Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benne maradnátok egy ilyen...

Benne maradnátok egy ilyen házasságban?

Figyelt kérdés

6 éve tart, két kis gyerek van, szép lakás, stb. Itthon látszólag minden rendben, a férjem segítőkész, besegít mindenbe, jó apa. A szex szerintem lehetne jobb is, heti 3-4-szer van, de főleg én vagyok a kezdeményező, és én igyekszem ezzel-azzal feldobni a dolgot, a férjem nem nagyon töri magát, hogy meglepjen. Ezen kívül átlagos családnak mondanám magunkat, ha nem tudnám, amit tudok...

Ami a gond, hogy többször lebukott olyan dolgokon (3 alkalmommal az elmúlt 2-3 évben), hogy régi barátnőivel/kalandjaival chat-el, nagyon lényegretörően, szexről, stb. Az egyikkel konkrétan el is kezdett tervezni egy "régi szép időket" felelevenítő, szexszel fűszerezett találkozót. Mind három alkalommal, így utoljára is szóltam neki, hogy tudom mit csinál, beszéljük meg. Ő az első két alkalommal csak annyit mondott, hülye volt, és nem akart valójában semmi konkrétat, csak szórakozott. Az utolsónál (ahol nem lehetett már mellébeszélni), szintén kitartott amellett, hogy nem gondolta komolyan, csak változatosságra vágyott. Én csak a gyerekek miatt azt mondtam, kap egy utolsó esélyt, de ezentúl sokkal többet kell beszélgetnünk, odafigyelnünk a kapcsolatunkra, stb. Kb. 2 napig minden oké volt. Már kb. 2 hónap eltelt, nem is chat-el (tudtommal), de minden visszaállt a régi kerékvágásba, nem beszélgetünk többet, stb.

Tudom, hogy én is hibás vagyok, hogy itt tartunk, de eddig úgy gondoltam, hogy nem kell mindjárt az első adandó alkalommal felrúgni egy házasságot, pláne, hogy konkrét megcsalás nem is volt. Abban viszont bizonytalan vagyok, hogy mit hoz a jövő. Előbb-utóbb újra kezdi és végig is iszi a dolgot? Fogok-e bízni benne valaha? Lehet-e ebből még normális házasság, vagy mégis lépni kellene, és új életet kezdeni, hátha megérdemlek én is egy őszinte kapcsolatot? Minden vélemény, tanács érdekel.


2011. okt. 12. 11:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem ne rúgd fel a házasságod ilyenért. Járj nyitott szemmel, és hozd is a tudomására, hogy lesen vagy. Mi a garancia arra,ha fel rúgsz mindent, hogy különb embert és apát kapsz. Hát a bizalom az más kérdés. Ha le állítja magát lehet újra bízni benne.
2011. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem "lesen lenni" nagyon rossz ötlet! Semmi nem mérgezi jobban a hétköznapokat, mint az állandó megfigyelt-megfigyelő viszony!!! TILOS!


Rendbe kell tenni a dolgot, tiszta vizet önteni a pohárba.

2011. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
A legtöbb pasi úgyis homokba dugja a fejét, nincs itt semmi gond, azt meg főleg nem hagyják, hogy egy kívülálló segítsen. Szóval szerintem a párterápia halott dolog. Próbálj vele többet beszélgetni, próbáljatok közös programokat csinálni. Meg ha kaland kell neki, akkor lehet, hogy hagyni kell egy kicsit, ne érezze magát fojtogatva, hogy még csak gondol ilyenre és te máris sarokba szorítod. Az elhagyáson ráérsz szerintem akkor agyalni, ha tényleg meg is teszi. Egyébként meg az is lehet, hogy ha megteszi, akkor megbánja és rájön, hogy mégiscsak ti kelletek neki, hibázott, és utána jobban megy minden. Hogy mi fog történni, nem lehet tudni, de én még nem lépnék, legfeljebb kicsit óvatosabb lennék.
2011. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legtöbb pasi homokba dugja a fejét, jobb, ha a nő is azt teszi??? Nem baj, megcsalnak, majd visszajön, és megadóan ölünkbe ejtett kézzel várjuk haza az uracskát?!


Nem.


A terápia segít, erre van, és a világ fejlettebb felén használják is.

2011. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, h ezt a pasit már te nem izgatod mint nő, megszokásból van veled és lehet a gyerekek miatt is. Csak idő kérdése, h mikor fogja kipróbálni mással is a dolgot, ha eddig még ki nem próbálta. Azt pedig ne hidd, h nem lehet könnyedén eltüntetni a számítógépből az előzményeket, böngészett oldalakat, stb...
2011. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Palm-al egyetértek, lesen lenni tényleg rossz ötlet. Megöli a kapcsolatot gyorsan. 11:31-es válaszoló: igazad van, de ha meg is teszi, amit tervezget, és rájön, hogy hibázott, mert csak mi kellünk neki... nos, akkor már nekem nem fog kelleni, attól tartok.
2011. okt. 12. 11:33
 17/32 anonim ***** válasza:
Ha a helyedben lennék és még szeretném a férjemet, addig kitartanék, amíg a legutolsó kis szalmaszál esélyt is ki nem használtam. Remélem sikerül megmenteni a házasságotokat!
2011. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
11:32: na pont ettől félek én, amit az eslő mondatodban leírtál. Nekem ez az egész dolog ezt jutattja az eszembe. És ezért merült fel a kérdés: érdemes-e ebben benne maradni hosszú távon?
2011. okt. 12. 11:35
 19/32 anonim ***** válasza:

Közös a fiókotok, és ilyeneket ír?

Jaj!

Hát, vagy nagyon buta a párod- ne haragudj meg-, vagy a világon semmit nem jelentenek neki ezek a nők, és nem gondol komolyan semmit, amit ír, és csak a száját jártatja.

Gondolod, hogy, ha komolyan gondolná mindezt, akkor nem titkolná jobban?

Szerintem, ha jelentenének neki valamit ezek a nők, és ezek a beszélgetések, és komolyan venné, azt, amit ír, és nem csak szórakozna, mint egy nagyszájú kisfiú, akkor tuti, hogy jobban titkolná.

Biztos, hiszen ennyire senki nem buta, és a férjed sem lehet az.

Biztos, hogy csak szájhősködik.

Ha más bajotok nincs, és amúgy minden Oké, akkor hagyd ezt az egészet.

Mondom, ha komolyan akarna csajozni, nem hagyná, hogy lásd.

2011. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek az előbbiekkel. DE: a házasság rendbehozásához is két ember kell!!! Ha férjed ebben nem partner, előbb-utóbb be kell látni, hogy ő nem akarja.

Ne rúgd fel most azonnal, és ne úgy "légy résen", ahogy napi 24 órában nyomozol utána, hanem azt a pillanatot vedd észre időben, amikor már nem megy tovább, mert ő nem partner.

2011. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!