Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen szánalmas lúzernek...

15 évesen szánalmas lúzernek érzem magam, egyszerűen a családom miatt kezd teljesen szétesni az életem? Mégis hogyan hozzam rendbe az életemet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, a sok teendő miatt teljesen kicsúszik a kezemböl az életem irányítása. Nem is a tanulással van a gond, meglepöen könnyen megy, hanem az itthoni gondokkal. Itthon rengeteg a teendő, viszont senkinek nincs ideje takarítani, csak apának, de ő pedig egész nap alkoholt iszik, alkoholista. Én szívesen megcsinálnám, de egyszerűen olyan sok a teendő, hogy azt sem tudom, melyikkel kezdjem, így végül annyira stresszes leszek hogy inkább megnézek egy filmet. Emiatt itt a sok vasalára váró ruha, a koszos ruhák kupacokban állnak, a kert gazos, a polcokon áll a por... Ez az egész már kezd a tanulásra is kihatni, már az iskolában is azt tervezem, hogyan tudnék minél rövidebb idö alatt megtanulni, és utána takarítani, de végül nincs eröm semmihez. Ez nekem így nagyon rossz, ugye megérted? :( Olyan szívesen szórakoznék, de úgy érzem, nekem nincs semmi életem, mindig csak az idegeskedés, hogy nincs elég időm.
2011. szept. 30. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ilyen későn elbújtál a kertben?a nővéred nem tudna segíteni?már nem a takarításba hanem ebbe az egész ügybe.

anyukád amúgy mit szól ahhoz hogy neked kell megcsinálni apukád helyett?

2011. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Elbújtam, itt nagyobb biztonságban érzem magam, mint a kertben. Megpróbálok a hétvégen minnél több mindent megcsinálni.
2011. szept. 30. 21:55
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok mindent akarsz egyszerre csinálni, én is ilyen vagyok/voltam :) Aztán a végén bepánikolok, hogy ez úgyis lehetetlen és én is inkább leülök kikapcsolódni. Aztán minden marad ugyanúgy, a másnap pedig még rosszabb mert úgy érzem minden kicsúszik a kezem közül és semmire sincs időm.

Ez a múlt.

Mióta családom van ez megváltozott. Sokkal összeszedettebb vagyok és mindenre jut időm. Egyszerre csak egy dolgot akarok megcsinálni és azt meg is csinálom, így másnap mehetek a következőre. Ja és még ami fontos, nem halogatok semmit! Ott helyben megcsinálom. Utána pedig jön a jó érzés és egy csomó energiát kapok.

Remélem tudsz valamit hasznosítani. Ha már 15 évesen ezt így felismered akkor szerintem jó úton jársz.

Sok sikert!

2011. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

Én szívesen megcsinálnám, de egyszerűen olyan sok a teendő, hogy azt sem tudom, melyikkel kezdjem, így végül annyira stresszes leszek hogy inkább megnézek egy filmet.


és akkor ennek mi értelme?..ez nagyon rossz kifogás..

2011. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

21:28-nak igaza van, de mivel nálunk is ez megy 7 éve, ránk rohadt volna a lakás, ha én nem teszek semmit, pedig próbáltam....

22/L

2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!