Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ez az utolsó évem. A párommal élek, ő dolgozik. Tavaly én is dolgoztam a suli mellett, de idén nem tudok, nagyon sok órám van, négy teljes napot a suliban töltök, az ötödik napnak csak a felét. Sajnos anyukám elvesztette az állását, így most elég nagy bajban vannak otthon. Eddig is folyamatosan csúsztak mínuszba, holott semmi extra dologra nem adnak ki. Most nem tudnak engem támogatni.

A párom viszont kiakadt, hogy ő nem akar eltartani. Hiába teszek meg mindent, amit tudok (azt se tudja, hogy kell a mosógépet elindítani, soha semmit nem kell csinálnia itthon), hiába tudja, hogy egy éven belül munkába tudok állni, akkor sem. Pedig akár vissza is fizetném neki...


Na most ilyenkor mit csináljak? Gondoltam rá, hogy kollégiumba menjek, de akkor is pénz kell, és egyszerűen nem tudok szerezni. Meg nem is akarok, mert ha szerzek pénzt, akkor már a barátommal is ok lenne a dolog.

Egyedül azt a "megoldást" látom, hogy otthagyom az egyetemet, és elmegyek valahová árufeltöltőnek vagy hasonló munkára. De ennek semmi értelme nem lenne, ráadásul elpocsékoltam volna négy évet a semmire.. gondoltam levelező képzésre is, de az a szakomon nincs.


Valami ötlet? Mit tehetnék? Nagyon szeretnék lediplomázni :(


2011. szept. 28. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Diákhitelt vedd fel mindenképp,majd valahogy visszafizeted.Persze annyit vegyél fel csak havonta,amivel épphogy kihúzod a hónapot!


Eszedbe ne jusson a "kedves pároddal" szerződést kötni.Undorító ez a pasi,hogy nem akar "eltartani".Arra nem gondol, hogy ha lesz egy diplomád,akkor mindketőtöknek több pénze lesz?Ilyennel ne legyél közös kasszán semmiképp sem.Én nem tudnék ilyen emberrel járni.Hogy lehet valaki ennyire anyagias???Nem gondol a közös jövőtökre?Mi van ha őt rúgják ki a munkahelyéről?Akkor elküld téged csövezni az utcára,meg saját magát is?Szánalom ez a pasi....


És igen,a sulit semmiképp se hagyd abba,vedd fel az utolsó évre a diákhitelt,és akkor nyugodtabb leszel...De erre a pasira ne számíts szerintem.Ha meglesz a diplomád rájössz, hogy vannak manapság normálisabb férfiak is...

2011. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Ja és bocs,amit a meddőgésgről írtál: én 6évig hittem azt,hogy szintén meddő vagyok,mikor már a sokadik dokinál jártam.Aztán találtam megint egy újat,és kiderült,mégis csak lehet majd babám.Szóval a védekezésről soha ne mondj le,mert bármikor becsúszhat a baba...Nekem is ezt mondták.Most már tudom,hogy mikor nem védekeztem is csak a szerencse miatt nem csúszott be!Úgyhogy a védekezést komolyan kell venni!
2011. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

"Gondoltam rá, hogy kollégiumba menjek, de akkor is pénz kell, és egyszerűen nem tudok szerezni. Meg nem is akarok, mert ha szerzek pénzt, akkor már a barátommal is ok lenne a dolog. "


Ezt én sem értem. Mi az, hogy kiakad, mert nem akar eltartani? Biztos vagy abban, hogy szeret téged ez az ember? Különben is csak egy évről van szó, míg tanulsz.


Remélem sikerül a legjobb döntést meghozni, az utolsó évet semmikép ne hagyd ott.

2011. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek is. Volt már munkanélküli, háromnegyed évig. Akkor én tartottam el abból a pénzből, amit egyetem mellett kerestem.

Tudom, hogy nem hozzám való, de az a baj, hogy mindezek dacára én szeretem, ezért vagyok vele. Lehet, hogy a jövőben ez megváltozik, nem tudom.

2011. szept. 28. 14:23
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Csak a saját példám írom le:

20 éves koromban volt egy 4 éves párkapcsolatom, ebből 3 évet együtt éltünk.

Volt időszak, hogy nem volt munkám hónapokig, de az akkori páromnak eszébe sem jutott ezt a szememre vetni...


Most a férjemmel szintén ketten élünk, fél évig semmi keresetem nem volt, az ő fizetéséből kellett szűkösen gazdálkodnunk.

Utána jött olyan időszak, hogy én az ő fizetése sokszorosát vittem haza.


Soha, egyikünkben sem merült fel, hogy "én pénzem-te pénzed".

PÁRkapcsolat, pláne ha együtt laktok, én nem hogy nem terveznék hosszú távra egy ilyen férfival ( nemhogy még gyereket is vállaljak ), hanem egy napig sem folytatnám.


Ez nem élősködés, hanem egyszerűen az, hogy számíthatok a másikra minden körülmények közt.

Esküvőn sem poénból fogadtuk meg, hogy szegénységben-gazdagságban.

2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Nyers őszinte leszek mert ez az egész szépen felpumpázta az agyam így délutáni alvás előtt!


Undorító vad paraszt párod van már ne is haragudj.Hogy a francba mondhat ilyet hogy nem tart el?Mi? Akkor mire kellesz?Pincénőnek,vagy netán rabszolgának??De az jó mikor szét teszed neki a lábad ugye???Az agyam eldobom komolyan,2 hónapja vagyok a párommal és folyamatosan azt mondja ha össze költözünk eszem ágába ne legyen az hogy,azért nem költözök vele össze mert én még tanulok.Atya ég az agyamat eldobom de komolyan.Hagyd el a francba majd ha lesz 2 gyerek kidob az utcára mert nem lesz munkád???

2011. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha a párodra főzöl-mosol, másra is tudnál, aki megfizetné.
2011. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Minden ismerősöm - beleértve saját magamat is - dolgozott egyetem mellett. Nekem senki ne akarja beadni, hogy egy egyetemen minden áldott nap tanulni kell - nem kell. Pedig soha nem volt rosszabb átlagom 4,0-nál, ez volt a legrosszabb. Inkább stabilan 4,5-4,6 voltam és 5 lett az államvizsgám.

A barátod tök természetes, hogy nem akar eltartani. Valószínűleg még nem gondolkodik házasságban, addig meg teljesen érthető, hogy nem akar támogatni.

Keress esti, hétvégi melót, ha muszáj, vedd fel a diákhitelt és a kolesz vélhetően olcsóbb, mint az albérlet. Vagy ne a barátoddal kettesben bérelj lakást, hanem csoporttársakkal, más diákokkal többesben, az sokkal olcsóbb lesz.

2011. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó megnézném az ocsmány vad prosztó fejedet,mert azok vannak ilyen véleménnyel mint te.Fújjjj te vad paraszt!
2011. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17.34 nem tudom, ki itt a vadparaszt... Mégis, mit javasolnál a kérdezőnek? Mi más választása van, mint dolgozni és tanulni? De semmi gond ezzel, nagyon sokan csinálják ebben az országban, sőt, a világon mindenütt.

Semmiféle joga nincs elvárni a fiújától, hogy eltartsa, az amúgy is elég világosan kifejezte, hogy nem hajlandó erre. Mivel nem házasok, nem is várhatja el, nemigaz? Szerintem ez teljesen rendben van.

Jó eséllyel nem jártál egyetemre, főiskolára - ami nem baj, hiszen nem ettől lesz ember valaki - de ha jártál volna, tudnád, hogy a fősuli nem olyan, mint a középiskola, nem kell egyik napról a másikra készülni, aki dolgozik suli mellett, az is tud kivenni szabadságot vizsgaidőszakban, amúgy meg olyan munkát kell keresni, amit össze tud egyeztetni az óráival. Ajánlottak már előttem ilyeneket, pl. takarítás, felszolgálás, esetleg korrepetálás, gyerekfelügyelet, millió egy lehetőség van. Meg kell keresni.

Persze, sokkal könnyebb úgy suliba járni, hogy nincs más dolga mellette, de ettől még meg lehet csinálni! Legrosszabb esetben halaszt egy félévet, előre dolgozik, aztán tanul tovább. Mindenre van megoldás, csak akarni kell.

2011. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!