Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta laktok albérletben?...

Mióta laktok albérletben? Főleg ahol gyerek is van és meddig maradtok ott, hosszútávon vagy lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 10:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10 éve, 2 éves a gyerekünk és addig maradunk, amíg ránk nem dől a bank, mert más esélyünk nincs. hitelt nem veszek fel, semmiképp, örökölni meg remélhetőleg nem fogunk még 30-40 évig.
2011. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Eddig anyáméknál laktunk, de most, hogy elválnak, és eladják a családi házat, elköltöztünk albérletbe. Novemberre várjuk a babát, így lesz gyerek is.

1,5 év múlva lejár a hitelünk az autóra, és akkor majd elkezdünk nézelődni házakat, addig biztosan nem.

2011. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
én 2 éve lakok a párommal albérletben, fiatalok vagyunk és nem tervezünk lakást vásárolni. ott fizethetek havi 60e ftot, vagy annál is többet, nem tudom mennyi a hitel, és ez még mehet feljebb is. itt meg fizetünk állandó 30at, rezsivel együtt 50-60ból kijövünk, és elvagyunk. ha új munkánk lenne, el kéne költözni, seperc alatt meg lehet oldani. sokkal jobb így.
2011. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
A költözéses érvet értem az albérletpártiaktól, de abba nem gondoltok bele, hogy az sosem lesz saját? Leélsz 20 évet albérletben, ahol a lakbér kidobott pénz. Ha azt a pénzt összeszámolod, az közel 10 millió, a bérleti díj függvényében. Abból már elég jó lakást lehet venni.
2011. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem: ha hirtelen költözés jön munkahelyváltás miatt, még mindig lehet azt csinálni, mint sokan mások, pl. akik külföldön dolgoznak: a lakás ki van adva albérletbe, abból meg megy a törlesztés, de legalábbis egy része. ha meg már teljesen saját, akkor megy arra a lakásra, amit a munkahely miatt bérelni kell. van, aki így csinálja, egy magyar városban dolgozik és albérletben lakik, otthon meg van a saját lakása, amit kiad bérletbe.
2011. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
tök mindegy hogy a főbérlőnek fizetek, vagy a banknak hatszor annyit. és nem garancia hogy nem veszítem el a lakást, mert mondjuk nem tudjuk fizetni, a bank marha hamar elveszi. albérletet meg lehet fizetni, az nem olyan drága.
2011. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem kell devizahitelt felvenni... akik felvették, tudták a kockázatot, vessenek magukra! Mindenki gondolja végig, hogyan dönt, nem a pillanatnyi pénznek kell örülni...

Én szégyellném magam, ha nem tudnék meglett ember létemre saját lakást felmutatni. Ott valami baj van a beosztással. Ismerem az ilyet... Tök felesleges dolgokra van pénz, többet vesznek fel, mint ami hitel az adott dologra kell, a többit elszórják baromságra, aztán sír a szájuk, hogy nem tudnak törleszteni...

Meg minimálbérből élőknek nem húszmilliós házra kéne hitelt felvenni, hanem reálisan gondolkodni a lehetőségekhez mérten.

2011. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Hát akkor biztos velem van a baj, de én egyszerűen nem tartom akkora hatalmas értéknek, hogy a tulajdoni lapon az én nevem szerepeljen. Van otthonom, fizetek érte, ennyi.

A buszbérletet is megveszem, mégsem zavar, hogy sosem lesz enyém a busz :)

Gyerekkoromban marhára utáltam, hogy a városnak egy olyan részén lakunk, amitől minden a világon messze van. A busz is hülyén járt, gyakran járó busszal meg úgy tudtam hazamenni, hogy két megállót kutyagoltam (télen is, hóban, sárban, jégben). Ilyen indokkal viszont a szüleim érthetően nem akarták eladni a lakást, és másikat venni. Így viszont, hogy albérletben lakom, sokkal könnyebben megtehetem, hogy ott keresek lakást, ami pillanatnyilag közel van azokhoz a helyekhez, ahol rendszerint dolgom van. Ha két év múlva váltani kell, simán váltok, városon belül is (ahogy ezt már meg is tettem).

Amúgy meg én nem érzem úgy, hogy a "semmire" fizetem a lakbért. A lakhatásért fizetem.

2011. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom!


A híradóba is csupa olyat mutatnak, hogy 200 négyzetméteres családi házban 5 felnőtt, és ebből csak 1-nek van munkája, a többi vagy rokkant, vagy GYES-en van, vagy munkanélküli...

Most akkor sajnáljam őket, hogy nem tudják fizetni a hitelt?

2011. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

igaza van az utolsónak.

és nem szégyen az, ha valaki nem tud saját lakást felmutatni. nyugaton ez nem divat, csak itt mo-n van mindenki oda érte, hogy jaj saját lakás így meg úgy. ismerek nem egy 20 évest, aki amint kirepült belevágott egy saját lakásba és most ott van, hogy sehol. 30 évig fizet egy másfél szobás lakást, ami ha teljesen az övé lesz, már rég kicsi lesz, mert hova rakja a gyerek(ek)et? ja és már most sem tudja fizetni, mert épp nincs munkája. na ez az emberi butaság.

2011. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!