Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyámat,...

Hogyan tudnám rávenni anyámat, hogy váljon el apámtól? Gyűlölöm az apámat, anyám viszont szereti.17/F

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 12:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%

Jobb lenne a "zaciban"?

Igen, örülj, hogy van aki rendesen felnevel, ha meg nem tetszik, akkor vonulj intézetbe.

2011. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nos azért annyira nem rossz a helyzet, hogy rendszeresen verné, de állandóan megemeli a hangját, és rendkívüli módon káromkodik. Másoknak akar megfelelni, miközben nem veszi észre, hogy ezzel a saját családját taszítja el magától.

Hetente teljesen kibukok, és ha nem lenne önkontrollom, bőgnék, mint valami taknyos kisgyerek. De egyszerűen annyira tud bántani, hogy nem veszi észre, hogy a viselkedésével megbánt másokat.

2011. okt. 9. 12:42
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem fogok lepontozni a véleménye miatt senkit, azonban hadd mondjam meg néhány válaszolónak, hogy addig ne ítélkezzen, amíg nem ismeri a helyzetet.
2011. okt. 9. 12:43
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Apa vagyok én is ,tudod amit le írtál ez egy oldalú meg kellene hallgatni az édesapád, édesanyád és az öcsit is aztán döntést hozni!!!
2011. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Én ismerem... csak nálunk az alkohol és a rendszeres durva verés is megvolt a mindennapi őrjöngés mellé. Hát nézd, tényleg csak annyit tudsz csinálni, hogy lehetőleg kikerülöd őt, alkalmazkodsz a dilijéhez, mindent azonnal a helyére teszel, és nem szólsz neki vissza. Tudom, hogy felrobbansz ilyenkor, de akkor is magadban kell tartanod.
2011. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyád szereti édesapádat, akkor hadd maradjon vele. 17 éves vagy, valószínű, hogy nem sokáig fogsz már együtt lakni a szüleiddel. Akkor meg miért váljanak el? Ok, hogy nem tetszik neked a jelenlegi helyzet, de ez van. Tényleg van olyan, akinek sokkal rosszabb. Ezt a pár évet még kibírod. Édesanyádnak meg ne szabd meg, hogy váljon el édesapádtól. Ez a kettőjük dolga. Próbálj alkalmazkodni te is, kerüld a konfliktusokat.
2011. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Nem fogok lepontozni a véleménye miatt senkit, azonban hadd mondjam meg néhány válaszolónak, hogy addig ne ítélkezzen, amíg nem ismeri a helyzetet."


Ennyi információból /ráadásul totál egyoldaról származik/, az szűrhető le, hogy lázadozni, akarsz, azért kapod a válaszokat.

2011. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

csak találgatunk..vakon,süketen pár sorból, Kérdező... Valószínű kudarc élménye van a munkájában (van munkája??) szaladnak az évek, nem lesz semmi jobb, az északi sarkot más felfedezte, odavannak az ifjúkori nagy remények..öregszik is.. dühödt - elsősorban magára.(!!).

ezzel nem tud mit kezdeni.. a gyengeségéből eredő dühödt fájdalmát rázúdítja - ahova tudja.

Valószínű a főnökére nem tudja, a kisgyerekre igen. Magát gyülöli, nem tudja elfogadni - de ezt elfedendő: kiborítja.

Anyukád szereti: ez jó. Csak az tud segíteni, aki szeret.

Amiket leírtam, meg tudnád beszélni anyukáddal? hm?

Lehet, hogy ki tudnátok találni a segítés módját.

Segítségre szorul - én így gondolom.

Annak ellenére, hogy nagyon csúnyán viselkedik -

De gondolj egy fuldoklóra: kapálódzik, és aki segíteni akar - azt megrúgja, sőt le is ránthatja a halálba!

De nem azért, mert szégyelli vagy mert gyűlöli, hanem mert ez valahogy így működik, bonyolultan, de ki lehetne fejteni, miért. És mindeközben segítségért kiabál!

Apukád is segítségért kiabál.

2011. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az apukàd màniàkus tisztasàgban szenved. Tudom biztosan nagyon nehéz egy ilyen apàval együttélni.

Nekem a sógorom ilyen, reggel 5kor utaztak valahova (ez csak egy a sok közül)és a gyerekének(6éves) muszàj volt lefürödnie. A gyereke lelkibeteg lett az apa miatt.

2011. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Van munkája, és a keresetével sincs probléma. Nem dúskálunk a pénzben, nekünk is számolgatnunk kell, de manapság kinek nem. Nem hinném, hogy kudarc lenne az életében, mert hatalmas ismerettségi köre van például különböző ügyintézők, politikusok, sportmanagerek körében.

Egyszerűen a fontossági sorrendje felcserélődött, és számára fontosabb, hogy másnak mi a véleménye, mint az, hogy nekünk mi, és ez zavar.

Konkrétan amikor hazugnak titulál engem, és amikor meg akarok valamit magyarázni, hogy az nem úgy volt (és tényleg nem is úgy volt), nem engedi hogy befejezzem, nem enged védekezni. Így mit tudok tenni? Annyiban hagyom, de a felgyülemlett stressz, ideg már teljesen kikészít.

2011. okt. 9. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!