Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnéd, ha sérült gyereke...

Felnevelnéd, ha sérült gyereked születne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem enyhe értelmi sérülésről van szó. Hanem olyanról, ahol esély nincs rá, hogy valaha is önálló életet tudjon élni; se nem lesz munkaképes, se nem járhat iskolába. Minimálisan fejleszthető. Nem lesz szobatiszta felnőtt korára sem.

Felnevelnéd, vagy intézetbe adnád?

Tudom, sok család rokkan bele, ha vállalja a gondozást. Lehet, hogy kiverem a biztosítékot a kérdéssel.


2011. okt. 7. 21:41
 71/95 anonim ***** válasza:
100%

Lekopogom, mert sose tudni, mit hoz még az élet...

Nekem nem teljesen egészséges a gyerekem, a szó klasszikus értelmében.

Több betegsége is van, egyenként enyhék lennének, de együtt mindez.... A végeredmény natürlich a tönkrement család: szülők, tesó, nagyszülők. A rettentő anyagi terhek, mert KELL a pszichiáter, a gyógytorna, a személyiségfejlesztés, ami miatt persze utazni kell.

Nem tudom, ha nem találok részmunkaidős állást, mit csinálhatnánk...


Ha akkor, mikor csak 8 hetes terhes voltam, ezt tudtam volna, belelátok a jövőbe, hogy mi vár ránk, kövezzetek meg, de elvetetem.


Viszont nem TE választod, hogy milyen gyereked születik. Egyszerűen ezt kapod, és kész, és nincs igazán más választásod, mint hogy felneveled.

Egyébként naná, ma már nem adnám oda senkinek, és szóba se kerülhetne bentlakásos iskola akkor se, ha lenne.

Mert ugye nincs.


De azt könnyű mondani, hogy ha időben kiderül, akkor elvetetem... nem ilyen egyszerű.

Pont úgy nem választás és elhatározás kérdése, mint amikor egy 10 éves, makk egészséges gyereket ér baleset, és hazaviszel a kórházból egy vegetáló, nyálazó, pelenkázásra szoruló roncsot. Önként senki se akarná vállalni.

De egyszerűen MUSZÁJ, mert a te gyereked.

Azt meg senki se válogathatja meg, hogy milyen gyereke legyen.

2011. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik bátyám 19 éves korában balesetet szenvedett. Súlyos agyi sérülései voltak. Kómába esett, és pár nap mulva meghalt. Élete végéig halmozottan fogyatékosként élt volna tovább. Nem beszélt volna, pelenkázni kellett volna, stb tehát magatehetetlenként kellett volna élnie. Édesanyám azt mondta hogy jobb hogy ez így történt, mert az sem a bátyámnak, sem pedig a családnak nem lett volna élet.
2011. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
Én felnevelném,lehet a szívem szakadna meg,hogy látom ,nincs/nem is lesz javulás,de az én gyerekem,én szültem,és szívtelenség lenne eldobni magamtól azért mert beteg!
2011. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
Nem
2011. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
De ha már megszületett,és mondjuk 2-3 éves korára jön ki rajta bizonyos betegségek sokasága,lenne szívetek eldobni magatoktól?Azt az embert aki a te véred a pocakodban volt 9 hónapig,vártad,abban a 2-3 évben ő jelentette a legnagyobb boldogságot neked...Eldobnátok?Csak azért,mert nem élhet teljes életet?Annál jobban kéne szeretni,és vigyázni rá.Aki így gondolja nincs szíve,szégyellje magát.
2011. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
nem.
2011. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:

Ha a férjetek/feleségetek nyomorodna le egy balesetben elhagynátok?? Ez kb. hasonló helyzet.

Gondolom igen..

2011. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:

Utolsó! Amennyiben lenyomorodnék egy balesetben, és az asszony nem hagyna el, akkor én tenném meg!


Egyébként a lenyomorodás mértékétől függően valószínűleg öngyilkos lennék. (pl.: tolószékben tuti nem tölteném az életem)

2011. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:

Nagyon fura felfogásuk van az embereknek..

Ahogy itt olvasom.. Elaltatni a beteg gyereket mint egy kutyát..

Öngyilkosnak lenni mert tolószékbe kerül valaki..

Utolsó te elhagynád a párod??

Mert az oké hogy ha te kerülnél rossz helyzetbe te magad szakítanál, ezek szerint a párodat elhagynád te is???

Én személy szerint nem mondanék le se a gyerekemről, se a páromról sem.

2011. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:

"Utolsó te elhagynád a párod??

Mert az oké hogy ha te kerülnél rossz helyzetbe te magad szakítanál, ezek szerint a párodat elhagynád te is???"


Jó kérdés, ebből a szemszögből nem gondoltam át. Igazából erre nem is tudok választ adni. Lehet dobálni a követ, de amennyiben növényként vegetálna, vagy teljesen magatehetetlen lenne, valószínűleg egy idő után elhagynám.

Én tuti nem akarnék senkinek a terhére lenni.

2011. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!