Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés
A történet röviden az, hogy van egy kislányom akinek múlt héten volt a névnapja. Keresztanyja aki egyben a párom nővére, kint él Németországban és hazajött a múlt hét végén. Azt mondta hogy nem vett semmit a gyereknek, menjünk el együtt és megveszi ami kell neki.Elmentünk egy plázába azon a címen hogy vásárolunk a kislánynak cipőt, kabátot meg ami éppen kell. Vittem babakocsit, már akkor megkérdezte a sógornőm hogy minek, amikor elindultunk. Mondtam neki hogy a gyerek csak üljön a babakocsiban.Beértünk, a sógornőm beszabadult az első butikba,és már ki is kapta a kocsiból a gyereket, próbálta rá a cipőt, aztán egy másikat. Megegyeztünk hogy megkapja a sportcipőt és egy másikat télre. A sportcipőt ki akartam fizetni amikor a sógornőm kikapta a pénztárnál a kezemből és mondta hogy ő fizeti .Majd a gyereket fogta és már rohant is át vele egy máik boltba ahol a kislány felfedezte a tutyikon a Hello Kitty-t, a sógornőm mást sem hajtogatott hogy szeretnéd? Megveszem neked! Mondtam neki hogy nem kell. Van benti cipője. Mintha meg sem hallotta volna.. Szétpakolta a fél üzletet, leült a bolt közepére a kislánnyal próbálni, nem a székre, a földre. A gyereknek vett még két tutyit csak azért mert rajta van a Kitty, de amikor szóltam mintha a fülén ült volna. Megvette. 4 cipő 25.000! Mást nem vett, csak rohant a gyerekkel butikról butikra, hagyta hogy pakoljon amit akart a gyerek , aztán valahol szólt a zene oda bementek táncolni... A pofámról sült le a bőr, nem a gyerek miatt hanem a hülye sógornőm miatt. Fogtam a kislányt betettem a kocsiba, mondtam most vége menjünk haza. Ő még be akart menni valahová vásárolni, mire odanéztem a gyerek már megint a kezében és mentek pakolászni. Elszállt az agyam és mondtam hogy mit képzel én egy pulcsit nem tudok rápróbálni a gyerekre mert állandóan őket kellett keresni. Aztán a parkolóban megmondtam neki, hogy ez volt az utolsó hogy vele megyünk valahová. Én a gyerekemet nem erre nevelem! Most ő van megsértődve hogy akkor vegyek cipőt neki máskor a piacon. Én is hibás vagyok nem kellett volna a kislányt ennek kitenni.Azt mondta ha tudnám hogy kint a németek mit csinálnak! Én teszek arra, mi itt élünk és nem erre szeretném tanítani a kislányt hogy pakolunk , rámolunk mindent és majd az eladók majd mindent a helyükre tesznek utánuk. Nem győztem mindent vissza pakolni!Este a kicsi úgy fel volt zaklatva hogy csak sírt. Sógornőm egyfolytában nyüzsög, bulizik és ezt akarja ránk is erőltetni, most én vagyok a savanyú és maradi mert mindezt szóvá tettem. Most azzal védekezik hogy a gyerek jól érezte magát. Igen , ő mindenhol jól érzi magát, de egy másfél éves kislánynak nem ez a szórakozás. És ne azt hallja egy üzletben hogy szeretnéd? Majd én megveszem neked. Nem. Ez nálam nem így működik.És majd ha egyszer el kezd hisztizni a gyerek valamiért , és én azt kell mondjam hogy ezt nem tudjuk megvenni, akkor a gyerek majd azt fogja a fejemhez vágni hogy bezzeg a keresztanyja megvenné neki.Bárhová megyünk szépen ül a babakocsiban , nincs hiszti. Úgy érzem hogy ha most nem tanítom meg neki hogy hogy kell viselkedni máshol akkor később már hiába fogok próbálkozni.Még egyszer hozzá teszem én is hibásnak érzem magam mert belementem ebbe az egészbe, de ki a fene tudta előre hogy egy 42 éves nő nem tud viselkedni egy üzletben?
2011. okt. 8. 16:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nincs igazad, legalábbis nem így kellett volna lereagálni.
2011. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igazad van, mivel a gyerek ezt hamar megszokja és majd kihisztizi,ami neki kell.

Mondjuk a keresztlányomnak én is mindig veszek valamit,persze amikor tehetem, de én a sógornőmmel mindig megbeszélem,hogy mire van szüksége,stb, de mindig azt mondja,hogy ne vásároljak, így hát sokszor ránézésre veszem a ruhát.

2011. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is elég maradi és begyepedesett vagy. Németországban tényleg ez megy. Ez van. Meg kéne értened a kulturális, viselkedésbeli különbségeket.


Viszont abban igazad van, hogy nem kell elkapatni a gyereket. De néha azért belefér egy kis hülyeség is .. ;) (pl a táncolás)

2011. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
64%

2.vagyok

Mondjuk abban igaza van az elsőnek,hogy nem kellett volna így lereagálnod.

2011. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Akkor mégis hogy kellett volna?
2011. okt. 8. 16:12
 6/44 anonim ***** válasza:
88%
Én teljesen egyetértek veled! Ha 25000 volt 4 cipő, akkor az kb. 6200 darabonként. Egy kicsinek nem kell drágán vásárolni, úgyis fél év és kinövi. A sógornődnek üzenem: a saját gyerekét úgy nevelheti, ahogy akarja, a tiédet nem.
2011. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
57%

Azt meg sem említed, hogy megköszönted volna? Ugye a gyerekedet arra neveled, hogy meg kell mindent köszönni?

Te is csak a lyukat látod a sajtban. Más boldogan "kitenné" a gyerekét egy ekkora "lelki traumának" ha cserébe kaphatna cipőt, stb.-t. Tudod, hány szülőnek okoz ez gondot?

Te meg itt játszod az agyad.


Szégyelld magad!

2011. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem csak boldoggá akarta tenni a gyereket, és nem téged leégetni!
2011. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Eszem ágában nincs szégyellni magam! Nem értettél meg, nem játszom az agyam.
2011. okt. 8. 16:18
 10/44 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit túlreagálod, nem fog hozzászokni, mert a gyerekek jól fel tudják mérni, hogy kinél mit engedhetnek meg. Például a nagyinál lehet ugrálni az ágyon, otthon nem stb. Inkább örülj, hogy ilyen jópofa sógornőd van.
2011. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!