Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa, hogy...

Csak nekem furcsa, hogy ballagásomra biztosítási kötvényt kaptam a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Most ballagtam szakközépiskolából. Amikor elkezdtem az iskolát, a szüleim kötöttek két életbiztosítást édesapám nevére, 15 évre. Én nem tudtam róla. Ma volt a ballagásom, és én nem vártam semmi ajándékot, mivel tudtam, hogy így is rengeteg kiadásunk volt, mivel elég sok vendéget hívtam. Ennek ellenére kaptam ékszert, tollat és ezt a biztosítási kötvényt. Jelenleg ha kivenném a pénzt, az egész 200 ezer Ft-ot sem érne. Ha 3 év múlva veszem ki, akkor ér kb. 700 Ft-ot, ha várok 10 évet még, akkor pedig kb. 3 millió Ft lesz. De nekem olyan furcsának tűnik. Most ez egy rendes kötvény, vagy a szüleim nem akartak "szégyenben" maradni, hogy nem tudnak nekem venni olyan nagy ajándékot, mint sok embernek az osztályomból (pl.: autó, nyaralás), és azért találták ki, vagy elhihetem, hogy azért kezdték el ezt a pénzt félrerakni, amikor nekiálltam a szakközépnek, mert szeretnének gondoskodni a jövőmről, és tényleg ezt szánták eredetileg is (jól titkolva) ballagási ajándéknak. Félre ne értsetek, nem elégedetlenekedek, tényleg nem vártam semmi ajándékot, nagyon meglepődtem. Csak nem tudom hova tenni, hogy ez mégiscsak biztosítási kötvény, még akkor is, ha gyönyörűen ki van nyomtatva, díszcsomagolásban volt. Más örülne egy ilyen ajándéknak, mert ezt végülis 10 év múlva kapom meg? Vélemények?


Előre is köszönöm a válaszokat!


U.i.: Tényleg nem várok olyan válaszokat, hogy bunkó vagyok, és nekem semmi nem elég, mert én még azt sem vártam el, hogy bármit kapjak, mert úgy lett megbeszélve, hogy az általános ballagási költségek is elég terhet rónak a családra.


2009. ápr. 30. 21:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem értek egyet az elöttem szólóval . Jó lenne , ha lenne 200 ezrem zsebpénznek . Én már most azon töröm a fejem , hogy a gyerekeimnek telket vagy ingatlant fogok venni (ovodáskorúak ) . Befektetésnek jó , meg ha felnőnek lesz valamilyük . Én a szüleimtől kaptam egy csokor virágot ballagásomra , az esküvőmre pár tízezret ... most már megtehetnék , hogy támogatnak ezzel-azzal , de nem teszik . Én másképp gondolkodom , örülj , hogy a te szüleid gondolnak rád és önzetlenül próbálnak segíteni téged az életben .
2009. máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
Örülj neki és ne hallgass a 2-vel előbbi válaszolóra! Nem tudhatod, hogy 10 év múlva mennyit fog érni az a pénz! Hidd el, a szüleid többre tartanak annál, hogy csak valami ékszert, vagy más haszontalan dolgot adtak volna! Ez egy igen komoly ajándék, jól fog majd jönni 8-10 év múlva!
2009. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon kedves szüleid vannak,és ha meglepetés ajándék volt akkor különösen büszke lehetsz.Én 15 éve ballagtam és hasonló ajándékot kaptam a papámtól.A betétkönyv akkor nem ért olyan sokat(akárcsak nálad),ezért eltettem,hogy majd lakást veszek belőle...Az infláció,és hogy Drága lett az élet,bizony amikor igénybe vettem,lakást nem tudtam venni,de másra fordítottam a pénzt(az jó érzés volt,hogy megtudtam venni)

Sajnos aki 07.36-kor írt annak igaza van,csak kicsit erősen fogalmazott.Azért kedves emberek "ne dugjuk a homokba a fejünket"..hisz mindenki tudja,hogy a pénz értéke csak romlik..Mindenki tapasztalja,hogy a fizetése is mintha kevesebbet érne...Nem tudom mi lesz 10 év múlva,de az tény hogy EURO lesz.Ez meg avval fog járni,hogy megint kevesebb lesz a forint értéke vagyis újra romlani fog..De ettől függetlenül örülj az ajándéknak,mert ha lakást nem is de lehet,hogy lesz valami más aminek szintén örülni fogsz hogy meg tudtad venni....De szerintem is 10 év múlva a 3 millió forint értéke az annyit fog érni mint most mondjuk 1.5-2 millió forint(és ki tudja,hogy mit fogsz kapni ezért az árért?)...Az én betétkönyvembe 26 évig fizettünk bele,és lakás nem lett belőle,pedig a papám úgy adta,hogy ez a "első otthonom tőkéje" Amikor én megszülettem,és megkötötte,neki is jól hangzott a milliós összeg...

2009. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a betétkönyv egy nagyon jó ajándék. Igaz, ilyen kis összegből lakást nem fogsz tudni venni, de legalább lesz mihez nyúlni, ha netán nem lenne munkád huzamosabb ideig. Ez mindenképpen jó.

A férjemmel nekünk is van hasonló megtakarításunk, egyelőre csak azt látjuk belőle, hogy havi harmincat fizetünk (amit persze mostanság másra is el tudnánk költeni), de öt év múlva állítólag már nyereséges lesz. Húsz év alatt pedig mintegy 14 millió forintot garantál a biztosító, ennek a fele már kamatból fog állni. Meglátjuk, mire lesz elég...

Szóval ne sajnáld, hogy nem ruhát, ékszert, vagy ilyesmit kaptál: a mostani gazdasági helyzetben mindenképpen jó, ha az embernek van megtakarított pénze.

2009. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Szia! Csak gratulálni tudok a szüleidnek, szeretnek, és gondoskodnak rólad. Ha a szüleid igénybe vették az adókedvezményt a kötvényre, ne váltsd ki 10 éven belül, mert akkor azt vissza kell fizetni + jegybanki alapkamat. Szüleid szerettek volna megtakarítani neked, ez egy megtakarítás, életbiztosítási elemet az adókedvezmény miatt tartalmaz, ha nem lenne benne, ezt nem lehetne igénybe venni. Én is kötöttem a fiamnak, hogy amikor ballag ne akkor legyen nagy anyagi teher a családnak. Így az évek alatt, azért megpróbálunk neki gyűjtögetni, s lehet ez az összeg hiányzik majd a továbbtanulásához vagy az önálló életkezdéshez. Szóval remek szüleid vannak. :)
2009. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem érthető, hogy eddig nem szóltak neked erről, hisz mostanra szánták ajándéknak, az is lehet hogy jó eredményekkel érdemelted ki, ilyenkor azért szokás ajándékot adni, mert elismerik a teljesítményedet, díjazzák, hogy szakmát szereztél, ezáltal megalapoztad a jövődet. Lehet hogy önmagában a kötvény még nem segítene hozzá egy lakáshoz, de ha hozzáteszed majd a lelkiismeretes munkád, akkor elindulhatsz az életben. Persze nem szeretnék, hogy már holnap elköltözz, bőven elég 10 év múlva, de addig is megadták neked a kezdő lökést, lelkesedést ahhoz, hogy gyűjts, célt tűz ki.

Más: kétféle életbiztosítás van; a kockázati és a megtakarításos, előbbi arról szól hogy szinte csak kockázati díjat fizet az ember, nem gyűlik rajta tőke, a másiknál épp csak egy kevés kockázati díj van, de a tőke a hangsúlyos, ebbe is lehet pl baleseti kiegészítőket tenni, de ezek a díj töredékrészét teszik csak ki. Ezt nem elsősorban életbiztosításnak kell felfogni, hanem befektetésnek, ami életbiztivel van kombinálva.

Gratulálok! A sulihoz, az ajándékhoz, a szüleidhez!

2009. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokt!

Jelenértéken 3 millió Ft, erre még jön rá az infláció követő kamat, tehát 10 év múlva nem 3 millió lesz, de annyit fog érni (ha minden jól megy, és nem lesz államcsőd, vagy nem úgy váltunk euróra, hogy éppen 350-es árfolyamon lesz), mint most 3 millió Ft. Szóval amennyire most örülnék 3 millió Ft-nak, akkor is ugyanennyire örülhetek (ha csak nem történik nagy baj), és még annyit tennék hozzá, hogy most 200 ezer Ft nem zsebpénz lenne nekem, mert talán két év alatt sem költök el ennyit magamra.

2009. máj. 1. 17:52
 18/20 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mi lesz 10 év múlva,de az tény hogy EURO lesz.


# 13/17 Időpont 2009. máj. 1. 09:11"



boldog, szép remények :D

2018. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ehelyett kaptunk megújult forint bankjegyeket! Éljen :D

Vajon a kérdező kivette már a kötvényt, vagy jövőre lesz 3 milliója?

2018. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonymousreview60 ***** válasza:
Előrelátóak a szüleid. A lejárati összeg már érdemi, és - ne kelljen - halàlesetre is fizet. jó lesz önerőbe vagy cégalapításhoz tőkének. Addig úgy is bérlakásban élsz és tanulsz, dolgozol alkalmazottként. Villogni nem lehet vele, de értékes.
2018. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!