Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ismerősötök, aki polgármes...

Van ismerősötök, aki polgármester gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék, kíváncsi, hogy vannak-e a környezetetekben ilyen emberek? milyen a viselkedésük? stb...Légyszi írjátok le, hogy kedvelik-e őket, milyen a baráti társasága stb...

Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 16. 17:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évig az voltam (azóta apám nyugdíjba ment). Azért azt nem mondanám, hogy a polgármesterség rögtön magas fizetést is jelent. A település mérete/besorolása alapján jár, így egy nagyváros polgármestere akár kétszeresét is keresheti egy falu polgármesterének. Mivel nálunk egy kisvárosról volt szó, apámnak se volt kiemelkedő fizetése, márkás cuccot pedig nem kaptam - lett volna rá pénz, de egyedüli gyerekként nem akartak elkapatni, és szerintem jól is tették.


Mivel ebbe nőttem bele, nekem ez ugyanúgy egy foglalkozás volt a többi közül, mint bármelyik másik gyereknek. Annyit láttam, hogy apám reggel öltönyben megy dolgozni, este meg hazajön.

Viszont általánosban, alsóban egyszer rendetlenkedtem órán (papírgalacsinokkal dobáltam a többieket), amiért rám szólt a tanár - eddig rendben is lett volna - hozzátéve, hogy én ezt azért merem megtenni, mert apám a polgármester. Egyszerűen nem értettem az összefüggést, délután kétségekkel teli mentem haza (ilyenkor járt az iskolai leszidás párja otthon...) és kérdeztem apámat, hogy ez mégis mit jelent? A válaszára nem emlékszem, de hogy hihetetlenül gondterhelten meredt maga elé egy darabig, arra igen.


Arra is nagyon kínosan kellett vigyáznom, hogy nyilvános helyen hogy viselkedem, nehogy rossz hírét keltsem. Szintén alsósként azért vettek a szüleim elő, mert hazafelé az árokban sétáltam és nem a járdán - és micsoda malac dolog ez.


Egyszóval én inkább a hátrányait éreztem és szándékosan nem a közeli gimnáziumba mentem, hanem 100 km-re otthonról, hogy végre ugyanolyannak kezeljenek, mint másokat. Apám foglalkozása nem is derült ki három évig, amíg nem volt egy autópálya avatás és nem került be a fotója a megyei lapba.

2011. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám a polgármester a faluban. Sajnos csak kis faluban élünk, túl sok pozitív hatása nincs (sőt semmi pozitívum nincs benne, ráadásul sosincs itthon a kocsi, ha kellene). Barátom ettől nincs több, az emberek is ugyanúgy kezelnek. Egy nagyvárosban, nagy ember gyerekeként talán más a helyzet.
2011. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

19:27 vagyok - még lefelejtettem, hogy az előítéletek több helyen is kiütköztek, anélkül, hogy velem valaha egy szót is váltottak volna.

Már gimnazistaként összebarátkoztam a szülővárosomban néhány új emberrel, akiknek az egyik helyi pub volt a törzshelyük, így gyakran lejártunk. A pub tulajával is összebarátkoztam. Néhány héttel később egy beszélgetés alkalmával elszólta magát, hogy meglepődtek (a többesszám árulkodó volt), hogy mennyire normális vagyok, mert a városban az a tévhit tartja magát, hogy el vagyok szállva apám pozíciója miatt. Amikor döbbenten visszakérdeztem, hogy ezt mégis ki terjeszti, amikor évekig semmilyen kapcsolatom nem volt senkivel itt a távoli iskola miatt, csak zavartan nézett körbe. Akkor értettem meg, hogy egyszerű szóbeszéd volt, anélkül, hogy megismertek volna.

2011. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Általános iskolába jött egy új fiú, ő egy kis falu polgármesterének a fia volt. Nagyon beképzelt volt, és amikor a tanár közölte, hogy konkrétan neki mindent szabad amit nekünk nem mert polgármester fia azon akadtam ki a leginkább."


Pontosan hogy zajlott, hogy közölte, neki mindent szabad?


Nekem gimnáziumi osztálytársam apja volt egy kis falu polgármestere. Egyébként is befolyásos volt az apja. Érettségikor estünk mi többiek pofára igazán, bár addig is láttunk némi kivételezést, az durva volt nagyon...

Leghátsó padba ülhetett, mivel olyan típusú padok voltak, be lehetett oldalról látni, hogy dugig van könyvekkel a padja... Nálunk üres volt minden, az alsóbb osztályosok tanterme volt, ki kellett üríteniük. Eleve a srác gyanúsan távol ült mindenkitől ott hátul, de volt, akik látták, hogy az ölében könyvek vannak. Mivel sokan elég feltűnően bámulták, és egyértelmű volt, hogy a tanárok is látják, még az egyik épp akkor felügyelő tanár nekünk szólt, hogy a dolgunkkal törődjünk... Hát gyönyörű volt...

A srác így akart orvosira kerülni, állítólag az emelt kémiaérettségin is ez volt a séma... hál' Istennek nem sikerült neki.

2011. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Van, a barátnőm. Viselkedésben teljesen normális, talán abból látszik rajta, hogy polgármester-gyerek, hogy jobban el van eresztve, 26 parfümje van, új rucik stb.
2011. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
64%
mi magyarország egyik leggazdagabb falujában élünk és az itteni polgármester unokája 17 éves, és egy beképzelt bunkó. az utca egyik végéből káromkodik a haverjainak, és ünnepségeken is csinál ezt-azt "mert ő megteheti". nem túl pozitív :D
2012. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Már régóta ismerem, osztálytársam, de különösebben semmi változást nem lehet észre venni rajta mert idő közben lett un. "polgármester gyerek".

Csak az hogy a tanárokat(főleg újakat) mindig azzal szivatjuk mikor pl. elkérik az ellenőrzőt, vagy karót akar adni neki hogy "Hát mi nem tennénk a polgármeseter fia!" :D ....De nem ijednek meg!

2012. nov. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igen, van. Lány, egy gimibe jártunk, tavaly érettségiztünk, és egyéb helyről is ismerjük egymást. Kedves, értelmes lány, de nem az én baráti körömhöz tartozott. Jól lehetett vele beszélgetni. Visszafogott lány volt, de azóta nem nagyon találkoztunk, hogy kijártuk a gimit.
2012. dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként most matek szakra jár, kifejezetten okos, és sosem volt beképzelt.
2012. dec. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Meg nálunk nem kivételeztek vele, szóval szerintem el is küldték volna a fenébe, ha megpróbálja bárki is úgy kezelni. :D
2012. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!