Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kúra helyett életmódváltás....

Kúra helyett életmódváltás. Elméletben megy, de a gyakorlat nem sikerül. Kinek sikerült hosszútávon, és hogyan? ( 3 gyerek mellett,13,14 és 2 évesek)

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 19:00
 1/6 anonim válasza:
100%

Nos én egy gyermektelen 32 éves pasi vagyok,de szintén súlyproblémákkal küzdöttem.186 magas voltam és 116kg:(.

nem halgattam senkire,és igen drasztikus éltemódváltásba fogtam,aminek az eredménye az lett hogy röpke 3 hónap alatt mindenféle gyógykészítmény,vagy tabletta nélkül 89 kg ra fogytam,és máig tartom a 88-92 kg közötti súlyhatárokat!

Ma már nem eszem állati zsíradékokban sült ételeket.Teljes kiőrlésű kenyereket fogyasztok,és semmi szénsavast nem iszom!Ezen felül a sovány húskészítményeket részesítem előnyben és a különféle párolt és főtt húsokat!

1 nap már nem 3* eszem bőségesen,hanem napi 5-6 alkalommal mindig csak annyit amennyi jól esik!

Remélem segíthettem(purga)

2010. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az ötleted nagyon jó. szerintem nem kell borzalmasan drasztikusnak lenni, pl hogy semmi állati zsírban sült étel(a növényiben is ugyanannyi a kalória). én a következőt csinálom. reggelizek bőségesen, azaz sült szalonna, rántotta, kenyér, minden, ami belefér. ezzel jól eltelek, de úgy tényleg puffra, persze nem annyira, hogy rosszul legyek. aztán ebédre már kevesebbet eszek, de az főtt kaja legyen, kenyér nélkül. mivel gyerekeid vannak úgis gondolom főzöl nekik, abból lehet enni(ha az étel köretes, pl krumpli vagy nokedli, akkor a köret felét zöldséggel, salátával helyettesítem, de ha rakottak avgy ilyesmik vannak, azt egy az egyben megeszem, csak jó sok savanyúval). vacsira pedig saláta, bőségesen. néha natúr hússal, néha főtt tojással, rengeteg zöldséggel, öntettel(5kor). hidd el, el lehet vele telni. és az sem igaz, hogy nem finomak. utána mondjuk alma ha még éhes vagyok.

minden étkezés előtt iszok nagy pohár vizet, ettől kevésbé vagy éhes és egészséges is. amiről lemondtam:cukros italok(max vendégsében egy pohár vagy ha extrém nagyon megkívánom), napi édesség(ha csinálsz a gyerekeknek egy picit egyél belőle és ennyi), rágcsálnivalók.

és persze sok mozgás. családdal, gyerekekkel. nem kell kimerítőnek lenni, de mozogj, akár séta, akár sport, bármi. van, aki fut babakocsival vagy csak nagy séták esténként. én gyalogolok a 10-re, száműztem a liftet. ha van időm és nincs messze az adott hely sétálok. szóval ne úgy állj hozzá, hogy most venni kell sok pénzért tornabérletet meg időt szakítani a gyerekek mellett, hanem a hétköznapokba csempéssz mozgást.

az étkezés se a kalóriákról szóljon meg a lemondsárokról, hanem egy folyamatról. aki gyorsan akar fogynikúrákkal az belebolondul hogy mindenről lemondjon, de hosszú távon nem kell. egy pici mindenből belefér és meglátod látszódni fog az eredmény.

én a barátnőmmel 1 hete cisnálom, anya máris megjegyezte, hogy látszik. én magamon nem vettem észre, de neki hiszek.

és jó tanács: dobd ki a mérleget a fenébe. mert lehet, hogy izmosodsz is, ami súlyra több, de az alakod szebb lesz, formásabb. egészségesebb leszel. és ne a mérleg legyen a mérvadó, hanem ha belenézel a tükörbe azt mondhasd, hogy ezek a ruhák de jól állnak és de jól érzem magam.

sok sikert!

2010. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Köszönöm hogy jóváhagytad az ötletem,de ez nem egy vitafórum

Nem az én hozzászólásom kell megítélned csak válaszolnod a kérdezőnek,az én hozzászólásom figyelembevétele nélkül!


A kérdezőnek annyit mondanék fogadja meg bármelyik tanácsot mindkettő hasznos,a maga nemében,én a magaméval csaknem 30 kg-ot fogytam 3 hónap alatt,anélkül hogy "rosszul lettem" volna.

Ez tény!!!

2010. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem a te válaszodra írtam, hogy nagyon jó az ötleted, ne légy ilyen beképzelt. pusztán leírtam, hogy az állati és a növényi zsír kalóriatartalma egyforma, így annak a kitételnek, hogy állati zsírban sült ételeket nem eszek nincs sok értelme(maximum úgy, hogy zsírban sült ételeket nem eszek).
2010. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

örülök, hogy ketten itt jól egymásra leltetek ...:-))

cukrosat nem iszom soha, nem ízlik, inkább a sok rizs, krumpli lehet a gond, kenyeret se eszek pl főzelékhez húshoz sem, csak reggelire egy szelet vagy este.

nem is tudom mi lehet a baj, hoyg hízok szépen lassan. nem nassolok, de tényleg. cski még ennyi gyerek mellett sincs a házban, a kicsi nem kap, a nagyfiú nem szereti, a nayglány meg a pattanások miatt szigorúan kibírja, hoyg szintén nem csokizik.

mozgás nincs... ez lehet a gond, "csak" a vasalás, porszívózás, emeletre járkálás a sok ruhával stb.( ott vannal a gyerekszobák)

na ennyi

remélem ír még valaki

2010. okt. 26. 10:34
 6/6 A kérdező kommentje:
na itt pangás van, az én kilóim éppen stagnálnak hála égnek, legalább nme vagyok még több
2011. febr. 27. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!