Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy aki valamit...

Igaz az, hogy aki valamit folyton bizonygat, valamivel folyton kérkedik, az valójában csak magát győzködi?

Figyelt kérdés

Itt most konkrétan azokra a párokra (felnőtt emberekre, nem tinikre!!!!) gondolok, akik a facebookon élik a magánéletüket és az üzenőfalon üzengetnek egymásnak minden nap, úgy, hogy azt mindenki lássa. Amikor mondjuk 10 percre laknak egymástól, de ahelyett, hogy együtt lennének, inkább az üzenőfalon csetelgetnek, hogy mennyire hiányzik a másik és mennyire szeretik a másikat. De akkor a csetelés helyett miért nincsenek inkább együtt? Vagy legalább miért nem telefonálnak? Az még mindig személyesebb és intimebb,mint egy üzenőfal, amit mindenki olvas. Miért csinálják mindezt úgy, hogy mindenki tudjon róla? Kezdem azt hinni, hogy ezek az üzenőfalon történő nagy érzelemkinyívánítások inkább a külvilágnak szólnak, mintsem a párjuknak - „ha mindenki úgy gondolja, hogy én szerelmes vagyok és boldog, akkor tényleg az vagyok ”- alapon.

A húgom volt párja, huszonéves férfi, nem rég rúgta fel a komoly, jól működő, boldog, 1 éves kapcsolatát a tesómmal, teljesen váratlanul. Egy ideig csapongott, aztán összejött azzal a nővel (inkább kislánnyal), akit korábban ki nem állhatott, és most a fb-on dúl a szerelem. Nem igazán tudjuk hova tenni ezt a hirtelen jött változást és gyerekes viselkedést a részéről.

Mi a véleményetek?


2011. okt. 22. 12:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, nem is vitatkoznék Veled ERRŐL a témáról, de mondom,hogy itt nem ez volt a lényeg.Egyszerűen csak a húgom kapcsán jutott eszembe, hogy vajon mennyire lehetnek őszinték ezek a kirakat szerelmek. Tudom, hogy a helyzeten ez nem változtat semmit, és hogy mindenki úgy éli az életét,ahogy akarja, csak kíváncsi voltam rá,hogy erről másoknak mi a véleménye.
2011. okt. 22. 14:33
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: Lehetnek őszinték,csak épp két exhibicionista ember szerelme ez,akik így élik meg a kapcsolatukat.Kinek ez jön be,kinek az.Nekem is vannak ilyen ismerőseim,több éve élnek kapcsolatban és mégis mindennap látok tőlük üzeneteket amit a másiknak írnak.Mindketten irodában dolgoznak és gondolom munka mellett így romantikáznak.Nem szokott érdekelni,már úgy megszoktam,mint a hírdetéseket ezen az oldalon oldalt.
2011. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz az, hogy aki valamit folyton bizonygat, valamivel folyton kérkedik, az valójában csak magát győzködi?"

Nem igaz. Pl vegyünk egy szép, de beképzelt lányt. Kérkedik azzal, hogy szép, de ha ránézel, te is látod, hogy nem csak bebeszélni akarja magának.

2011. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem a volt legjobb barátnőm ilyen. Én nem nagyon vagyok kapható az ilyesmire, nem facebookon élem magánéletem. Ő viszont csak azért tartja a kapcsolatot a barátnőivel, azért jár el bulizni, hogy képeket csináljanak és azokat feltehesse facebook-ra, aztán ott majomkodjanak, szívecskék, így szeri úgy szeri, így beb*sztunk meg úgy... folyamatosan, minden nap csak ez megy neki. Mivel én erre nem voltam vevő, le lettem cserélve olyan barátnőkre, akikkel minden nap majomkodhat. Ha pasija lenne, szerintem vele is ezt csinálná, nagyon feltűnő. Régóta ismerem a volt barátnőmet, és szerintem csak azért csinálja ezt, hogy nehogy azt higgyék róla mások, hogy ő szürke kisegér (mert amúgy az, ráadásul a szűzk*rvát is játssza elég rendesen), attól fél, hogy nem tűnik majd elég érdekesnek, mert ő menőnek, szeretett embernek akar látszani mindenki előtt. Ehhez kellenek a bulis képek és a rengeteg barátnős kép, minél több emberrel. A lényeg, hogy mindenki azt higgye róla, hogy ő igazi partyarc, egy izgalmas, jófej, prögős csaj, miközben köze nincs az előbb felsorolt tulajdonságokhoz, csak kifelé próbálja ezt mutatni. 20 évesen úgy viselkedik, mint manapság a húgom 14-5 éves barátnői, sőt... néhányukon még túl is tesz. Elég gáz, ráadásul elvesztett emiatt nem egy jó barátot, pl engem is. De ha neki fontosabb a majomkodás...?!

Ez csak egy példa volt, de szerintem a fiatalok nagy része ezért csinálja ezt: hogy kifelé mutathasson egy olyan képet, amitől menő ember lesz, egy olyan képet akar magáról festeni, ami vajóban nem is ő, de a lényeg, hogy menő legyen. Hasonló, hogy rengeteg csaj minden nap csak magát fányképezi tükörben vagy nem tükörben, de sok ismerősöm van, akiknek mindennaposak az új képeik... ők meg tipikus önbizalomhiányos lányok. Mindennapos képekkel, szerkesztett, jó képekkel próbálják elhinni magukról és elhitetni az emberekkel, hogy ők igenis szépek. Míg önbizalomhiánnyal küzködtem, én is minden nap magamat fényképezgettem, minden helyzetben. Mióta tudom, hogy valójában abszolút nem vagyok ronda és sok lány örülne, ha ilyen külseje lenne (persze tökéletes nem vagyok, de jobb az átlagnál, ezt bárki megmondja és sokan dicsérnek, hogy szép vagyok - nem facebookon :)),s zóval mióta van egészséges önbizalmam, azóta alig fényképezem magam, sőt csak akkor készül kép rólam 1-2 éve, ha barátnőimmel vagyok (az is csak fél évben 1x), vagy ha nyaralunk stb. Szóval az állandó fényképezés tuti önbizalomhiány.

2011. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"Aki valamit folyton bizonygat, valamivel folyton kérkedik, az valójában csak magát győzködi". Igen szerintem igaz. Nekik önértékelési problémáik vannak. Pont azokat a dolgokat bizonygatják, amikben nem biztos, hogy gyengék, de ők annak érzik magukat. pl. Nekem egy pasi ismerősöm, akit megcsalt és elhagyott a felesége állandóan azt bizonygatta, neki milyen fontos a szex. Nyilván sérült az egója ezen a téren, és egyrészt magának, másrészt a külvilágnak is így akart bizonyítani. És őrá az is igaz hogy a f.bookon állandóan szexel kapcsolatos dolgokat lájkol, bejelölget egy halom nőt, akikkel épp csak egyszer látták egymást. Ja és ő már 40-es korú. Sajnálom őt, de szerintem mindenki látja, hogy "kilóg a lóláb".
2011. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igaz.
2012. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!