Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtennétek ezt a saját...

Megtennétek ezt a saját gyereketekkel? Párom 23 éves és 18 éves kora óta dolgozik. Nincs érettségije, nincs egy "normális" szakmája, mert a szülei nem voltak hajlandóak fizetni neki a sulit.

Figyelt kérdés

Ami szakmája van is neki úgy, hogy elment dolgozni nyáron és néha iskola helyett, hogy tudjon belőle venni füzetet és könyveket. Rajta kívül van 3 lánytestvére.

De ez annyira nem lénye. A lényeg az, hogy párom dolgozik, ő rendezte be a házat ahol most élnek. Mikrót, hűtőt, ágyakat, szekrényeket mindent mert akkoriban jól keresett.

Most elment megint dolgozni 6hónap után és a szülei nem engedik őt otthon enni, a radiátort lecsavarják a szobájában, hogy neki nem jár a meleg. Hideg vízben kell fürdenie. Ilyenek. De a szülei a fejéhez vágják heti szinten, hogy takarodjál innen, költözz el és, hogy itt semmi sem a tiéd mert mi tartunk el téged.

Az apa segélyen van a 90es évek óta, és 50ezer forintos tartozásokat csinál a kocsmába a pia miatt. Az anyuka gyesen van 1éve szóval ő sem keres sokat.

Páromtól elszedik az összes pénzt és még nem engedik őt enni sem. Ti megcsinálnátok ezt a saját gyereketekkel? Vagy mit lehet csinálni ilyen helyzetben? Hogy lehet a szülőket leállítani?

A húga meg ausztriába dolgozik tőle is elvették az összes pénzt mikor hazajött.


2011. okt. 21. 09:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos vannak ilyen szülők.

Higgyétek el!

Az én anyám is sajnálta tőlem a kaját, a fűtést, a tisztálkodási szereket, meg mindent, mikortól elmúltam 14.

Azért 14 éves koromtól, mert ő ekkor kezdett el dolgozni, és onnantól mindig azt mondta, hogy ő ilyenkor már magát tartotta el, és az anyját segítette, én meg "csak" iskolába járok.

Adott persze enni, meg vett szappant, sampont stb..., de mindig felhánytorgatta, hogy mi mennyibe került, milyen sokat ettem, miből mennyit használtam stb...

15 éves koromtól már nem kaptam ruhát, se cipőt, se szemüveget, hanem dolgoztam mindig nyáron, és újságot hordtunk a barátnőmmel, és úgy vettem meg ezeket magamnak.

18 éves koromtól meg folyamatosan jött a szöveg, hogy fizessem ki, amit megeszek, a rezsi felét is. Ez még oké is lett volna, de előállt azzal, hogy mi lenne, ha albérletben laknék, és fizetnék, tehát neki is fizessek albérleti díjat.

Inkább a saját albérlet, úgyhogy elköltöztem.

Nem bírtam már a szekálást.

Sokkal jobb így, hogy nem piszkál senki.

Anya szerintem bolond, a saját anyja tette ilyenné, aki szintén olyan volt, mint ő. Ő meg ezt a mintát viszi tovább a saját gyerekeivel.

Szerintem a párod sem tud mit tenni, mert a szülei felnőtt emberként nem tudnak majd megváltozni.

El kell költöznie, a szülei meg éljenek, ahogy tudnak.

2011. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Miért nem mentek a saját utatokra?
2011. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Felfoghatatlan, én nem tenném a gyerekeimmel. Tanulniuk kell. De az első szakképző, és érettségi ingyenes. Az más tészta ha Ő nem tanul,link... akkor dolgozzon!
2012. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!