Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek meghalt a gyereke...

Akinek meghalt a gyereke (pláne ha egyetlen gyerek volt) hogy tudta feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nem közvetlenül érint a probléma, csak arra lennék kíváncsi, hogy emberek hogyan tudnak kimászni egy ennyire mély gödörből.
2011. okt. 10. 20:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Kapcsolatban vagyok egy Gyermekklinikával. Sajnos, szinte minden feldolgozási módszerre láttam tapasztalatot.. Volt, aki szült még egy gyereket. Volt, aki belebetegedett, de olyan szinten, hogy a kistestvért sem bírta látni. Volt, aki öngyilkossággal próbálkozott. Egy anyuka, aki elvesztette a sajátját, "pártfogásba vett" egy kisgyereket onnan a kórházból, nyomon követte a sorsát, hozta-vitte őt anyukájával kezelésre. Ennek ellenkezője, mikor soha többet az utcába sem volt képes bemenni az anya, bár össze nem zuhant, de felégette maga mögött a múltat.


Senki nem tudhatja, mit hoz ki belőle egy ilyen helyzet, és itt nem az számít, hány éves volt a gyerek.. A gyereke marad 60 éves korában is. Ez akkor is fáj.

2011. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik rokonunknak 2 gyereke is meghalt.

A fiuk 50 évesen, a lányuk 45 évesen, 2 év különbséggel haltak meg. Akkor a szülők már 70 év felett voltak. A szomorú még, hogy a lányuk halála után az édesapa is meghalt, így az édesanya egyedül maradt. Szerencsére vannak unokái.

2011. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
98%

Nagymamámnak(85éves) 3fia volt,és mind a 3meghalt,a legidősebb apám volt.

A középső 85ben 29évesen,utána apu 2004ben 52évesen,majd keresztapám 2008ban 49évesen!

Fel sem bírom épp ésszel fogna hogy lehet ezt kibírni,bár mikor a harmadik fia is meghalt,szegénykém öngyilkos akart lenni. Gyógyszerekkel aludt,nagyapám és én napokig őriztük virrasztottunk felette! A szívem szakadt meg mikor hallottam imádkozni,hogy miért nem őt vitte el a jó isten a fiai helyett. Nagyon hisz istenben,és minden nap imádkozik,de akkor azt mondta hogy soha többet,mert nincs isten. 2napig bírta,nem vesztette el a hitét!

Azt mondta nekem hogy egyszer egy pap azt mondta neki,hogy őt igen szereti az isten azért szenved ennyit az életében,és e miatt üdvözülni fog! Mai napig teljesen aktív,testileg,szellemileg,rengeteget dolgozik. És ellátja a 91éves alzheimeres nővérét!

2011. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

21:48


Pont úgy írsz, mintha csak az anya veszítené el a gyermekét... :-/

2011. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak ők. De én őket láttam. Többnyire ők vannak GYESen, ha baj van, ők adják fel a munkahelyüket, így ők költöznek be a kicsikkel a kórházba is. Én a tapasztalataimat írtam csak, amik 99%-ban anyukákkal történtek. Hogy az apukák hogyan reagáltak, hogy őszinte legyek, nem tudom. A klinikán mindegyikük erős volt és nem beszéltek róla, ami persze csak a nagyvilágnak szólt. Hogy otthon mi lehetett, arról szerencsére nekem foglamam sincs, és ne is legyen soha.
2011. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem jo pszichiaterem , csaladom es barataim is voltak akik segitettek feldolgozni, de igy is jo sok ev telt el azota hogy a gyerekem meghalt. Nem szultem masikat egy gyereket nem lehet "potolni" egy masikkal.

Az elet egyebkent megy tovabb, gondoljunk bele hany anyanak halt meg a haboru alatt nem egy hanem 3-4 gyereke, ferje es megse lett mindenki ongyilkos ezutan.

az ido az ilyen tipusu fajdalmat is enyhiti. Persze az elet sose lesz ugyanolyan mint elotte de az ember megtanul egyutt elni a vesztesegevel es kihozni az eletbol a legjobbat amit lehet.

2015. nov. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy nagyon jó barátom. Hát gyermeke volt. Egyszer egy táborból hazafelé jövet a két legkisebb gyerek (10 és 11 évesek) balesetet szenvedtek és meghaltak. Ugyanabban az évben a 13 éves kislányát elütötte egy autó, majd egy hónap kóma után meghalt. A felesége otthagyta, a másik 3 gyerekkel együtt.

Aztán 2017 januárjában a 16 éves lányánál szívbetegséget állapítottak meg. A 19 éves bátyja, aki a legidősebb volt mondhat i bánatában leitta magát és egy utcai verekedés során elvesztette mindkét szemét és 6 év börtönt kapott. Akkor megtébolyult a barátom és sajnos azóta elmegyógyintézetben van. Tavaly meghalt az édesanyja és az említett szívbeteg lánya a szívműtét közben, de ő ezt nem tudja. Senkinek nem kívánom amin ő, és csak mi kívülállók is keresztül mentünk. Borzalmas.

2019. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!