Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnéd, ha sérült gyereke...

Felnevelnéd, ha sérült gyereked születne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem enyhe értelmi sérülésről van szó. Hanem olyanról, ahol esély nincs rá, hogy valaha is önálló életet tudjon élni; se nem lesz munkaképes, se nem járhat iskolába. Minimálisan fejleszthető. Nem lesz szobatiszta felnőtt korára sem.

Felnevelnéd, vagy intézetbe adnád?

Tudom, sok család rokkan bele, ha vállalja a gondozást. Lehet, hogy kiverem a biztosítékot a kérdéssel.


2011. okt. 7. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2011. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
72%
Nem...
2011. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2011. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
74%
Volt már ilyen kérdés, amugy a válasz nem.
2011. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
74%
nem
2011. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 A kérdező kommentje:
Nem számítottam, hogy rögtön nemleges válaszokkal indítunk. Megmondom őszintén, én is nemet mondok. Kegyetlennek érzem magam a véleményem miatt, de tudom, hogy nem vállalnám. Sok kiszínezett történet van, ami újságokba/tv-be kerül, de az ember ismer elég valós szagú történetet... Tönkrement családok, idegileg megrokkant szülők/testvérek.
2011. okt. 7. 21:47
 7/95 anonim ***** válasza:
86%
igen. Lehet, beadnám valahova, ahol legalább a nap egy részében vigyáznak rá, hogy tudjak dolgozni, de nem mondanék le róla.
2011. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg én sem...
2011. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
88%
Ha időben észrevehető a betegség,akkor biztosan elvetetném.Ha már nem lehet,és meg kell szülnöm a kezemből nem adnám ki!Abba belehalnék.Kérem is a jó istent hogyha vala lesz gyerekem olyan egészséges legyen mint a makk.
2011. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
94%

Mit értünk felnevelés alatt?

van a családban sérült gyerek,mivel ott jobban tudják fejleszteni ezért intézetben van, de minden hétvégét otthon tölt.

Tehát ezt nem mondanám "intézetbe adásnak"hiszen a család része. Ő is úgy érzi

csak otthon nem lehet neki a napi fizikoterápiát, foglalkozásokat, úszást, társaságot,iskolát biztosítani.

2011. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!