Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyukámmal?

Mit csináljak anyukámmal?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, biszexuális. Elmondtam anyukámnak, és egészen jól fogadta, bár eddig is tisztában volt vele, hogy támogatom a homoszexuálisokat. Szerettem volna eddig is elmenni a melegséggel kapcsolatos programokra (felvonulás, Szimpozion Klub, stb.), mert a szívügyemnek érzem, hogy az emberek észrevegyék: Az LMBT emberek is ugyan olyan emberek, mint a heterók.

A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám meggyőzni anyukámat, hogy elengedjen az ilyen programokra? Sosincs velem baj, nem bulizok, felelősségteljes vagyok, és jók a jegyeim. A húgommal nem jövünk ki jól, és ez nagyon bántja, de ennyi. Úgy hiszem, jó lánya vagyok. Mégsem enged el azokra a programokra. Miért? Mit tegyek?


Köszönöm a válaszokat :)


2011. okt. 23. 15:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetséges az, hogy eddig a kérdésre még egyetlen választ sem kaptam? Mert eddig érdemben még nem válaszolt senki. Hihetetlen...
2011. okt. 23. 20:14
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Mert semmi nem kell "csinálnod anyukáddal".

Fogadd el, hogy okosabb Nálad!

2011. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 bánomisén ***** válasza:
64%

Az a hihetetlen, kislány, hogy 15 évesen nem tudsz olvasni. Én is leírtam már, mások is, hogy a korod miatt félt, nem tudsz mit tenni vele. Várd meg, amíg nagykorú leszel és akkor mehetsz, ahová akarsz, nem tilthatja meg.


Na.

2011. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Jó, rendben, lehet, hogy nem tettem fel teljesen egyértelműen a kérdést. Mit csináljak anyukámmal, hogy elengedjen? Ha nem is a felvonulásra, a Szimpozion klubba elengedhetne!

Amúgy nem értem, miért kell bunkózni, meg a melegeket becsmérelni...

2011. okt. 24. 16:07
 15/21 anonim ***** válasza:

Felelősségteljes választ nem fogsz kapni, amely arról szólna, hogy neked kell meggyőznöd édesanyádat. Mi lenne, ha legalább a eljátszanál a gondolattal, hogy anyukádnak van igaza, és a válaszadóknak, akik óvnak egy ilyen programtól?

18 év alatt még nem vagy nagykorú, és ha ez most dühöt is vált ki belőled, teljesen helyes így. Anyukád tud meggondoltan dönteni, Te viszont még fiatal vagy. 15 évesen ahhoz is fiatal vagy, hogy szexeljél - akár fiúkkal, akár lányokkal. Anyukád nagggyon toleráns, ha ezt nem kifogásolja.

2011. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 bánomisén ***** válasza:

Elmondom még egyszer. Nem tudsz mit csinálni az anyukáddal. Ha nem enged el, akkor nem enged, megteheti, hiszen az anyukád, és mivel te fiatalkorú vagy, ő tartozik érted felelősséggel, tehát megszabhatja, hogy hova mehetsz és hova nem.

Ha megkérted és nemet mondott, semmit sem tudsz tenni. És mi sem. Az egyetlen amit tehetsz, hogy vársz, amíg már nem korlátozhat téged a mozgásodban, az meg még 3 év. Sajnálom, de ennél jobb hírrel senki sem fog tudni szolgálni neked.

Mást meg rockkoncertre nem engednek el 15 évesen, az sem tud mit tenni, otthon marad.

2011. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy csupán életkor alapján meg lehetne mondani, hogy mihez vagyok elég érett. Egyedül azért nem értem, hogy nem mehetek el, mert mi anyámmal nem együtt élünk, hanem csak egy helyen. Egyedül szervezem az életem, ő csak adja hozzá az anyai finanszírozást felesben apámmal. Egyedül járok magamnak bevásárolni, magara főzök, egyedül kelek, egyedül veszek ruhákat, mindent. Ezért nem értem, hogy eddig nem érdekelte, mit csinálok, akkor most miért? Amúgy nem vált ki dühöt belőlem, csak értetlenséget.
2011. okt. 25. 21:38
 18/21 bánomisén ***** válasza:

Kislány, te tényleg nagyon értetlen vagy :-D

Teljesen mindegy, hogy te együtt élsz az anyukáddal, vagy sem. Teljesen mindegy, hogy te mennyire érzed felnőttnek magad, vagy mennyire nem. Fiatalkorú vagy, ő a felelős érted. Bármi történik veled, őt veszik elő.

Elhiszem, hogy ezt a békát nehéz lenyelni, de nem tudsz vele semmit tenni, és ezt még elmondhatom ötszázszor is, de akkor sem fogsz tudni vele mit tenni.

Kicsi vagy még, ő határozza meg, hogy hova mehetsz el, pont. Ezen nem tudsz változtatni, nem tudsz hirtelen 18 éves lenni.

Igazán nem értem, hogy ezen mit nem lehet megérteni? Te gyerek vagy, ő az anyukád, vannak kötelezettségei veled szemben, például meghatározni, hogy hova mehetsz el. Ennyi.

2011. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"ő csak adja hozzá az anyai finanszírozást felesben apámmal"


No, látod, ez is egy olyan mondat, amit nem írnál le, ha valóban érett lennél. Érett leszel, ha saját magad finanszírozod meg az életedet! Ha Te dolgozol meg a lakásodért, a fűtésért, az élelemért. De anyukád nem csak ezért szólhat bele az életedbe, hanem... elég volna végigolvasnod az eddig kapott válaszokat, ha valóban érett lennél, megértenéd, amit írtak.

Azt még nem írtad, mióta szeretkezel fiúkkal és lányokkal?

2011. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Dilettáns döggomba ***** válasza:

Off. Nem olvastam végig a kommenteket, de: amelyik meleg ill. biszexuális valóban olyan embernek tartja magát, mint a heteroszexuálisak, akkor mi a fenének felvonulgatni, mutogatni magát, mint a cirkuszi majmok? Pont ezzel váltja ki a heteroszexuálisak egy részének ellenszenvét.

Félreértés ne essék, semmi bajom a melegekkel, de ennek tényleg semmi értelmét nem látom.

2011. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!