Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban, házasságban...

Párkapcsolatban, házasságban tartod a kapcsolatod valamelyik exeddel? Mennyire szorosan?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, 8 éve házas, van egy gyönyörű gyerekem, imádom a családom. Ettől függetlenül hetente legalább egyszer együtt kávézom a férjem előtti barátommal (4 éves kapcsolat volt, együttéléssel, 5 évvel fiatalabb volt nálam, nem ugyan azokkal az elképzelésekkel a közeljövőről, a férjem felbukkanásakor szakítottunk, békésen, civilizáltan). Mikor a férjemmel összejöttünk nem árultam zsákbamacskát, kikötöttem, hogy a srác nekem a barátom marad, mert bár a szerelem elmúlt de a szeretet és a tisztelet nem, ezzel a feltétellel vágjon bele a kettőnk kapcsolatába. Ő elfogadta, tiszteleteben tartotta, az exemnek azóta már van egy másik kapcsolata (6 éve), a barátnőjét is ismerem, találkoztunk többször, jókat dumáltunk, ő sem féltékeny.

Viszont a férjem barátai kiakasztanak (szeretem őket, jó fejek, csak ebben a kérdésben nem tudunk megegyezni). Szerintük ez felesleges és hülyeség és nem szokás és stb. Nem számít a véleményük (ebben a kérdésben a a férjemnél sem, hál istennek), de azért érdekel, másnál van-e ilyen eset és okoz-e feszültséget?


2011. szept. 28. 12:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

mindkét komolyabb exemmel normális viszonyban váltunk el, és ha úgy hozná a sors, akkor normálisan el tudnék beszélgetni velük, de egyszerűen nincs miről. annyira sem érdekelnek már, mint az útszéli csöves. nekik megvan a saját életük, nekem is.

nem is tudom ezt hogy megfogalmazni...


viszont akivel csak kavargattam régebben, azokkal nagyon jóban vagyok a mai napig, dumálunk, elmegyünk sörözni, a párom is ismeri őket, néhányukat kedveli, másokat kevésbé, de soha meg nem fordult volna a fejében, hogy úgymond eltiltson tőlük. nonszensz. én sem tiltok meg neki semmit. felőlem akár sztriptízbárba is elmehetne, ha úgy tartja kedve.

felnőtt, dolgozó ember, én pedig nem az anyja vagyok.


nem attól lesz jó egy kapcsolat, ha kalitkába zárjuk a másikat. ha szabadon engedve is hozzánk ragaszkodik, akkor biztosan tudhatjuk, hogy szeret.

2011. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nagyon féltékeny lennék hogyha a volt barátnőivel beszélne, volt már rá példa, és borzasztóan dühös lettem mert amit nekem megtilt azt neki szabad persze.. nem mintha vágynék a volt pasim társaságára, egyenesen örülök hogy megszabadultam tőle.
2011. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%

Én értem az indokaidat, de ezt mindenki maga érzi. Én nem akarnék és nem is tudnék egyik exemmel sem haverkodni meg kávézgatni, szerintem nem helyénvaló dolog belekeverni a múltat a jelenbe, semmilyen formában, ha haraggal váltunk el, ha nem. A múlt az múlt, lapoztam, lezártam, kész. Én nem szeretnék olyan embert a barátomnak, aki iránt bármikor heves érzelmeim voltak és egykor nagyokat hemperegtünk az ágyban, nálam ez nem fér össze.


25 N

2011. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
nekem van olyan exem,aki nagyon jó barátom is volt,és néha szívesen beszélnék vele. de csak néha. de nem teszem. többre nincs igényem. ettől függetlenül nem ítéllek el ezért,főleg ha semmi hátsó szándék nincs mögötte.
2011. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

10 hónapja van párkapcsolatom, egyik exbarátommal se tartom a kapcsolatot. Nincs rá igényem és nem mindenkitől búcsúztam el problémamentesen.

19L

2011. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
95%
Te mit szólnál, ha a te férjed is ilyen szinten találkozgatna az exével?????
2011. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek felkéne hajtania az egyik korábbi exét! Megnézném, milyen fejet vágnál, ha hetente többször is kávéznának! Pedig, így lenne fair!
2011. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

mi abszolút érzelemmentesen váltunk el, sőt, akkoriban én 21 voltam ő 24 és albérletben laktunk barátainkkal idegen városban, hát szakítás után sokáig közösen laktunk, csak nyilván nem egy szobában, mert máshogy nem került pénz.

4 éves kapcsolat volt, már 2 éve szinte érzelemmentes, nem is értem miért nem szakítottunk előbb. nem volt szex, nem volt szerelem, csak veszekedés. ám jóban maradtunk, barátok, de mindketten mentünk másfelé. soha, egyszer nem néztünk vissza gondolat szintjén sem.

mindenkinek elmondtam, hogy ő az exem, de a baráti köröm része. évekig 4e laktunk együtt, együtt húztunk ki sok rosszat és amíg nincs gond, addig ez marad is. volt, aki nem fogadta el, az mehetett ahová látott.

minden történet más, minden élet és ember más. csak azért, mert a többség szerint ez durva nem kell, hogy szégyelld a dolgot.

én úgy csináltam, ahogy jó volt.

2011. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm szépen, eszembe sem jut szégyellni magam:) az előzőeknek meg annyit, hogy a hitelünket a volt felesége intézte, akinek, ha megszületik a gyerek, elsők között megyünk gratulálni.... ezt nevezik kulturált válásnak és felnőtt viselkedésnek. Hál istennek, ezen a (szerintem) kicsinyes "tegyük féltékennyé a másikat, provokáljuk, bosszuljunk" (akkor is, ha nincs mit) már túlestünk, mielőtt megismertük volna egymást:)
2011. szept. 30. 16:35
 30/33 A kérdező kommentje:
mármint a kritikusoknak - azt természetesen elfogadom és tiszteletben tartom, hogy másnak más erről a véleménye és nem mindenkinek fér bele az életébe és az elveibe.
2011. szept. 30. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!