Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen fokú anyai...

Normális az ilyen fokú anyai szeretet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésben leírt dologról érdekelne a véleményetek.

Úgy veszem észre, hogy a párom anyukája túlságosan ragaszkodik a fiához.

Példákkal könnyebb leírni:

1. Szereti a férjét, de mégis sokkal szebben beszél a fiával. Van amikor a férjét meg sem hallgatja, kizavarja a konyhából, de ha a fia megy be, akkor egyből megváltozik: Mi van szépségem? mondattal kezdi

2. Sokszor mondja, hogy milyen szép fia van, milyen szép a lába, a feneke

3. Simán átöltözik előtte,leveszi a melltartót, vagy járkál egy pólóban, meg bugyiban. Azt mondja, hogy náluk ez természetes ( A páromat zavarja, de az anyja meg a háta mögött azt mondja nekem, hogy nem szégyenlős a párom se)

4. Mindig mondogatja a fiának, hogy adj már puszit anyádnak, amitől ódzkodik a párom. S egyszer láttam, hogy a szájára ad puszit az anyja.

Utána megkérdeztem a párom, hogy ez mi? Mert nekem ez sok. Elkezdi nem szokott ilyet adni neki az anyja, csak nagyon ritkán.

Én akkor is elképedtem, hogy egy 25 éves fiút szájon pusziljon az anyja, még ha nagyon ritkán is.

5. Nem akarja, hogy külön költözzünk, mert jó ott nekünk (1,5 éve vagyunk együtt).

Mondjuk az utóbbinál a párom is ludas, mert ő is nagyon jól el van otthon.Én is szeretek itt lenni, de tudjátok, hogy egy idő után, azért mindenki szeretné kialakítani a saját kis fészkét, amit úgy rendezget, ahogy akar. A konyha is csak az ő birodalma, és nem közös.

6. Páromnak levágtam a haját hajvágóval. Nem kopaszra. Felül nagyobbra, oldalt-hátul felnyírtam. Nem lett rossz. Mindenki azt mondta, hogy jó lett, munkahelyen is. Kivéve az anyukáját, aki egyből lefikázta, hogy hogy néz ki, meg hogy itt nem lett jó, ott rövidebb stb.Miért nem fodrászhoz megy el. Mondtam neki, hogy felnőtt ember a fia, majd ő eldönti mi a jó neki. Erre olyan hülyeséget mond, hogy én se hajnyíróval vágom a hajam, meg kidobja a hajnyírót, ha a férjéét is levágom vele(Mert meg kért a párom apja, h majd neki is vágjam el).

Nem akart udvariatlan lenni, s azt mondani, hogy azt dobja ki, amit majd ő vett a saját pénzén.


Szeretem a párom anyuját, csak néha olyan furcsán viselkedik, nem tudom hova tenni.


Szóval szerintetek mennyire normális az efokú anyai ragaszkodás/beleszólás?


2011. okt. 1. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akarja felfogni, hogy a fiának más nője is lehet az életében rajta kívül.


Az én anyósom ugyanez, a párom a mindene. Féltékenykedett is eleget.


De ami bejött nekünk: ölelkezzetek rengeteget, puszilgassátok, simogassátok egymást anyósod előtt. Menjetek el sokszor kettesben, így rájön, hogy ti együtt akartok lenni. Ha meg ilyen hülyeségeket csinál, hogy vetkőzik, stb., csináljatok úgy, mintha észre sem vennétek, és rögtön menjetek ki a szobából kézenfogva és nevetve, mintha pl. szerelmesen kergetőznétek. Tudom, fura más előtt ezt csinálni, főleg direkt, de nagyon hatásos! :) Így rájön, hogy a fia figyelme nem rá terelődik, hanem rád.


Egy idő után anyósom rájött, hogy az édes "kicsi" fia engem választott. Azóta belül szenved, de ez van, nem élhetnek együtt örökké. Néha még van egy-két elszánt lépése, hátha még visszaszerezheti, de már kezdi feladni.


Sok sikert, menni fog! :)

2011. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem is, csak idő kérdése.


Szerintem a baj azzal van, hogy nem fogadta el, hogy már nem kisgyerek a fia, s nem minden úgy van, ahogy ő mondja.

Engem elfogad, mint fia párját, tehát nincs róla tudomásom, hogy rosszat mondana rólam.Illetve nincs baja a kettőnk kapcsolatával.Nem szól bele a mi kapcsolatunkba.

Inkább az a része idegesítő, hogy nem felnőttként kezeli a fiát, hanem gyerekként.

PL. hogy ne költözzünk el. megha vesz magának valamilyen ruhát, cipőt, mindent úgy néz, hogy neki is tetszik-e.Beleszól hogy öltözik.

Mindenről tudni akar amit beszélünk, visszakérdez, hogy miről van szó?

Szó volt arról is, hogy külföldre megyünk dolgozni, arra is negatívan reagált.

2011. okt. 3. 20:28
 13/15 A kérdező kommentje:

Még annyit:


Az, hogy átöltözik a fia előtt, az is inkább arról szól, hogy nem érdekli, hogy már felnőtt a fia, s nem illik. Nem a magamutogatásról, egyszerűen nem zavartatja magát a családja előtt.

Csak nekem furcsa.

2011. okt. 3. 21:11
 14/15 anonim válasza:

Ez egy féltékenységi súlyos állapotban.


Nem képes felfogni ép ésszel hogy ő már nem kellő abban a szerepben amire vágyott gyermeki korában és néhány pár évvel később megvalósult, lett egy babusgatni való gyerek.


Egyszerűen féltékeny rád, hogy a fiát elveszíti miattad.


Volt barátnőm is nem beszél velem azért mert anyám úgy elüldözte és megbántotta, mindek én iszom így a keserű a levét. Észre se veszi magát. Nem lehet egy kapcsolatom se ez miatt. Sajnos anyagi okok miatt kényszerülök egy fedéllel lenni vele. Ha tehetném rég elmentem volna jó messzire tőle, hogy ne ne is lássam ne tudjon beleszólni semmibe, utánam jönni... Igazából ő egy kapcsolatromboló gonosz ember amit még ő maga sem fog fel.

Ha a párod anyja és apja között ilyen a viszony amit leírtál, ideje lenne a válásnak, mert semmi jónem fog abból származni ha még tovább marcangolják vagy csak eltűrik egymást.


Ti is meneküljetek onnan, mert boldogok ti az anyja jelenlétében sosem lesztek, csak egymást fogjátok marni és kapcsolatotok fog megromlani a pároddal, az anyja miatt.

A párod anyja netán rák jegyű? Nem lepődnék meg...

2011. okt. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kos jegyű
2011. okt. 4. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!