Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet családtagnak nemet...

Hogy lehet családtagnak nemet mondani az újabb kölcsönre, anélkül hogy megsértődne?

Figyelt kérdés

Távoli rokonokról és egyben nagyon kedves ismerősökről van szó, csakhogy mostmár 2-3 havonta kérnek tőlem tízezreket (ételre, lakbérre, stb. fontos dolgokra). Én mindig adok mert van miből, elég jól keresek, de tudom hogy soha az életben nem tudják ezt már visszafizetni, többet nem akarok adni, én is inkább gyűjteném "a jövőmre". Eddig mindig szó nélkül adtam.


Megbántani sem akarom őket, és azt se hogy megromoljon a kapcsolatunk.


Te mit mondanál ha elédállna, hogy "12.000 a közösköltség és nincs rá pénzünk, kérlek adj kölcsön, majd megadom"


2011. szept. 30. 17:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagylány vagy, akkor álljatok meg egy hajléktalanszálló előtt, veletek együtt szétkapják a mercit.
2011. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Esetleg megállapodhatnátok, hogy 10e-t adsz nekik havonta amíg tudsz. De ezt tényleg adod, de megmondod, hogy ennél többet nem tudsz adni, mert vettél fel egy hitelt és azt kell fizetned. Vagy bármi múltbéli dolog. Amúgy biztos nehéz helyzetben vagy, de azért segíts nekik ahogy tudsz. Lehet nem kapod vissza, de hidd el nagyon jól fog nekik esni és neked is. Persze ha rád szállnak akkor ok, de ha tényleg csak ha már nincs más megoldás akkor koptasd le őket teljesen.

Esetleg nem tudnál neki valami plusz munkát, vagy más munkát szerezni. Vagy valami ötletet amivel jobban be tudnák osztani a pénzüket, vagy valami segítséget amit tudnak igényelni a polgármesteri hivataltól, vagy valahonnan? Ezek is nagyon fontosak lehetnek. Vagy étellel segíts nekik akkor megmarad a pénzük másra. Hitel miatt nincs pénzük, vagy alapból? Esetleg hitelben nem tudsz nekik segíteni, hogy kifizetitek és akkor a havi törlesztő nem lesz, vagy valami ilyesmi. Nem hogy te fizesd ki, hanem, hogy valami kedvezőbbre váltsanak, kiváltsák vagy valami. Persze nem tudom mennyire vannak rád szállva, de azért tényleg nem ártana letesztelni, hogy tényleg csak a pénz fontos nekik, vagy ha cserébe segítséget, munkát kérnél cserébe akkor ők is így segítenének e amiben tudnak. Ez is sokat mondhat.

2012. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Tőlem is kért a kolléganőm,de már az előző adagot sem adta vissza, így nem volt fikarcnyi lelkiismeretfurdalásom sem,amikor azt mondtam: Ne haragudj,egyszer adtam,mert tudtam, de most nem állok úgy anyagilag. Punktum. Mit kellene magyarázkodni,meg mosakodni,meg izé...hozé...Francokat.Őszintén:ez az ember olyan,akinek adsz a véleményére,aki fontos az életedben? Mert ha nincs életed legfontosabb 5 embere között,akkor nem kellene érdekeljen,hogy milyen kapcsolatban leszel vele és hogy esetleg miket mond/gondol rólad.
2012. ápr. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!