Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-25 éves fiatalok! Mire...

20-25 éves fiatalok! Mire jutottatok eddig az életben? Mit terveztek?

Figyelt kérdés
nekem 22 évesen van érettségim(segget törölni jó), 2 okj-s papírom. van egy jó munkahelyem már 3 éve, szüleimmel élek adok a közösbe, tervezem hogy tanulok nyelvet is és irány ki külföldre. ezen kívül szeretnék megtanulni valami hangszeren profi szinten játszani. párkapcsolat terén eddig sehogy sem állok, nem is nagyon keresem mondjuk, időm se igen engedi, bár néha jobban érezném magam valaki mellett.
2011. okt. 1. 22:56
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok érettségivel és egy majdnem-diplomával, amiből már csak a záróvizsga hiányzik. 2 hónapja munkát keresek, eddig diákmelóztam csak. Nagyjából egy éve jöttem rá, hogy laborban szeretnék dolgozni. Most OKJ képzésre járok, hogy a későbbi vegyész MSc-hez valami gyakorlati tudást felszedjek. Valamikor még 10 éven belül (inkább 5) szeretnék kijutni angol nyelvterületre nyelvtanulás miatt. Ezen kívül szívesen élnék rövid ideig spanyol, portugál, lengyel, orosz, finn vagy svéd nyelvterületen is, de ez csak a sokadik a fontossági sorrendben.

Párkapcsolati téren nem nagyon tervezek, vagy lesz, vagy nem.

2011. okt. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
83%
25 vagyok, júniusban végzek az egyetemmel, német szakos tanár leszek végzettségem szerint, de van egy német nyelvű inf.technológusi papírom. Jelenleg operátor vagyok egy call centerben. Itthon lakom anyukámnál, a barátom elhagyott pár hónapja, akivel a jövőmet terveztem, ezen a téren nagyon kilátástalan az életem. Szóval nyugodtan mondhatom, hogy nem állok sehogy.
2011. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
90%

23 vagyok,még nincs meg a diploma-de majd kitörölhetem vele úgyis(közgazdász).Van felsőfokú nyelvvizsgám,(megértek még 1-2 nyelvet)ki fogok költözni Amerikába 2015ig az biztos!Ez az életcélom!Van saját lakásom(szüleimtől-úgyhogy ez rám nézve egyáltalán nem érdem!D legalább nem velük kell laknom).Van jogsim,de nem vezetek.

Párkapcsolat: egy szép remény,egy álom. Minden kapcsolatom kudarcba fulladt eddig.Még e téren jó volna megtapasztalni 1-2 dolgot, de úgy érzem nem vagyok lemaradva.Volt már sok kapcsolatom,(több éves is) de valahogy az IGAZI nem jött még össze.Majd külföldön:) Feltalálom magam,de azért néha nagyon rossz egyedül.

Munka: kisebb nagyobb munkák,de bejelentett nincs.Már bő féléve lázasan keresek melót,holnap este kiderül, hogy az egyikből lesz-e valami...

N

2011. okt. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok, van egy informatikus OKJ-m, de sosem dolgoztam a szakmában, vállalkozó lettem. Jól megy a bolt, van saját házam és autóm, családom és egy fiam is.

Már a gimi alatt rájöttem, hogy hagyományos szakmákkal sosem fogom tudni elérni az álmaimat, és miután az OKJ 2 éve teljes időpazarlás volt, inkább belevágtam a vállalkozásba. Nehezen indult, de bejött.

Megvolt a választás: Egy biztos állás havi 90-ért, vagy a bizonytalan vállalkozás.

2011. okt. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó milyen vállalkozásod van?? elmesélnéd hogy és mennyivel kezdted???


Én is ezt tervezem majd,ha úgy alakul saját vállalkozásom lesz.

2011. okt. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 wiWell ***** válasza:
88%
23 éves vagyok, jól fizeto állásom van egy jó cégnél, az egyik legjobb szlovákiai egyetemen vagyok harmadéves és a párommal 2 éve vagyok egyutt. Szóval megy a szekér. A barátom jovo júniusban fejezi be az egyetemet, és ha minden jól megy akkor decemberben szeretnénk osszekoltozni. Ha én befejezem az egyetemet (2014-re teheto kb.) akkor szeretnénk egy kicsit kulfoldon élni, monjuk 2-3 évet, aztán pedig osszeházasodni. Ennyi, de persze ez még nagyon sokat változhat.
2011. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
85%
21 vagyok, főiskola passziválva tandíjproblémák miatt, amúgy utolsó éves lennék. Addig is a családi kocsmában dolgozom, most nézek valami levelező okj-s képzést, hogy ne teljen üresen az év. Finnül tanulgatok, de szeretnék még oroszul is, esetleg mandarinul. Jó lenne itthon elhelyezkedni, de ha nem megy, megpróbálkozom külfölddel. Pasi program határozatlan időre felfüggesztve.
2011. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%

20 éves vagyok, érettségim van és két középfokúm, meg jogosítványom. A nyelvvizsgákról csak papirom van, nyelvtudásom az nincsen- egyszerűen elfelejtődött az évek során. Jogsim van, de kocsim nincsen, így egyenlőre ennek se veszem hasznát- bár később álláskeresésnél ezek azért jól jöhetnek.

BA képzésben tanulok és 1-1,5 múlva fogok végezni. Lehet jó lenne utána tanulni még MA-n valamit, vagy egy teljesen másik szakot, de ezt az anyagiak egyenlőre nem fogják lehetővé tenni, így inkább próbálok elmenni diploma után dolgozni, és majd félreteszek, hogy később egyszer tanulhassak.

Nemrég még dolgoztam a szakomhoz kapcsolódó területen egy alapítványnál- ez a munkám most megszűnt, így az ösztöndíjon kívül most más bevételem nincsen. Azért jó így még, mert legalább úgy-ahogy kijövök, és nem kell a szüleimtől kérni, de félretenni már nem tudok.

A szüleimmel élek, de szeretnék diploma után elköltözni, amint lesz munkám.

Párkapcsolatom most nincsen- de volt már több éves komoly kapcsolatom. Nem voltam szerencsés az utóbbi időben ez ügyben, többször megégettem magam, mostmár óvatosabb vagyok. Jó lenne találni valakit, de akárkivel nem jönnék össze.

Tervezem, hogy lediplomázom, és elhelyezkedek valahol- remélem ez sikerül is (lehetőleg a szakmámban, mert érdekel ez a terület)... Utána elköltöznék egy saját kis albérletbe. Szeretnék egyszer írni egy könyvet, vagy dokkumentum filmet készíteni. És remélem minél előbb megtalálom a nagy Ő-t :)

2011. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

20 éves lány vagyok. Második éve járok egyetemre (közgáz), eddig szerencsére nagyon jól haladok a tanulással, bár az egyetemi társasággal vannak gondjaim (amiket nem mutatok, mindenkivel beszélgetek, de igazán nem érzem jól magam köztük). Szóval a társasági életem jó nagy szívás, kevés a hozzám hasonló csaj. A legtöbb csaj az én koromban vagy idióta ribi vagy befordult stréber, én meg igyekszem a külsőmre és a belsőmre is elég energiát fordítani. Aki eleinte hasonló volt és barátnőm volt, az is elkezdett rám féltékenykedni. Szóval társasági élet szempontjából perpill csődtömeg vagyok, gimi alatt tele voltam barátnőkkel, haverokkal, most meg semmi, mindenkit elveszítettem. Van egy 24 éves barátom, lassan 1 éve, ő az egyetlen, aki biztos pont nekem és nagyon jól megvagyunk, legalább ő ittvan nekem, ha a barátnőim el is fordultak tőlem (még a 8-10 éves barátságok után is).

A családi életem is katasztrófa, akárcsak a baráti életem. Apám sosem foglalkozott velünk különösebben, ő csak pénzkereső... anyám alig várja, hogy eltakarodjak a házából, de ez még anyagi okokból nem kivitelezhető, szóval tűröm őt. A húgom meg minden hétvégén iszik, cigizik, a tanulással meg nem foglalkozik - mindezt alig 16 évesen, és hát a család sem nagyon érdekli. Bár a szüleim anyagilag támogattak (azt is csak korlátozottan) a tanulmányaim alatt, szeretetet sosem kaptam. Mindebből kellett valami értelmeset kihoznom.

A fentiek miatt sok gondom van, de próbálom tartani magam. Jövő héten megyek felsőfokú német nyelvvizsgára, remélhetőleg meg is lesz. Ezt követően belehúzok a sulis tanulásba, hogy aztán jövő évben kimehessek Erasmus-szal Ausztriába tanulni, egy év Ausztria és kiszakadás innen kész megváltás lenne (főleg, hogy otthonosan mozgom Ausztriában, rendszeresen járok ki). Ha sikerül kijutnom, közben itthon is egyéni tanrenddel folytatnám a tanulmányaimat, Ausztriában pedig spanyolt is tanulni akarok, majd aztán 2014-ben elvileg megkapom a diplomámat is. Utána Ausztriában tervezem az elhelyezkedést, és ha már biztos megélhetésem lesz, saját lakás, kocsi stb., talán elmegyek Spanyolországba, álmaim országába, ahol valójában élni szeretnék, bár ez a gazdasági helyzettől nagyban függni fog. Feltehetőleg szállítmányozáson belül fogok elhelyezkedni, ezzel a nemzetközi piac nyitva lesz előttem, különösen több nyelv ismeretével. Suli alatt pedig, ahogy lehet, dolgozom, bár többnyire csak alkalmi munkákra kellek. Remélem később lesz egy normális állásom.

Lényegében ennyi lenne...

2011. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
88%

Én pár hónap múlva leszek 20 éves, de mivel befejeztem a sulit, írok.Hogy mit értem el az életben?

Érettségim van-agrárvállalkozó, jogsim, de alig vezetek.

Tovább tanulással gond van, mert nincs pénzem fősulira, itt szinte mindenhol drága.

Párommal élek, szüleimmel nem jó a kapcsolatom.

Munkahely nincs, sehova nem kellek gyakorlat nélkül, abszolvens praxra mennék, hivtak is, el is mentem, ott azt mondták, hogy majd jelentkeznek.Azóta jelentkeznek....

Szóval így.

2011. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!