Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnéd, ha sérült gyereke...

Felnevelnéd, ha sérült gyereked születne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem enyhe értelmi sérülésről van szó. Hanem olyanról, ahol esély nincs rá, hogy valaha is önálló életet tudjon élni; se nem lesz munkaképes, se nem járhat iskolába. Minimálisan fejleszthető. Nem lesz szobatiszta felnőtt korára sem.

Felnevelnéd, vagy intézetbe adnád?

Tudom, sok család rokkan bele, ha vállalja a gondozást. Lehet, hogy kiverem a biztosítékot a kérdéssel.


2011. okt. 7. 21:41
 81/95 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:33 vagyok.


Ismertem egy nénit aki több mint 22 évig gondozta a férjét lelkiismeretesen, egyszer beszélgettünk és azt mondta nem adná be otthonba se, pedig öreg a néni 72 évesen, nehéz volt neki, de a gyerekinek ő az apja, mindíg jó férj és apa volt, mindíg a családjáért élt, dolgozott küzdött.

Hogyan dobhatná el magától???? Ők tényleg betegségben is kitartottak egymás mellett, nemcsak addig amíg a templomba kimondják az esküt.. A bácsi év elején meghalt, a nénike áprilisban azt mondta nemsoká megy az öreg után. Így lett..

Tudom most sokan azzal jönnek majd h öreg volt a néni nem volt már igénye férfi után meg ilyenek..

De szerintem a szerelem itt kezdődik, nem ott hogy amíg minden rendben addig imádlak, ha baj lesz meg lelépek..

2011. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 A kérdező kommentje:

"De ha már megszületett,és mondjuk 2-3 éves korára jön ki rajta bizonyos betegségek sokasága,lenne szívetek eldobni magatoktól?Azt az embert aki a te véred a pocakodban volt 9 hónapig,vártad,abban a 2-3 évben ő jelentette a legnagyobb boldogságot neked...Eldobnátok?Csak azért,mert nem élhet teljes életet?Annál jobban kéne szeretni,és vigyázni rá.Aki így gondolja nincs szíve,szégyellje magát."


Nemhogy teljes életet, semmilyen életet nem élhet. Az neki nem élet, hogy vegetál... Lássuk már be... Aki pedig őmiatta nem élhet teljes életet, az a családja. Ha lenne mellette egészséges gyermekem, nem lenne szívem vele kitolni. Mert aki ennyire nem tud magáról, nem fogja fel úgysem, hogy mennyire szeretik... de az egészséges nagyon is szenvedne, hogy nincs anya se apja, mert azoknak csak a sérült testvér az első.


Egyik válaszadó, aki a háromgyerekes anyáról írt: elkeserítő... az a baj, az ilyen esetekről nem írnak az újságot... Mindig csak a kiszínezett, sok helyütt valótlan álomsztorikat osszák meg a világgal, hogy azt higgyék az emberek: nem akkora tragédia ez.

2011. okt. 11. 15:30
 83/95 A kérdező kommentje:

13:48: ez szép történet, de sok tekintetben más. A néni egymaga és a saját rovására vállalta ezt. nem tett ezzel súlyt más vállára, csak a sajátjára. és egy olyan pár mellett kitartani, aki sok évig teljes mértékben párja volt, nem ugyanaz, mint egy eleve sérülten jött gyermek mellett megélni a poklot az életet végéig, úgy, hogy mellette ott a párja, akitől nem várhatja el ugyanezt, és talán van egészséges gyereke, aki emiatt hiányt szenved.

és hogy utána halt, azt bizonyítja, hogy nélküle nem is tudott volna élni. van ilyen és ez gyönyörű. nagyon sok szülő veszíti el a pici gyermekét, mégsem pusztul bele a fájdalomba. mert jobb esetben van további gyermeke, akit nem hagyhat magára, vagy vállal újat, hogy legyen értelme az életének ismét. feldolgozhatatlan sebet szerez, de valahogy túlteszi magát rajta, a párja segíti benne.

2011. okt. 11. 15:36
 84/95 anonim ***** válasza:

"Nemhogy teljes életet, semmilyen életet nem élhet. Az neki nem élet, hogy vegetál... Lássuk már be... Aki pedig őmiatta nem élhet teljes életet, az a családja. Ha lenne mellette egészséges gyermekem, nem lenne szívem vele kitolni. Mert aki ennyire nem tud magáról, nem fogja fel úgysem, hogy mennyire szeretik... de az egészséges nagyon is szenvedne, hogy nincs anya se apja, mert azoknak csak a sérült testvér az első."

Az én válaszomra reagáltad


Ha én teherbe esek,kihordom a babát,a VÉREMET akinek életet adtam,és megtudom a kórházba,hogy ilyen meg olyan betegségekkel született...Mondjam azt,h nekem nem kell?Hagyjam ott?Milyen gondolkodás ez?Egy emberi életről beszélünk,lehet vegetálna,de nem kutya,hogy elaltassam,a szívem szakadna meg,hogy tudom nem fog javulni,de ő az én gyermekem,ha ezt adta a sors ,ezt kell végigcsinálnom.Nem is értem,hogy fordulhat meg valaki fejében,hogy elhagyja a gyermekét azért mert nem egészséges,ha mindenki így cselekedne ilyen szívtelenül,hol tartana a világ?

2011. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 A kérdező kommentje:

15:27

Látszik, hogy soha nem voltál ilyen helyzetbe és nem is beszéltél olyanokkal, akik ettől mentek tönkre... Könnyű azt mondani, hogy vállalnád és lehet, hogy pár évig bírnád, aztán összeroppannál...

Könnyű mártírkodni, de abba meg nem gondolnál bele, az a sérült gyerek mennyivel lesz előbbre, mikor te már meghaltál? akkor ki gondozná? a másik, egészséges gyereked? ő is tönkretenné az életét?

2011. okt. 12. 16:24
 86/95 anonim ***** válasza:
Ne ugorj már neki annak, aki azt mondja, hogy vállalná. Rengetegen vállalják az országban. Látszik, hogy te nem voltál ilyen helyzetben. Van 1-2 ismerősöm, és tudod a remény hal meg utoljára. Lehet te látod, hogy menthetetlen, de ők nem. Viszik őssejtbeültetésre stb. Könnyű mondani, de abban a pillanatban a tiéd és arra gondolni, hogy nem fog még szeretetet se kapni, szerintem csak az tudja, aki benne van. Amit mondasz ésszerű, de ott vannak az érzelmek.
2011. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
75%

Én továbbra is nemmel voksolok.

A férjes dolgot meg ne keverjétek ide, ez nem említhető egy lapon.

A férjem a mindenem, nélküle nem élet az élet, ő a másik felem, őt választottam és vállaltam, hogy egészségben és betegségben mellette leszek, és én mellette is maradnék, ameddig a halál el nem választ.

Viszont egy beteg gyereket senki nem választ, vele nem voltak szép közös élmények, esélyes, hogy soha nem is fogja felfogni ami körülötte történik, a család többi tagja, beleértve az egészséges gyerekeket tönkremegy mellette.

Akármilyen szemétnek gondoltok majd,én nem vállalnám. Nem lesz ettől senki rossz anya, csak hozott egy döntést, ami a legkevésbé rossz az én meglátásom szerint.

2011. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
7%

15:27

Látszik, hogy soha nem voltál ilyen helyzetbe és nem is beszéltél olyanokkal, akik ettől mentek tönkre... Könnyű azt mondani, hogy vállalnád és lehet, hogy pár évig bírnád, aztán összeroppannál...

Könnyű mártírkodni, de abba meg nem gondolnál bele, az a sérült gyerek mennyivel lesz előbbre, mikor te már meghaltál? akkor ki gondozná? a másik, egészséges gyereked? ő is tönkretenné az életét?


15:27 vagyok...

Ismerjük egymást?

Neeem?Szerintem sem,honnan gondolod ,hogy pont én nem vagyok ilyen helyzetben?Vagy honnan gondolod azt,hogy a családomban nincs ilyen?és mellesleg,ne te határozd meg,azt ,hogy én vagy más mikor mibe roppan bele..A másik,hogy nehogy az legyen már a sz*r aki nem vállalja be,én úgy fogadom/nám el a gyermekem amilyennek születik.Ha beteg gyerekem születne tény,hogy nem biztos,hogy vállalnék még egy babát például.Az mennyivel korrektebb döntés,hogy nekem beteg gyerek nem kell és átpasszolom az ápolását másnak?(A meghalok dologra reagáltam)Emberek vagyunk(Én legalábbis az)Nem egy állat,aki kilöki az "alomból",a nem egészségeset.Annyi megoldás van a 21.században,én mindent megtennék,hogy egy icipicivel is jobb legyen neki,de azt ,hogy meg sem próbálom...Semennyivel nem jobb..sőt gerinctelen az én olvasatomba,és ne sértődjél már meg ha valakinek ez a döntése..te írtad ki ezt a telibevert kérdést,vagy mindenkinek bólogatni kellene?Szánalmas..

2011. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 A kérdező kommentje:

Arra érdemiben nem reagáltál, hogy mi lenne a sérült gyermekeddel, ha meghalnál? Nem félnél, hogy akkor mi történne vele? Akkor nem maradna magára? Vagy azt hinnéd, valamelyik rokon csak vállalja ezt? Esetleg a másik, egészséges gyereked?

Jó példát hoztál fel az alommal... Én hiszek abban, hogy a természet van a legjobban összerakva a világon. A természetben egy sérült állat nem életképes, nem is. Ott az élet rendje a szelekció. Úgyhogy én egyet tudok érteni ez eutanáziával is súlyos betegek esetén. Mivel mégis civilizált faj vagyunk, nyilván nem a magára hagyás a megoldás, hanem a kegyes halál. Sokan érvelnek mindig azzal, hol az abortusz, hol más kapcsán, hogy mindenkinek joga van az élethez. Helyesen így hangzik: az emberhez méltó élethez. Aki vegetál egész nap, és nem tud magáról, az nem emberhez méltó életet él. Ha veled valami történne, mondjuk egy autóbaleset következményeként kómába esnél és esély sem lenne rá, hogy kikerülj abból az állapotból, szeretnéd, hogy úgy maradj még évtizedekig? Egy teher akarnál maradni a családodnak, akinek már öntudata sincs? Illetve mit gondolnál anyádról, ha ő görcsösen ragaszkodna hozzá, hogy életben tartsanak, miközben tudja, hogy sosem nyered vissza az öntudatod...

Lehet, hogy számodra két össze nem hasonlítható példa, de talán még az utóbbi a nehezebb eset. Mert, ahogy már írta valaki, ott van közös élet, élmények, nem eleve úgy kerül hozzád, hogy soha egy percig sem fogja fel, hogy ki vagy neki és hogy szereted.

Ez önsanyargatás, azért, hogy az anyának lelki békéje legyen. Semmi más. Mert a gyereke érdekeit nem szolgálja ezzel, még ha el is hiteti magával. Azért teszik az ilyen anyák, hogy ne érezzenek bűntudatot, így egyfajta hősnek hihetik magukat, de ez nem sokáig vigasz...

2011. okt. 13. 16:01
 90/95 anonim ***** válasza:
Annyira támadod őket, komolyan a te dolgod megítélni? Sokszor ezek a beteg gyerekek előbb meghalnak, mint a szüleik.És igen hősök, mert hiába gondolod, azok a kis szerencsétlenek érzik a szeretetet a gondoskodást. Nem tudom milyen ember az, aki lepasszolja, mert nem úgy sikerül és tovább tud lépni.
2011. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!