Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnéd, ha sérült gyereke...

Felnevelnéd, ha sérült gyereked születne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem enyhe értelmi sérülésről van szó. Hanem olyanról, ahol esély nincs rá, hogy valaha is önálló életet tudjon élni; se nem lesz munkaképes, se nem járhat iskolába. Minimálisan fejleszthető. Nem lesz szobatiszta felnőtt korára sem.

Felnevelnéd, vagy intézetbe adnád?

Tudom, sok család rokkan bele, ha vállalja a gondozást. Lehet, hogy kiverem a biztosítékot a kérdéssel.


2011. okt. 7. 21:41
 61/95 A kérdező kommentje:

Megint más a hetes óvoda, meg ha gyakorlatilag ott él és nem is nagyon látogatják... Persze, hogy jobban van bűntudata, ha hetente felszakad a sebe, mikor ott kell hagynia...

A Down-kór meg közel sincs ahhoz az állapothoz, amiről a kérdésemben szó volt, nem mellesleg. Itt teljesen magatehetetlen emberekről beszélünk. A Down-kóros nagyon jól fejleszthető, munkába állhat, még családot is alapíthat (ilyenről is olvastam, más kérdés, hogy ez mondjuk nem a legjobb lépés)

Lehet, hogy az általad ismert anyuka is másképp gondolkodna, ha a gyereke csak feküdne egész nap és ő már a 40. éve gondozná.

2011. okt. 8. 19:24
 62/95 anonim ***** válasza:
56%
De én a lelkiismeretről beszélek, mindegy mennyire sérült, a húsodat, véredet otthagyod valahol, hogy az életed ne tedd tönkre.
2011. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 A kérdező kommentje:

Egyik sem jó választás, nem véletlen vágyik mindenki egészséges gyermekre. Itt nem lehet 100%-ig jól dönteni.

De csak a saját lelki békéért valaki válassza azt az utat, amivel -valljuk be- semmit nem ér el tényleg azon kívül, hogy így nem lesz bűntudata? És közben kiteszi szenvedésnek a párját, gyermekét (mármint ha van egészséges gyereke a sérült mellett)?


Az egészséges gyerek nem érzi másnak, mint tehernek a testvérét. Egy ismerősömnek van egy ilyen húga, mindketten huszonévesek, a nő már kétgyermekes édesanya. Az a lány, a sérült valamennyire képes mozogni, de értelmileg kb. egy 3-4 éves gyerek szintjén van. Kiábrándító látvány. Anno próbálták fejleszteni, de már csak van otthon egész nap. Mondta a nő, azért is akart testvért a kislányának, mert neki nem volt igazi testvére. Őt leginkább csak bosszantja a húga, az anyjának is már csak teher.

2011. okt. 8. 20:13
 64/95 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megszültem, akkor felnevelném. Viszont ha ez a terhesség azon fázisában derülne ki, amikor még dönthetünk az abortusz mellett, akkor gondolkodás nélkül elvetetném.

22/L

2011. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Mo.n van-e egyáltalán ilyen intézet és ott hogy bánnak vele.

Ha van és biztonságos és pénzem is lenne rá, akkor beadnám.

Azért felmerül bennem, hogy a sérült mennyire kötődik a szülőhöz, emberi roncs ugyan, de félhet, érezhet szeretetet a gondozója iránt, valahol kegyetlenség megfosztani egy nyugodt környezettől.

Egy intézet sohasem ad szeretetet, ennyire sérült elaltatása humánusabb lenne mint kitenni egy intézetben bántalmazásnak, nemi erőszaknak, szeretethiánynak.

2011. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy ápolót fogadna mellé, hogy tudjon mellette dolgozni, az vajon tudja mennyibe kerül egy ilyen ápoló?

Én sajnos tudom -hacsak nem szomszéd (kelet főleg) országból jött, házban lakó és evő nem szakértő ápolóról van szó akkor, úgy ezer forintos órabérért dolgoznak. Vagyis ha csak munkanapokon 10 órát vigyázna rá, (amíg te dolgozol és hazaérsz, bevásárolsz, postára, gyógyszertárba mész), az havi 200ezer forint.

Igen jól kell keresni, hogy ilyet valaki megengedhessen magának.. Magyarországon ez az opció nem nagyon játszik.


Én nem tartanám meg. :( Biztosan megszakadna a szívem, de nem vagyok még anya, így fogalmam sincs milyen erős érzelmeket válthat ki az anyai ösztön. Szóval ha már a kezembe tartom a szülés után, lehet nem bírnék lemondani róla.

De így "tiszta" fejjel nem tartanám meg.

2011. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
73%
Ismerősöméknél ez a helyzet. Az első gyerek oxigén hiánnyal született. Szülők hazaviszik. Ahelyett hogy megpróbálnák a lehetetlent is pl őssejt beültetés, inkább nekiállnak családi házat építeni. Jön a 2. gyerek aki egészséges. Majd amikor az asszony 40 éves, szül egy harmadikat. Beteg gyerekkel az apja foglalkozik, az anya 13 év alatt egyszer ment el velük gyógytornára. Többször nem, mert ő ott elmondása szerint nem tud mit csinálni!! Ja és az anya a beteg gyerek születése után visszament dolgozni. A legszebb az hogy ápolónő! A 3. gyerek azért kellett 40 évesen neki hogy főállású anyaként otthon maradjon. A beteg gyereket ő nem emeli mert nem bírja, de amikor az anyjával elmennek a gyerekekkel a férj nélkül 2 hétre nyaralni, akkor mégis megbírja emelni. Ja és az egészséges testvérekre rakják a terhet, mert ha meghalnak a szülők akkor nekik kell gondozniuk a beteg testvért.
2011. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
18:27-es vagyok. Folyt: a beteg gyerek nem csak vegetál. Nem beszél, nem jár, önállóan nem eszik, pelenkázni kell, és míg él magatehetetlen marad. Megharagudhattok, de szerintem az ilyen szülők önzőek. Szerintük jó a gyereknek ez az állapot mert néha mintha mosolyogna...Vajon az ilyen beteg gyerekek is azt mondanák jó ez nekik?
2011. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
Jav: csak vegetál.
2011. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!