik a "gyermekes" korból, 35 fölött már nemigen akarják vállani a szülést, és ez később depressziót okoz. Mások vállalják, de csak egyetlen gyermeket - az egykék közt eleve sok a lelki sérült, a nagy korkülönbség a szülőkkel pedig csak fokozza az elveszettség-érzésüket.

Persze az sem jó, amikor úgy vállal valaki gyermeket, hogy fejben, lelkiekben nem érett meg rá.

A helyzetnek szinte minden mai fiatal áldozata, és az egész nyugati világra jellemző.

2011. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csak dolgozik benne a büszkeség, és azt akarja hogy gond nélkül elő tudjon teremteni mindent, amire szükségetek lesz..

Amíg nem érzi azt, hogy képes rá, addig nem forog ezen. Ha majd biztos lesz az anyagi háttér rögtön javasolni fogja a babát :)

2011. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én pl. 25 éves vagyok, egyáltalán nem érzek vágyat arra, hogy gyerekem legyen. Úgy vagyok vele, hogy majd ha minden adott lesz, talán olyan 30 éves korom körül, akkor már lehet, hogy fogok rá vágyni. De most nem.
2011. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

"ma 15:13"


Van ilyen is, de azért ez már nem a "normális" kategória szerintem. Bizonyára te is így értetted.

2011. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
utolsónak...igen,így értettem.
2011. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Úristen inkább tanulj, ne a gyerekvállaláson járjon az eszed 20 évesen, még szinte gyerekként.
2011. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!