Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megtudnád, hogy megcsal a...

Ha megtudnád, hogy megcsal a párod, mit lépnél? Kit vennél elő? Bosszút állnál valamelyik szereplőn?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 08:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A fent vázol esetben a szeretőnek (nemtől függetlenül) mekkora a felelőssége szerintetek?
2011. okt. 18. 08:48
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Gerinces ember nem kezd olyannal aki kapcsolatban él valakivel.


Egyébként én otthagytam amikor kiderült .. bosszút megcsak akkor álltam amikor kiderült, hogy anyagilag is kihasználtak: bemutatkoztam a hölgyemény férjének (merthogy az is volt a történetben), hogy én vagyok a "felesége szeretőjének az ex-barátnője".

2011. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 ava87 ***** válasza:
81%

Mekkora a felelőssége? Hát ez egy jó kérdés... Simán el tudom képzelni, hogy egy kapcsolatban élő, vagy nős férfi nem ezzel villog az épp felszedni kívánt csajnak, tehát simán benne van a pakliban, hogy a nő nem tudja. Ebben az esetben nem hinném, hogy a szerető lenne a hibás.

Ha tudja, de a pasi mászik rá, akkor is elég kicsi a felelőssége, de azért az már gáz, hogy hagyja magát. Ha meg a nő mászik egy olyan férfire, akiről tudja, hogy kapcsolatban van/nős, arról vastagon megvan a véleményem, de ettől függetlenül csak azt lehet elcsábítani, akiben megvan a hajlandóság.

2011. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
a szeretőnek százalékban mérve szerintem 40 % a felelőssége. 55 %-ban a hütlen egyéné. és a maradék 5 %-ban a megcsalt félé.
2011. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 ava87 ***** válasza:
81%
És bocs, hogy ezt végig úgy írtam, hogy a férfi az, aki félre megy, természetesen fordított esetben is így gondolom, csak mivel nő vagyok, ezt nekem így könnyebb volt elképzelni, na meg leírni is egyszerűbb volt így, mintha mindenhová odaírtam volna, hogy "a nő/férfi".
2011. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
64%

Bosszút biztos nem állnék, mert azzal csak elnyújtanám a szenvedéseimet, megnehezíteném a saját továbblépésemet és ha letisztult az agyamból a köd, lelkiismeret-furdalásom lenne (ismerve magamat).


De sok mindentől függ a szitu:

- milyen az alapkapcsolatunk, mennyi ideje vagyunk/élünk együtt, mennyire hasonló az értékrendünk, van -e gyerekünk, vannak -e negatív előzmények

- jelezte -e felém az alapproblémát a párom, mielőtt megcsalt volna (pl. kevés szex, hiányérzet bármiben)

- mennyire tudjuk alapból megbeszélni a problémáinkat, konfliktusainkat (jutunk valamire vagy csak ordibálunk és mindketten frusztráltak maradunk)

- hogy derül ki a dolog

- ki a 3. személy (baráti, ismeretségi körből valaki, vagy számomra ismeretlen személy)

- mik a tervei a páromnak (bevallotta, mert megbánta vagy el akar menni)


Mennyire hibás a 3. személy?

Felém elsősorban a párom tartozik elszámolással, így a 3-at nem köti semmi, max. a betyárbecsület, férfi/női szolidaritás, de ha szerelmes, alapból nem érdekli ilyesmi. Ha ő a kezdeményező és tisztában van azzal, hogy egy párkapcsolatba lép bele, valamennyire hibás, de a páromat sem kényszeríti senki, hogy reagáljon a felkínálkozásra. Ha a 3. levakarhatatlan, egyre erősebben próbálkozik, ott már nagyobb az ő felelőssége is.


Annyiban mindenképpen hibás, hogy nem várja meg, amíg szabad a pálya, de valahol ezt a párkapcsolatban élőnek kell szabályoznia.


Összességében minden eset más és ha minden ténynek birtokában vagyunk, az látszik, hogy mindig voltak előzmények, elégedetlenségek a párkapcsolatban, nem véletlen fért be a harmadik. Ebből következően magamba néznék, én hol rontottam el, mit nem vettem észre. Sokszor a megcsaló és a szerető is ugyanúgy szenved, mint a megcsalt. De tényleg nem érdemes általánosítani.

2011. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

az a legjobb, ha nem tudom. ha velem normálisan viselkedik, tudja hozni az eddigi szintet, tehát nem tűnik fel a dolog, akkor belefér pár futó kaland. ha ezzel tönkretenne, azt tuti nem úszná meg szárazon.

a 3. felet nem hibáztatom, nem ő a hibás, amiért a párom másfele kacsingatott. ha nem vele, akkor majd mással. szóval a szerető a legkevésbé hibás a sztoriban.

2011. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Én közölném a férjemmel, hogy hiba volt, majd fognám a gyereket, és mennék.

Hogyha szeret, akkor nem csal meg, hogyha nem szeret, legalább tiszteljen annyira, hogy ezt elmondja nekem. De ha nem is tisztel, minek maradjak?

2011. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik ex legjobb barátnőm és az exem közt volt csók...Valamiért anno nagyon megakarta ismerni az exem,ha már annyit meséltem róla.Első adandó alkalommal ez lett,míg én kimentem a mosdóba.(alkoholt is volt).Később tudtam csak meg,és kb úgy adta elő a "nő" mintha baráti lett volna.Azóta sem bocsájtottam meg,már 3éve nem tartom vele a kapcsolatot,de a mai napig ír néha emailt,és ha idegen telefonszám hív én sose veszem fel...Nem érdekel,hogy neki nem számított,nekem sajnos nagyon számított...


Volt még egy exem.Ő közölte,hogy visszamegy az exéhez és előző nap le is feküdtek.Köpni nyelni nem tudtam,útjára engedtem.Bíztam nagyon-nagyon abban,hogy az élettől visszakapja,amit ellenem elkövetett.Nem kellett sokat várnom,és megtudtam máshonnan,hogy tényleg visszakapta.Azt a nőt is megcsalta(akihez visszament!),de úgy,hogy a 3. csaj terhes lett,és el kellett vennie már feleségül :D Mindezt 20-as évei elején!

2011. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%

Sokmindentől függ. Ha csak egyszeri alkalom volt valószínűleg megbocsájtanék( könnyen beszélek, de tudom, hogy úgyse fog megcsalni)

Akkor válnék el, ha hosszabb ideig tervezetten ment a megcsalás.

Ha a másik nő nem tudott volna rólam(bár elég elképzelhetetlen, facebook, iwiw stb miatt), akkor békénhagynám.

Ha tudott rólam akkor beolvasnék neki, de tettlegességig nem mennék el.

2011. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!