Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benne maradnátok egy ilyen...

Benne maradnátok egy ilyen házasságban?

Figyelt kérdés

6 éve tart, két kis gyerek van, szép lakás, stb. Itthon látszólag minden rendben, a férjem segítőkész, besegít mindenbe, jó apa. A szex szerintem lehetne jobb is, heti 3-4-szer van, de főleg én vagyok a kezdeményező, és én igyekszem ezzel-azzal feldobni a dolgot, a férjem nem nagyon töri magát, hogy meglepjen. Ezen kívül átlagos családnak mondanám magunkat, ha nem tudnám, amit tudok...

Ami a gond, hogy többször lebukott olyan dolgokon (3 alkalmommal az elmúlt 2-3 évben), hogy régi barátnőivel/kalandjaival chat-el, nagyon lényegretörően, szexről, stb. Az egyikkel konkrétan el is kezdett tervezni egy "régi szép időket" felelevenítő, szexszel fűszerezett találkozót. Mind három alkalommal, így utoljára is szóltam neki, hogy tudom mit csinál, beszéljük meg. Ő az első két alkalommal csak annyit mondott, hülye volt, és nem akart valójában semmi konkrétat, csak szórakozott. Az utolsónál (ahol nem lehetett már mellébeszélni), szintén kitartott amellett, hogy nem gondolta komolyan, csak változatosságra vágyott. Én csak a gyerekek miatt azt mondtam, kap egy utolsó esélyt, de ezentúl sokkal többet kell beszélgetnünk, odafigyelnünk a kapcsolatunkra, stb. Kb. 2 napig minden oké volt. Már kb. 2 hónap eltelt, nem is chat-el (tudtommal), de minden visszaállt a régi kerékvágásba, nem beszélgetünk többet, stb.

Tudom, hogy én is hibás vagyok, hogy itt tartunk, de eddig úgy gondoltam, hogy nem kell mindjárt az első adandó alkalommal felrúgni egy házasságot, pláne, hogy konkrét megcsalás nem is volt. Abban viszont bizonytalan vagyok, hogy mit hoz a jövő. Előbb-utóbb újra kezdi és végig is iszi a dolgot? Fogok-e bízni benne valaha? Lehet-e ebből még normális házasság, vagy mégis lépni kellene, és új életet kezdeni, hátha megérdemlek én is egy őszinte kapcsolatot? Minden vélemény, tanács érdekel.


2011. okt. 12. 11:18
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
laptopunk van, 99%-ban a férjemnél, néha kölcsön adja. szóval nem napi rendszerességgel használom én is, hanem nagyon ritkán, ha a mail-eket nézem meg, és akkor ő is otthon van. A chat-et pedig szinte soha.,
2011. okt. 12. 11:40
 22/32 A kérdező kommentje:
11:39-hez egy kérdés: azon túl, hogy pl. keveset beszélgetünk (sokat fáradt) és a szexben is alig kezdeményez, bár mint írtam, azért benne van, milyen jelekre érdemes még figyelnem (komolyan kérdezem)?
2011. okt. 12. 11:42
 23/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gondolja komolyan a férjed.

Így, sokadik olvasásra sem.

Ne aggódj ezen!

Jár a szája, szájhősködik, vagánykodik.

Hagyd!

Én is nő vagyok, és azt hiszem elég jól szoktam érzeni, ha több kettőnél, de szerintem a ti helyzetetek nem ez.

A férjed szórakoztatja magát.

Szinte biztos, hogy nem gondolja komolyan!

2011. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Én mindenképp próbálnám menteni. Nem sok esélyed van találni valakit 2 kisgyerekkel, még randizni sem könnyű, hacsak nincs egy szupernagyi a háttérben! Ha találsz is valakit, az nem lesz apja a gyerekeidnek, emiatt meg csak valami családszerű lehet, család már nem. Ha 30-on felül vagy, és megvárod, míg nagyobbak lesznek, 40-esként megintcsak nem valószínű, hogy találsz valakit, ráadásul családdá már nem váltok, csak lesz egy partnered... Lehet arra a kicsi esélyre apellálni, hogy belefutsz egy álomférfiba, aki elfogadja és sajátként neveli a gyerekeidet, de ilyen súlyú problémánál én mindenképp a rendes család megmentésére törekednék. Itt a válással egyben a családról is lemondasz, meg ha alaposan átgondolod, a gyerekeid nevében is rengeteg mindenről mondasz le.
2011. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
12.12 értelek, de hosszú távon érdemes-e benne maradni egy olyan házasságban, amiben már nincs bizalom, és esetleg kikacsingatások is vannak? Félre ne érts, én menteni szeretném egyelőre, de csak azért, mert 30x évesen már nehéz két gyerekkel párt találni, na csak azért nem maradnék boldogtalan. Mert most sokszor érzem úgy, hogy az vagyok.
2011. okt. 12. 12:23
 26/32 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok híve, hogy szaladjunk el a problémák elöl, és rúgjuk fel azonnal a kapcsolatot, DE milyen ember az aki más nők érzelmeivel játszik, hogy növelje az egóját, vagy szórakozzon. Az ilyen ember nem tiszteli sem a párját, sem a többi embert.

Sajnos nem tudok okosat mondani. Van akit ez nem zavar, mint ahogy az sem ha a pasija flörtölget, vagy más nőket hülyít, mondván "velem van engem szeret...". Én hosszútávon boldogtalan lennék, és valószínűleg az önbecsülésem nullára lemenne. Valószínűleg idővel szétmennénk.:(

2011. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljatok meg őszintén beszélgetni. Még nem jutottatok el arra a fokra hogy menthetetlen legyen a helyzet. De a lépcsőn elindultatok lefelé és ez csak romlani fog. Mert kiderülnek majd dolgok, nem csak chatelés lesz hanem meg is teszi stb.. Innét még van visszaút, de csak akkor ha ő is akarja. Viszont ha elmérgesedik a helyzet akkor túl mély sebek lesznek ahhoz hogy egy életen át kitartsatok egymás mellett.
2011. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 kollar1000 ***** válasza:
Sziasztok! Bár nem olvastam végig a hölgynek adott válaszokat,de aki aszt tanácsolja hogy menjenek tanácsadóhoz,,,már ne is haragudj,de marhaság!Egy pasi szinte száz hogy oda nem megy mivel félti az egóját.És úgy van vele ""egy idegen ne turkáljon az életébe""Valamilyen okból igaza van,De mivel én is ilyen cipőbe járok(Gyanakszom a férjemre)Csak annyit mondok járj utána,,De aszt gondolom Hogy mi nők megvagyunk áldva egy olyan képességgel hogy valahogy ráérzünk,Ha a párunk nem őszinte.Én a férjemnek a bizonyítékot tálaltam ,és mégis kiröhögött.És a kérdés?együtt maradj e vele?Hát igazából nehéz igy megítélni,Soha nem fogsz megbízni benne,.Saját tapasztalatból írom!!A lelked mélyén,Bánt mindig keresgélni fogsz utána.
2011. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Ami miatt feltettem ezt a kérdést, azt az utolsó válaszoló is jól látja: félő, hogy soha nem fogok már benne megbízni, pláne, mert nem egyszeri esetről van szó. De magamat annyira ne becsüljem, hogy bennemaradjak egy rossz, bizalmatlansággal teli, és számomra többet nem igazán boldog kapcsolatban? Én nem érdemlem meg a boldogságot? Csak egyszer élünk... a dolgot tényleg csak az nem teszi egyértelművé, hogy ott vannak a gyerekek, akiket nagyon szeretek, és akik egy teljes családot érdemelnek.
2011. okt. 12. 15:17
 30/32 A kérdező kommentje:
máshogy fogalmazva: ha nem lennének a gyermekeink, akkor én 3 ilyen kikacsintás után (én olvastam ezeket, nagyon durvák voltak, amiket írtak, az egyikkel még utalt is egy akkor nem túl régi találkozásukra, ahol valami történt, ha nem is feküdtek le egymással) én már nem lennék vele.
2011. okt. 12. 15:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!