Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés
A történet röviden az, hogy van egy kislányom akinek múlt héten volt a névnapja. Keresztanyja aki egyben a párom nővére, kint él Németországban és hazajött a múlt hét végén. Azt mondta hogy nem vett semmit a gyereknek, menjünk el együtt és megveszi ami kell neki.Elmentünk egy plázába azon a címen hogy vásárolunk a kislánynak cipőt, kabátot meg ami éppen kell. Vittem babakocsit, már akkor megkérdezte a sógornőm hogy minek, amikor elindultunk. Mondtam neki hogy a gyerek csak üljön a babakocsiban.Beértünk, a sógornőm beszabadult az első butikba,és már ki is kapta a kocsiból a gyereket, próbálta rá a cipőt, aztán egy másikat. Megegyeztünk hogy megkapja a sportcipőt és egy másikat télre. A sportcipőt ki akartam fizetni amikor a sógornőm kikapta a pénztárnál a kezemből és mondta hogy ő fizeti .Majd a gyereket fogta és már rohant is át vele egy máik boltba ahol a kislány felfedezte a tutyikon a Hello Kitty-t, a sógornőm mást sem hajtogatott hogy szeretnéd? Megveszem neked! Mondtam neki hogy nem kell. Van benti cipője. Mintha meg sem hallotta volna.. Szétpakolta a fél üzletet, leült a bolt közepére a kislánnyal próbálni, nem a székre, a földre. A gyereknek vett még két tutyit csak azért mert rajta van a Kitty, de amikor szóltam mintha a fülén ült volna. Megvette. 4 cipő 25.000! Mást nem vett, csak rohant a gyerekkel butikról butikra, hagyta hogy pakoljon amit akart a gyerek , aztán valahol szólt a zene oda bementek táncolni... A pofámról sült le a bőr, nem a gyerek miatt hanem a hülye sógornőm miatt. Fogtam a kislányt betettem a kocsiba, mondtam most vége menjünk haza. Ő még be akart menni valahová vásárolni, mire odanéztem a gyerek már megint a kezében és mentek pakolászni. Elszállt az agyam és mondtam hogy mit képzel én egy pulcsit nem tudok rápróbálni a gyerekre mert állandóan őket kellett keresni. Aztán a parkolóban megmondtam neki, hogy ez volt az utolsó hogy vele megyünk valahová. Én a gyerekemet nem erre nevelem! Most ő van megsértődve hogy akkor vegyek cipőt neki máskor a piacon. Én is hibás vagyok nem kellett volna a kislányt ennek kitenni.Azt mondta ha tudnám hogy kint a németek mit csinálnak! Én teszek arra, mi itt élünk és nem erre szeretném tanítani a kislányt hogy pakolunk , rámolunk mindent és majd az eladók majd mindent a helyükre tesznek utánuk. Nem győztem mindent vissza pakolni!Este a kicsi úgy fel volt zaklatva hogy csak sírt. Sógornőm egyfolytában nyüzsög, bulizik és ezt akarja ránk is erőltetni, most én vagyok a savanyú és maradi mert mindezt szóvá tettem. Most azzal védekezik hogy a gyerek jól érezte magát. Igen , ő mindenhol jól érzi magát, de egy másfél éves kislánynak nem ez a szórakozás. És ne azt hallja egy üzletben hogy szeretnéd? Majd én megveszem neked. Nem. Ez nálam nem így működik.És majd ha egyszer el kezd hisztizni a gyerek valamiért , és én azt kell mondjam hogy ezt nem tudjuk megvenni, akkor a gyerek majd azt fogja a fejemhez vágni hogy bezzeg a keresztanyja megvenné neki.Bárhová megyünk szépen ül a babakocsiban , nincs hiszti. Úgy érzem hogy ha most nem tanítom meg neki hogy hogy kell viselkedni máshol akkor később már hiába fogok próbálkozni.Még egyszer hozzá teszem én is hibásnak érzem magam mert belementem ebbe az egészbe, de ki a fene tudta előre hogy egy 42 éves nő nem tud viselkedni egy üzletben?
2011. okt. 8. 16:06
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Hát erről van szó!
2011. okt. 8. 17:08
 32/44 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de én értem/megértem a Kérdezőt. Cseppet sem azzal volt baja, hogy a keresztanya gazdag, és azzal sem, hogy emiatt megvesz jópár olyan minőségi dolgot a gyereknek, amit ő talán nem venne meg, vagy megvenne, de egyszerűen felesleges (lásd: azért megvenni egy tutyit 6000-ért, mert hello Kitty van rajta).


Igen is igaza van a Kérdezőnek, hogy egy másfél éves kislánynak minden tetszik, ami új, neki minden gyönyörű, ami zenél, ami szép, ami színes. De, ha már megígéri, hogy vesznek hasznos dolgokat, akkor ne a gyerektől kérdezze meg, mit szeretne, hanem az anyukától, hogy mire van szükség. És ez a kulcsszó. Az, hogy a gyereknek tetszett és jól érezte magát: könyörgöm, ők nem attól boldogok, mert az árcimkén több nulla szerepel..

És abban is egyetértek, hogy azokat az alapokat, amiket a szülő lefektet, nem szabad felrúgni. Ha az anyuka arra neveli a kislányt, hogy nem veszünk meg mindent, amit csak a szemünk-szánk megkíván, és nem dobáljuk szét a boltban a cuccokat, akkor arra. Az, hogy ez valakinek nem tetszik, az egy dolog, de a fent említett gyerek a fent említett szülőé, nem azé, aki évente párszor jön meglátogatni.


Az anyukával egyet nem értők 99%-a teljes mellszélességgel anyuka mellett állna, ha pár mondat máshogy lett volna megfogalmazva, de a lényeg ugyanez lett volna.

2011. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
31%
Ennyire értetlen ba.. vagytok? A szövegértést nem most kéne megtanulni ! Tényleg igaz hogy 1 bolond százat csinál .1 kitalálja hogy a kérdezőnek nincs igaza és a többi megy utána .Szép .Mindenfélének beállítjátok a kérdezőt de egyikőtök se próbálja meg értelmezni a kérdést.Szánalmas arc nélküli kis.. vagytok akik itt adják ki a mérgüket.Tanuljatok már meg olvasni aztán jöhettek veszekedni!A kérdező nem akarja hogy hisztis legyen a gyereke ha vlmit nem kap meg .És attól ő még nincs besavanyodva .Ne akarja már ellene nevelni a gyereket azért mert párszor találkoznak.És igen ha majd a lány kiírja hogy anyám nem akarja megvenni a legdrágább cipőt akkor az anyja lesz a szarember hogy erre nevelte .Mikor csak arról van szó hogy a keresztanyja mindent megvett neki és ezért hozzá szokott hogy mindent megkap csak kérni kell.
2011. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó értette mindenki, csak attól, mert 1 évben a keresztanyja megvesz mindent, attól a kislány nem lesz elkényeztetett, mert felfogja, hogy az a keresztanyja és nem az anyja. Egyébként nem ez zavarta a kérdezőt, hanem, hogy égett a feje, mert a sógornője bolondozott, lepakolt mindent. de szerintem nincs gond ezzel, csak a magyarok ilyen merevek.
2011. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
64%
Pont ezzel szoktatja hozzá hogy ilyenkor mindent szabad ,akármit választhat.
2011. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
54%

64%-os

Neked nincs gyereked tuti, egy gyerek nem hülye, tudja kinél mit szabad. Egyébként meg a szövegértéssel neked van bajod, a kérdező már kb. kétszer leírta, hogy nem azzal van baja, hanem, ahogy vásárolt.

2011. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Nincs értelme ezen veszekedni. A lényeg az hogy az embernek vannak elvei,ami alapján nevelni szeretné a gyerekét. Én úgy gondolom hogy egy másfél éves kislány még nem tudja megítélni a dolgokat, úgy ahogy mi felnőttek. Én arra szeretném nevelni, hogy viselkedjünk ha elmegyünk valahová, és a lényeg hogy ne bírálja senki sem felül azt amit én mondok a gyereknek. Arra gondolok hogy ha azt mondom hogy ne pakoljunk szét mindent , és inkább üljünk be a babakocsiba, akkor legyen úgy és ne legyen az hogy a sógornőm azt mondja hogy, nem kell , gyere velem , és folytassuk amit elkezdtünk... Szerintem ez egy szülőnek sem tetszene.
2011. okt. 8. 18:35
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Ok, csak a problémád elveszett a sűrűben és nem értette senki. Ez jogos.
2011. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
50%
szerintem csak 20%-ban van igazad. Abban, hogy nem kell elkapatni a gyereket. Én viszont örülnék neki, hogy hazajön a sógornőm, és vesz a gyereknek ezt-azt, foglalkozik vele. Megköszönném. Nem lesz elkapatva a gyerek, mert 2-3 órát szórakozik vele a keresztanyja. Gondolom, hogy ritkán látja, szerintem nem gond, ha egy kicsit kényeztetni akarja. A másik, ha úgy neveled, nem fogja a gyerek a fejedhez vágni, hogy a keresztanyu megveszi, mert akkor meg fogja érteni, hogy ti ezt nem tudjátok megengedni magatoknak. Ennyi. Szerintem nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.
2011. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
69%
Ha a keresztmama a kedvében akar járni egy ilyen kicsi lánynak, akkor "bulizzon" vele a játszótéren, vagy otthon a gyerekszobában. Ott is van alkalom arra, hogy bolondozzanak, jól érezzék magukat. És nem kerül egy vagyonba+ nem fogja magát kínosan érezni a gyerek anyukája sem. Sőt...
2011. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!