Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ez az utolsó évem. A párommal élek, ő dolgozik. Tavaly én is dolgoztam a suli mellett, de idén nem tudok, nagyon sok órám van, négy teljes napot a suliban töltök, az ötödik napnak csak a felét. Sajnos anyukám elvesztette az állását, így most elég nagy bajban vannak otthon. Eddig is folyamatosan csúsztak mínuszba, holott semmi extra dologra nem adnak ki. Most nem tudnak engem támogatni.

A párom viszont kiakadt, hogy ő nem akar eltartani. Hiába teszek meg mindent, amit tudok (azt se tudja, hogy kell a mosógépet elindítani, soha semmit nem kell csinálnia itthon), hiába tudja, hogy egy éven belül munkába tudok állni, akkor sem. Pedig akár vissza is fizetném neki...


Na most ilyenkor mit csináljak? Gondoltam rá, hogy kollégiumba menjek, de akkor is pénz kell, és egyszerűen nem tudok szerezni. Meg nem is akarok, mert ha szerzek pénzt, akkor már a barátommal is ok lenne a dolog.

Egyedül azt a "megoldást" látom, hogy otthagyom az egyetemet, és elmegyek valahová árufeltöltőnek vagy hasonló munkára. De ennek semmi értelme nem lenne, ráadásul elpocsékoltam volna négy évet a semmire.. gondoltam levelező képzésre is, de az a szakomon nincs.


Valami ötlet? Mit tehetnék? Nagyon szeretnék lediplomázni :(


2011. szept. 28. 13:48
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Gabka, valahol igazad van. Bár elvileg gondolkozik házasságban, mivel már megkért, de az esküvő amíg le nem diplomázom, nem aktuális.

Más kérdés, hogy úgy tűnik, naiv voltam, amikor úgy képzeltem, hogy nem számít a papír. Gondolom, ha a férjem lenne, akkor semmi kifogásod nem lenne neked sem az ellen, hogy eltartson.

A másik dolog (és talán ha végiggondolom, mégsincs igazad), hogy mint írtam, tavaly dolgoztam. Ő pedig 9 hónapig munka nélkül volt. Persze kapott munkanélküli segélyt, de az elenyésző, lényegében én tartottam el abból a pénzből, amit egyetem mellett kerestem. Úgy képzeltem, hogy egy párnál ez így természetes.

Végiggondolva, talán joggal várhatnám el, hogy ebben az évben eltartson. De mindegy, ha úgysem hajlandó rá.


De a kérdést amúgy sem ebben a szellemben írtam ki. Nem az érdekel, hogy elvárhatom-e jogosan, hogy eltartson. Az érdekel, hogy hogy tudom megoldani azt, hogy idén lediplomázzak. De hát ha más nincs, akkor diákhitel lesz sajna.

2011. szept. 28. 19:01
 22/22 anonim ***** válasza:
Remélem azóta már rég nem vagytok együtt.A "férfi" pedig tanúsítson olyan hozzáállást, amilyenre tőle számíthatsz a későbbiekben. Mert ilyen alakhoz nem jó dolog hozzámenni. Egyébként milyen párkapcsolat is az amiben tőled megkapnak/elvárnak dolgokat, de ez visszafelé nem működik???
2014. júl. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!