Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit kezdjek ezzel a...

Nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, félek a jövőtől?

Figyelt kérdés
Szüleim a bátyámmal albérletben laknak, most van másodszor olyan eset, hogy tartozásuk volt, és menniük kell, de ugye az megint pénzbe kerül az újat kifizetni, meg az elmaradt albérletet is ki kell fizetni. Adtunk kölcsön pénzt, amit nem tudom, hogy vissza e kapunk valaha, és most megint albérletbe költöznek, aminek ki tudja mi lesz a vége, nem e maradnak el a fizetéssel megint. Anyukám és apukám nyugdijas és bátyám már hosszú ideje munkanélküli, és nem is mutat semmi hajlandóságot dolgozni. Mi fiatal család vagyunk lakáskölcsönnel, van egy két éves kisfiunk, mi se tudunk minden évben ilyen pénzeket nekik kifizetni. Apám és bátyám nagyon felelőtlen életet él, italozás, cigi... egyszóval nem törődömök... Próbáljuk nekik magyarázni, hogy ez igy nem mehet tovább, de nem tudom mennyire érzik a súlyát ennek... Rettenetesen félek, ha megint ez előfordul, akkor az utcára kerülnek... Mi nagyon kis lakásba lakunk, és nem is szeretném tönkre tenni a mi kis családunk életét azzal, hogy magunkhoz engednénk őket... Ha esetleg egyszer úgy alakulna, akkor anyukámat persze mindenképp magunkhoz vennénk, de nem tudom, hogy el e fogadná, ha apu és a tesóm nem jöhetnének, mert akárhogy is van, mégis ragaszkodik hozzájuk, viszont nem tudom, hogy ebben az esetben én el e tudnám viselni, hogy apám és a tesóm az utcára kerülnének, pedig önön hibájukból lenne, de mégis... Nagyon rettegek ettől, ha viszont idejönnének, akkor a mi családunknak annyi, valamint kisfiunkat se szeretnénk úgy nevelni, hogy mindennaposak lennének a veszekedések... Nem látom a kiutat ebből a helyzetből...
2011. okt. 19. 22:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megpróbálok hinni benne, hogy észhez térnek, habár még győzködnöm kell magam, hogy ezt hinni tudjam, de megpróbálom... Sajnos, ha nem sikerült őket jobb belátásra birni, akkor nem biztos, sőt tuti, hogy mi már ekkora összegeket nem fogunk tudni kifizetni nekik.

Nagyon nehéz igy, hogy az embert ilyen helyzetekbe sodorják, én amúgyis elég érzékeny vagyok, és képes vagyok mindenki sorsát a lelkemen viselni. Mindenképp megpróbálok elhatárolódni a dolgaiktól, és max annyit teszek majd, hogy többször fogom eszükbe juttatni, hogy ne essenek ilyen hibába már többet, aztán majd meglátjuk, hogy milyen sikerrel járok.

És köszi a könyvet, megtaláltam, már bele is olvastam itt a neten.

2011. okt. 20. 22:25
 12/14 anonim ***** válasza:

Örülök neki hogy tudtam picit segíteni és remélem a könyvet is hasznosnak találod majd!


Sok sikert!

2011. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. okt. 21. 15:58
 14/14 anonim válasza:
Nem tudom meg el-e meg ez a topik, de errol a helyzetrol Kafka Az atvaltozas cimu muve jutott eszembe. A foszereplo ott is bealdozott mindent a csaladjaert, akik nem csinaltak semmit, utana mikor az o elete ment tonkre es haldoklott, nem erdekelt senkit.. lehet hogy ez eleg groteszk stilusban van leirva, de igazabol ez a fo mondanivaloja. Az onzetlenseg egy szep dolog, de meg kell tanulni ebben is hatart huzni.. Ok mennyit tennenek meg erted?
2018. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!