Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az anyukám és nem...

Meghalt az anyukám és nem tudok sírni miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudok sírni és félek ha a temetésen sem tudok majd sírni,és szégyenlek sírni mindig az jár a fejembe hogy ki fognak röhögni az emberek ha sírni fogok.

17/F


2011. szept. 29. 19:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem fognak kinevetni a temetésen emiatt ne aggódj. Részvétem :( Én 6 évesen vesztettem el anyukámat de ha szóba jön még mindig sírok. Az idő kell ahhoz, hogy feldolgozd mi történt.
2011. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj arra, hogy akik elmennek a temetésre fontosnak tartják anyudat. Hidd el egy csomó olyan lesz, aki közel nem volt olyan viszonyban vele, mint Te Vele, de sírni fog. Ha úgy érzed ettől gyengébbnek tűnsz, hogy sírsz..nincs igazad..

Ha esetleg van kedved én szívesen privizek veled.

üdv. 16/L

2011. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy sírsz, nem vagy gyengébb!! Nekem meg sem fordulna a fejemben kiröhögni valakit azért, mert meghalt az anyukája, és emiatt sír.

Én úgy sírnék, hogy abba se tudnám hagyni, görcsösen, reszketve. És cseppet sem érdekelne, hogy mit gondolnak mások. Szerintem nincs olyan ember, aki ilyenkor képes lenne röhögni azon , hogy valakit széttép a fájdalom, mert elvesztette az anyukáját.

2011. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A sirás majd késöbb jön. Nekem is meghalt az anyukám, nyolc éve.

A gyász hosszú folyamat, késöbb jobb lesz, hidd el. Öszinte részvétem.

2011. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többieknek.Később, esetleg hónapok múlva jön a sírás.Ne foglalkozz ezzel, ha kell, akkor sírj.Ha nem tudsz, akkor nem tudsz.Ez csak a te magánügyed.Én már elég idős vagyok, láttam felnőtt férfiakat zokogni anyjuk temetésén.Senkinek sem jutott eszébe nevetni,mindenki megrendülve hallgat ilyenkor.

Kívánom neked, hogy tudj elköszönni édesanyádtól úgy, ahogyan az neked a legjobb!

2011. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fogadd őszinte részvétem!


Nekem 3 hónapja halt meg Anyu és én sem tudtam sírni akkor sem és a temetésen sem. Ilyenkor a sokk dolgozik az emberben. Nálam kb. 2 héttel a történtek után szakadt fel, de az kemény volt...


Én is mindig elfojtom mások előtt, szóval én is szégyenlek sírni:D, de hidd el, ha jönni akar, akkor jönni fog... Nem tudod visszafogni! ...és jobb is, ha nem akarod visszafogni. Én is mindig elfojtom, de Anyu esetében nem, mert tudom, hogy ki kell jönnie, hiszen ez is a gyászmunkához tartozik.


Másfél évvel ezelőtt már el kellett temetnem egy számomra nagyon fontos személyt:-( Az Ő esetében sem szakadt fel azonnal, de hamarabb kibukott a dolog, mint Anyu esetében. Talán Anyu halála mélyebben érint:S Nem mintha a Barátnőmet nem szerettem volna nagyon, csak egy Szülő elvesztése másképp' érinti az embert.


Nem fognak kinevetni, ne aggódj! Engem sem nevetnek ki, sőt: mindig azt mondja a környezetem, hogy nem szabad visszafogni. Aki kinevet, az egy érzéketlen (...)!


Sajnálom! Erőt kívánok!

2011. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2011. okt. 2. 07:42
 28/28 eric_one ***** válasza:

Szia! Szeretném együttérzésemet kifejezni, mivel 2 hete ugyanezen mentem keresztül. Nem is a kérdésedre szeretnék válaszolni, mivel gondolom az már nem kérdés azóta...


Engedj meg hogy egy mondatot idézzek a bibliából Salamontól:


"Jobb a szomorúság a nevetésnél, mert az orcának szomorúsága által jobbá lesz a szív"


Ez a mondat a kulcsa a dolognak hogy hogyan lehet jobb, az elmúlásra megemlékezni a mi számunkra, mert az orcának szomorúsága által jobbá lesz a szív. Mert ilyenkor eszünkbe vesszük az életnek a különböző dolgait, csapdáit, megoldásait. Figyelembe véve azt, hogy minden ember aki élt ebben a világban hagy maga után nyomot. Ez a nyom megjelenik a természetes világban, hiszen vannak tárgyak amiket készített édesanyád, vannak utódai mint például Te, vannak irományai vagy egyéb dolgai amelyeket Ő hozzá lehet kötni. Ezek is fontos dolgok és meg lehet emlékezni róluk, de a gondolkodó ember tovább megy és elkezd gondolkodni azon hogy vajon mit tanulhatok, vagy hogyan tehetném jobbá az én életem? Mit tanított édesanyád neked az életével? Mibe jót? és mibe azt amit nem szabad csinálni? (ha volt ilyen, én nem tudhatom)A hívő ember pedig ezen is tovább megy és azt kutatja hogy mi van a földi lét után? Csak ennyi lenne? Az nem lehet, bizonyára van folytatás.

Az élet rendjéhez tartozik az elmúlás is, hiszen porból vagyunk, és porrá leszünk ahogy az ige is beszél a testről. Édesanyád emléke benned él, ahogy az én édesanyám is énbennem. Nekem tudom hogy azt mondaná hogy ne legyek szomorú, ne keseredjek meg és ne hagyjam hogy lenyomjanak ezek és hasonló érzések. Mert mindig jót akart nekem, és hiszem hogy neked is ezt mondaná mert az igazi édesanyák mindig jót akarnak a gyermekeiknek. Számomra Isten a hitem által nyújtott hatalmas vigaszt, és adott békességet. Szeretném ha ezt a vigasztalást Te is megtapasztalnád. Ezért is írtam neked. Ha szívesen folytatnál párbeszédet, akkor írj privát levelet nyugodtan. Isten áldjon meg, és vigasztaljon Téged, és házad népét!

2011. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!