Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet családtagnak nemet...

Hogy lehet családtagnak nemet mondani az újabb kölcsönre, anélkül hogy megsértődne?

Figyelt kérdés

Távoli rokonokról és egyben nagyon kedves ismerősökről van szó, csakhogy mostmár 2-3 havonta kérnek tőlem tízezreket (ételre, lakbérre, stb. fontos dolgokra). Én mindig adok mert van miből, elég jól keresek, de tudom hogy soha az életben nem tudják ezt már visszafizetni, többet nem akarok adni, én is inkább gyűjteném "a jövőmre". Eddig mindig szó nélkül adtam.


Megbántani sem akarom őket, és azt se hogy megromoljon a kapcsolatunk.


Te mit mondanál ha elédállna, hogy "12.000 a közösköltség és nincs rá pénzünk, kérlek adj kölcsön, majd megadom"


2011. szept. 30. 17:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
ne adj neki, mondd meg nekik kerek-perec, hogy nem tudsz adni és ha megsértődnek, akkor kérdezd meg tőlük, hogy mikor adják meg a tartozásukat, ha néznek bambán, akkor megmondod, hogy úgy érzed eleget támogattad már őket anyagilag
2011. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de egyéb kiadásaim keletkeztek. Még azt sem tudom ,hogy miből fogom ezt finanszírozni.Tudod,hogy szívesen segítettem eddig de már nem tudok.Találj ki valamit:kölcsönt vettél fel csak ők nem tudják de amikor anno pénzt adtál nekik akkor nem akartad mondani,hogy magad elől adtad oda..... De ne sajnáld meg mert előröl kezdődik minden! Talán valami ilyesmit mondanék.
2011. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nekem is sok kiadásom van most, megbüntettek itt ott, parkolás stb., és most nekem sincs, sőt nagy szükségem lenne nekem is arra, amit adtam, mert ha időben nem fizetek, később többet kell.
2011. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

A "váratlan kiadásaim vannak" az jó nagyon, meg a többieknek is köszönöm.


Kedves nemtudomhanyadik, aki hajléktalan embereket aláz, lehetsz te még az ő helyében, remélem kapsz az élettől rendesen.


Nem tudom őket megkérni hogy takarítsanak, a 2 felnőtt éjjel nappal dolgozik szinte semmi pénzért 3 ill. 2 műszakban, és a 2 kisgyereküket kell eltartaniuk.

2011. szept. 30. 18:26
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekeiket nyilván megfontoltan és felelősségteljesen vállalták, ők felelnek értük, nem Te! Nem kell azzal védeni őket, hogy semmiért robotolnak és két gyereket kell eltartaniuk! Tudták, mit vállalnak, oldják meg! Felnőtt emberek. Azt akarod, hogy életed végéig rád támaszkodjanak? És ha megsértődnek? Őszintén, mit veszítesz vele? Nekik kellene elszégyellniük magukat, hogy más nyakába varrják a gondjaikat. Te írtad, hogy évek óta megy a kéregetés, és visszaadni nem szokták. Mégis mit vársz? Neked ki fog segíteni, ha megszorulsz? Csakis saját magad, a saját tartalékaidból! Értem, hogy sajnálod őket, meg kerülöd a konfliktust, de itt nem neked kell kellemetlenül érezned magadat.
2011. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha ingyen tudtál adakozni, azért is fizethetnél, hogy segítsenek a munkádban vagy a ház körül, az állásukat meg otthagyhatnák, ha úgyis ingyen dolgoznak.
2011. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Azért azt ne gondold hogy én havi 120e-t ki tudnék csengetni a ház körüli teendőkre nekik...


Köszönöm a válaszokat, tudom hogy nem nekem kéne kellemetlenül éreznem magam, hanem nekik.

2011. okt. 2. 20:31
 18/23 anonim ***** válasza:
Én nem 18-20-as vagyok, de én is írtam egy két szép szót rólatok. Nagyon remélem az életben szenvedtek majd ezekért a tettekért. Szégyellhetitek magatokat!!!
2011. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
jah.csak törölték.
2011. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%

Mercis csajszi vagyok:-)

Édes kérdező, hát attól nem kell tartanom, hogy az élet visszaadja amit te remélsz, hála istennek:-))

Tudod milyen jó tudni, hogy életem végéig nem kell güriznem, mint a sok idiótának itt, az anyagi része tökkkkéletesen meg van oldva, és semmi gondom-bajom nem lesz amíg élek?

Szerencsére a felső tízezerbe tartozom, veletek ellentétben, egy cseppet sem kell aggódnom a jövőm miatt :-)(Sose kellett, mellékesen megjegyzem).

Minden áldott nap hatalmas megelégedettséggel tölt el, ahogy apáékkel krúzingolunk délutánonként a mercinkben(megjegyzem, természetesen nem zöldséges merciről van szó, ahogy sokan majd remélik:-)))) és ahogy a pirosnál a degenerált naplopó, nincstelen senkiháziak odajönnek és kéregetnek,apa napszemcsiben(és mi is), kikönyökölünk, és ő nagymenő módjára megszólal, hogy.....a többit tudjátok már ...háháháh...istenem, de jó tudni hogy ez mit sem fog változni soha:-)))

Te meg kérdező egy hatalmas idióta vagy, hogy nem tudod megoldani ezt a nüansznyi problémát, hogy miképp tudj nemet mondani az abnormális rokonaidnak...tudod mit? Apád adjon nekik pénzt, ha lehet mindeneteket adjátok oda, majd csak kisemmiznek titeket!:-))) Utána pedig nem lesz mit kérdezni itt a gyakorin...Ekkora barmot, mint ti!:-))

Na cuppka cukiságok, megyek kicsit krúzingolni fatttterral:-))Remélem, hogy pár semmirekellő csövessel összefutunk, akit elküldhetünk a halál fa*ára:-))

Cupp-cupp mindenki:-))

2011. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!