Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos volt az...

Szerintetek jogos volt az amit csináltam?

Figyelt kérdés

Lenne egy történet és nem tudom hogy most jogosan léptem e azt amit léptem.


Annyiról lenne szó hogy vőlegényem rokona fodrász és egy ideje ő csinálja a hajam. Sose fogadott el pénzt hiába erőltettem és én ezért minduntalan rosszul éreztem magam. Sajnos mivel nem is fizetek nem is vagyok igazán a komoly vendégek közé sorolható így a megbeszélt időpontból sose lett másik különböző okok miatt. Mindig máskorra lett halasztva de ez nem is zavart különösebben. Most arról lett volna szó hogy 3 hete megbeszéltünk egy időpontot beszéltünk is mondta is hogy persze meg lesz csinálva ( elutazok a hét végén) Aztán mikor indultam volna kaptam sms-t a páromtól hogy nem kell mennem mert a rokona álmos már.


Ez nekem nagyon rosszul esett de gondoltam hogy igazam is van meg nem is mert úgy mint nem fizető vendég ne pattogjak már. Úgy döntöttem hogy eljárok rendes fodrászhoz ezután hogy egyikőnknek se legyen kellemetlen a helyzet. ( megcsináltattam a hajam mással)


Párom most ki van rám kicsit akadva, a rokona is üzenget hogy ugye nem sértődtem meg stb.


Nagyon rosszul érzem magam emiatt és már egyáltalán nem tudom jogos volt-e a "kiakadásom".


De viszont nem is akarom többé kellemetlen helyzetbe hozni se őt sem magamat.


Mi a véleményetek erről?


2011. okt. 18. 17:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá hogy előzetesen szinte minden nap egyeztettünk hogy akkor jó-e.
2011. okt. 18. 17:04
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt tettem volna a helyedben. Ha nem hagyja, hogy fizessek, akkor nem járok oda, mert az kellemetlen. Ha valahogy tudnám viszonozni a szivességet, az más, de így olyan, mintha te tolakodnál a nyakára.
2011. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van.

Mondd, hogy már nagyon rosszul érezted magad ápolatlan fejjel, ezért nem vártál tovább.

2011. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem abszolút semmi kivetnivaló nincs ebben. Ő ingyen csinálja a hajad, sosem fogad el pénzt. OK.


Ha lemondja az előzőleg sokszor egyeztetett időpontot, még az is elfogadható, hiszen nem fizető vendég vagy.


De párod kiakadása nem jogos. Ha neked sürgős volt a fodrász és megért neked párezer forintot, hogy akkor és ott kész legyen a hajad, akkor oké, ez a Te döntésed.


Mondd meg a rokonnak, hogy egyáltalán nem neheztelsz, sőt, inkább hálás vagy, mert mindig ingyen csinálja a hajad, de akkor neked sürgős volt, és mivel Ő nem ért rá, ezért elmentél máshoz.


Nincs ebben semmi!:):)

2011. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig, mindenért fizetni KELL, nincs barát, nincs rokon, nincs szomszéd. Nincs rosszabb, mint állandóan azt érezni, hogy ADÓSA vagyok. Nem szül jót, ilyet nem is kell elkezdeni.
2011. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jogos a kiakadásod, bár nem hiszem, hogy lehetne bármiféle kiakadásról, sértődésről beszélni. Neked akkor be lett ígérve a fodrászat, de nem lett belőle semmi, így elmentél egy másik fodrászhoz, aki megcsinálta. Ennyi. Szerintem itt nincs ki megsértődjön. Ha nem szeretnél a továbbiakban is ilyen helyzetbe kerülni, járj máshoz.
2011. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem akartam én őt megbántani mert nagyon szeretem mert egy kedves aranyos ember. Csak minden egyes alkalommal amikor rákészülök csalódás ér. Na meg a szalonon kívül nem is nagyon találkozunk így még nagyobb pofátlanság szerintem.
2011. okt. 18. 17:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezekből a dolgokból mindig csak balhé van. Ez a tapasztalatom. Az én fodrászom is mindig panaszkodik a rokonaira hogy megsem köszönték , ha nem kér semmit legalább hoznának valamit a gyerekeinek. Szerintem jobb ilyen helyzetbe bele sem kezdeni. Vagy engedje hogy fizess vagy tényleg menj el máshoz. Mondjuk ez az álmos volt duma elég fura, legalább mondta volna azt hogy rosszul van, de ne üzengessen. Az én fodrászom soha nem mond le senkit ilyen okokból, nyomós indok kell hozzá.
2011. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sértődnivalója nincs! Jól tetted, amit tettél.
2011. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Attól hogy ingyen van akkor is az adott szó ér valamit. Gáz volt tőle hogy tudta hetekről korábbról hogy neked fontos valami lesz és haj kell. Akkor ennyit ér a szava? Csak mert álmos? És azért is furcsa hogy ezt egy rokonnal csinálja nem egy idegennel.Hidd el fizetni kell mindenért. Lehet így akarta a tudtodra adni hogy fizess. Az emberek olyanok hogy szembe jaj nem kell fizetni a hátad mögött meg nem veszed észre hogy nekem sem ingyen van az időm. És elég szava hihetetlen rokonnal van dolgod.
2011. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!