Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az anyukám és nem...

Meghalt az anyukám és nem tudok sírni miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudok sírni és félek ha a temetésen sem tudok majd sírni,és szégyenlek sírni mindig az jár a fejembe hogy ki fognak röhögni az emberek ha sírni fogok.

17/F


2011. szept. 29. 19:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

részvétem:(

Meghalt az anyukád,miért lenne szégyen sírni?

2011. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

részvétem =(


egyik barátnőm 8 éves volt, amikor az anyukája meghalt. sose sír miatta. ha szóba került se. szerintem azért mert a számára ő még mindig él. egy ember addig él, ameddig el enm feledik. =)

2011. szept. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem:((

Ha sírnod kell, add ki. Ne törődj semmivel. Ha nem kell sírnod, ne tedd. Itt nincsen helyes vagy helytelen. Szeretted őt, és csak ez számít, és az, hogy az emléke örökké megmarad benned.

2011. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
Végül is, biztosan a többi gyászoló rokon röhögni megy oda! Már bocsánat, de te nem nem tudsz sírni hanem nem akarsz sírni! De ezek a te érzéseid, ha akarod ki adod magadból ha akarod akkor elfojtod. Én nem vagyok valami érzelgős típus és nem is szeretem kimutatni az érzéseimet, de mikor édesapám meghalt a temetésen végre kiadtam magamból a fájdalmat és jól is esett kiengedni a bánatomat... Butaság azt gondolni, hogy kinevetnek, egy temetés az ahol igazán őszintén lehet sírni és senki nem fog ezen meglepődni!
2011. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

Megkérdezhetem h miben halt meg az édesanyád?

2011. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor nagyim halt meg, akkor per pillanat nem sírtam. Csak mikor felmentem a lakásába, és tudatosult, hogy tényleg nincs ott. Na akkor aztán kiakadtam néhány percre rendesen, aztán hirtelen mintha rámszólt volna, vagy nem is tudom, de ahogy rámjött a sírás, úgy el is múlt. Azóta még betudok könnyezni bármikor mikor rá gondolok, de már tudom tartani,és már nem baj tartani. De ami ki kell jöjjön amikor érzed, akkor engedd ki. Ha nem az sem baj ám !!
2011. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

20:07 vagyok


Nekem mikor tavaly a papám meghalt, és apukám felhívott a kórházból, hogy papa meghalt! el se akartam hinni. percekig hallgattam a telefonba, de nem sírtam. Pedig papa volt a legeslegjobb ember a világon akit valaha ismerhettem! az egész falu felnézett rá, díszpolágrrá is avatták. de ez most mindegy. szóval addig nem sírtam, de mikor mentünk a temetésre akkor a ravatalozóban kitört belőlem, azt se tudtam, hogyan fojtsam el. végülis sehogy nem tudtam, elkezdtem sírni meg minden. mikor hazajöttünk egyfolytában csak sírtam, még most is ha rá gondolok, de akkor speciel nem sírtam. szerintem azért, mert nem is akartam elhinni, szerintem te se akarod elhinni ezt az egészet! de ha mégis sírnod kéne, bátran! sírni nem szégyen.

2011. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom... :( Biztosan még nagy a sokk, azért nem jön a sírás, de ha olyan típus vagy, idővel jönni fog. Temetésen pedig senki nem fog kiröhögni, ha sírsz, úgyhogy ha úgy érzed, nyugodtan.
2011. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Részvétem! :(

Én sem tudtam sírni a mamám halálán pedig nagyon közel álltunk egymáshoz. Más egyéb bajom nem volt minthogy elájultam és utána nem tudtam felfogni, hogy mi történt.. :(

2011. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom...

Ahogy a többiek írták, a sírás nem jön rögtön. Talán valami görcs a gyomorban vagy ilyesmi. És egy bénultság. Meg lázadás. És újra bénultság. És hasonlók váltakoznak. A sírás jó. A Biblia a "könnyek adományának" hívja. Ha tudsz majd sírni, az jó lesz. Ha nem tudsz hosszú távon sem, jól jön a segítség. De amúgy is jól jön a segítség.


(MOST épp a Duna A-n a halállal foglalkozó műsor megy!)


Szóval egy segítő beszélgetés menálhigiénés szakemberrel, pszichológussal, gyászcsoportban stb. nagy segítség!


Sok erőt kívánok és a könnyek adományát...

2011. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!