Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok errol a helyzetrol?

Mit gondoltok errol a helyzetrol?

Figyelt kérdés

21 eves lany vagyok, a baratommal 3 eve vagyunk egyutt. Heti 1x tudunk talalkozni a tavolsag, a munka meg a suli miatt. Altalaban valahova elmegyunk mert a szuleim nem kedvelik ot (nem illunk ossze velemenyuk szerint). Csutortokon nem volt suli mert az ofonknek dolga volt, 2 orara kellett volna bemenni, de ezek is le lettek beszelve a szaktanarokkal.


A baratommal megbeszeltuk, hogy ezen a napon egyutt leszunk es elintezi akkor o is a dolgait nalunk a varosban. A szuloknek nem mondtam, hogy nincs suli es voltunk olyan szerencsetlenek, hogy apammal osszetalalkoztunk a varosban. Azonnal hivott telon, hogy en mit keresek a varosban, mit kepzelek magamrol stb, es hogy majd otthon megbeszeljuk a dolgot.


Kb 1 ora mulva hazamentem, nagy vita volt, es elzavartak otthonrol, hogy nekik ilyen gyerek nem kell, oruljek, hogy nem vernek meg. Raadasul kiderult, hogy anyam rendszeresen turkal a taskamban mert tudja, hogy van benne ovszer es ezt a fejemhez is vagta mintha bun lenne. A szemetesemben is turkal mert reszletesen elmeselte, hogy mit talalt benne... -nehany papirt es egy zacskoba csomagolt majkremes dobozt- En ugye elmentem otthonrol, felhivtam a baratomat, hogy mi tortent es visszajott ertem. A kulcsomat es a telefonomat elvettek tolem mielott elzavartak.


Nekem van megegy telefonom amit a baratomtol kaptam, azon kerestek este 7kor, hogy remelik jot levegoztem, huzzak haza.


A lenyeg, hogy mire hazajottem az osszes cuccom ki volt pakolva, atforgatva a ruhaim, a fehernemuim kipakolva, az iroasztalom, minden!


Nem tudom mit kepzelnek magukrol, hogy ilyeneket csinalnak, de en ezert nagyon ki vagyok akadva rajuk. Semmi privat szferam nincsen!


Normalis amit tesznek vagy ez csak velemenyem szerint tulzas???


2011. okt. 15. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy kedves kérdező?ű


Ha felnőtt, akkor zárcsere az ajtódon! Ha elmész otthonról, zárd be a szobád ajtaját és tartsd a kulcsot külön a zsebedben! A bejárati ajtó kulcsáról pedig csináltass egy másolatot, mindenki tudta nélkül! Így akkor is be tudsz menni, ha elveszik a kulcsodat! /És nem hagyják a zárban a kulcsot!/ Egyébként, nem normális, hogy ilyen szinten turkálnak a szülők a gyerek cuccai között! Én tuti, hogy olyan balhét csaptam volna, hogy nem állnak meg a lábukon!

2011. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
21 vagyok!
2011. okt. 15. 10:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen sajnos már az van, hogy vagy maradsz gyerek szerepben és eltűröd, vagy marad a felnőtt szerep, ami az önfenntartást is magába foglalja.
2011. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem normális, sőt ez már beteges. Ha teheted költözz el. Nehéz lesz eleinte de ha belejösz hamar talpraállsz. Nem bánod meg.
2011. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Költözz el! Mindegy hová, a pasidhoz, egy barátnőhöz, rokonhoz, mindegy, csak onnan el!!!!
2011. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs bajom, mivel majusba fejezem be a sulit addig ha tetszik ha nem itthon maradok, de azt azert meg kellene erteniuk, hogy nem egy 5 eves gyerek vagyok. Tulzasnak tartom, hogy turkalnak a taskamban, a szemetesemben, a ruhaimat kipakoljak, mintha mit tudom en mit keresnenek nalam. El se tudom kepzelni hogy jut ilyesmi eszukbe.


Azt kifelejtettem, hogy meg az igazgatohoz is betelefonaltak az iskolaba, hogy van-e tanitas....

2011. okt. 15. 10:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Mar utana jartam, hogy a kepzesemet be fejezhetem-e egyeni tanrendeskent es akkor elmegyek mellette dolgozni, de azt mondtak, hogy mivel csak 6 honap van hatra ezert mar nem kervenyezhetem. Vagy abba hagyom az egeszet, vagy igy fejezem be nappali kepzesen.
2011. okt. 15. 10:34
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem akkor is költözz el egy albérletbe, vagy a barátodhoz, barátnőhöz, mert ez elmebetegség!
2011. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Május k*rva soká lesz. Én a helyedben még most hétvégén lelépnék. Csak egy hétre, szó nélkül. Hidd el, aggódnának és átgondolnák a dolgokat...vagy nem...
2011. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Igazuk van a fentebb szólóknak, de amíg suliba jársz, nem igazán telik albérletre, gondolom. Az sem megoldás, ha emiatt örökre összeveszel a szüleiddel.


Én sem értem őket, örülhetnének, hogy ilyen felelősségteljes lányuk van (komoly kapcsolatod van, bemutattad otthon a barátod, figyelsz a védekezésre, tanulsz). Nincs valami előzménye a viselkedésüknek? Tesód van? Alapból milyen a szüleiddel a kapcsolatod? Mit várnának tőled?


Beszélj velük higgadtan, hogy bízzanak meg benned stb. Próbáld meg kihúzni addig valahogy otthon balhé nélkül, amíg meglesz az anyagi lehetőséged a költözésre.

2011. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!