Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire szerencsé...

Szerintetek mennyire szerencsés, ha a fiatalok az anyóséknál maradnak lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A minap szóba került, hogy a párom és én egy helyen éljünk, jelenleg nem élünk együtt, és majd valamikor majd az ő családjával, szüleivel és testvérével lakjunk egy-két évig még.

Én a gondolattól frászt kaptam, ami a páromnak nagyon rosszul esett. Kb inkább maradok külön lakásban, mint hogy odaköltözzek. Mindenki nagyon kedves velem, ezzel nincs gond, én csak már 10 éve nem lakom családban, úgy érzem, nagyon nehéz lenne alkalmazkodni minden aprósághoz, viszont, ha valamit koszosan hagynék véletlen, abból nagyon sok konfliktus lehetne, és mivel nem tudok mindig odafigyelni, lesz is.

Most nagyon szabadnak érzem magam, hogy saját otthonom van, nem saját lakás, természetesen, de nem is albérlet, az albérlet anyagilag elég megerőltető lenne nekem is, a páromnak is. Szóval ez kb kilőve. Oda viszont nem jöhet a párom, mert másik városban van.

Tehát vagy ott vagyunk együtt, vagy sehol. De én nem akarok oda költözni.... Van valakinek tapasztalata hasonló helyzetből, tudnátok tanácsot adni, mit tegyek?

24L


2011. okt. 24. 07:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat! Remélem tudok tanulni belőle :)
2011. okt. 24. 08:53
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
NE költözz vele úgy össze hogy ott van a családja is. az elején minden jól menne de aztán előjönnének az elvárások. te mit teszel le az asztalra, mit nem csinálsz jól stb. szerintem jobb ha megvárjátok azt a napot amikor csak ti ketten költöztök egy házba,albérletbe.
2011. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%
A legjószándékúbb anyós is anyós, a két dudás egy csárdában( itt most anyós "csárdájában", szóval te 2. leszel) nem működik. Soha.
2011. okt. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ez teljesen helyzetfüggő. Hivatalosan nem élünk együtt a párommal, viszont a hét nagy részében ott vagyok (alvással együtt). Sosem volt probléma az anyukájával. Anyukám sosem volt valami házias, így nem nagyon volt kitől megtanulnom, hogy hogyan kell ellátni egy háztartást, így előbb biztos, hogy ott költözünk össze, hogy tudjak kicsit tanulni az édesanyjától (szerencsére nagyon segítőkész anyukája van, sosem szól bele, ha én mondjuk egy ételt máshogy akarok csinálni, mint ahogy ő szokta stb.). De ezek mi vagyunk. Ha már eleve negatívan állsz hozzá, akkor felesleges odaköltözni, mert csak problémákat szül.
2011. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
utolsó akkor a te anyósod A 100-ból 1. :)
2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen, egyszerűen mázlista vagyok :) Sajnos tudom milyen a rossz anyós (a "nagymamám" egy elmebeteg nőszemély, aki szíve szerint kinyírná a családot, de ez most lényegtelen :D), de szerencsére nem mind ilyen!
2011. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, sok múlhat azon, ha már eleve negatívan állok hozzá. A párom anyukája sem szól bele soha a dolgainkba, és engem is nagyon szeret. Talán tényleg nem lenne gond, meg tényleg csak 1-2 évről lenne szó, meg tényleg sokat lehet spórolni........ Talán én is tanulhatnék tőle dolgokat, mert ő is nagyon ügyes egy csomó mindenben, amihez én még nem értek.... már eddig is szivesen tanított pl varrógépen varrni. Tényleg mindig kedves velem.... Csak hát úgy tartok az egésztől egy kicsit mégis... De talán mégis....
2011. okt. 24. 11:50
 18/23 anonim ***** válasza:

Én sem költöznék anyósékhoz. Semmi pénzért.

Az én anyósom is egy tündér, jókat lehet vele beszélni, röhögni, stb. De ott lakik a nagymama és a lánytestvér is. A hónap nagy részét pároméknál töltöm. Csak munka után járok haza, aztán mgyek is tovább páromékhoz, de ennek ellenére, hogy jó a kapcsolatom anyukájával, eszemben sem lenne még 3 nő mellé odaköltözni negyediknek egy szobába.

Szintén az én párom sem érti ezt meg, hogy mi a bajom.

A bajom az, hogy van egy családi házunk, amiben az emelet az enyém (nincs testvérem, lezárva, nem is kicsi, mert van benne egy fürdőszoba, három szoba és megépíthetném a konyhát is, mert hely is van). Úgy lett kitalálva, hogyha össze akarok valakivel kötlözni, akkor mindenem meglegyen (és később a ház is az enyém lesz, mert nem kell senkivel osztozkodnom). Hülye lennék feladni ezt az életet, egy egész házat azért, hogy esetleg összevesszek anyóssal, a párommal és éljek egy szobába majd a gyerekemmel.

És még azt sem mondhatnánk, hogy azért nem költözik a párom hozzánk, mert nagyon messze lakunk egymástól és baj lenne a munkába járás, kb. 5 km-er választ el minket háztól házig..

Szóval ezt még nekünk is le kell boxolni. De én sem ajánlom, hogy anyóshoz költözz!


Barátnőm is nagyon jóba volt anyósékkal, pont úgy ahogy én most. Odaköltözött és egy fél év múlva állandóan veszekedtek anyóssal.Miért nincs elmosogatva, stb..? Hát.. nekem ez nem kéne. Szakítottak is a párjával azóta.

Jól gondold meg!

2011. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunkat nagyon megviselte amikor 4 hónapig anyukáméknál laktunk, mert onnan csináltuk az építkezést (előtte nem éltünk együtt, tehát ott kezdtük az együttélést egy kis szobában) anyukámék nagyon jófejek, mégis borzalmas volt, semmi magántér, stb

Ennél még rosszabb ha a fiú szüleihez költözik a pár, gondolok a főzésre-konyhára, stb

Most egy telken külön házban lakunk a szüleimmel, nagyon jó a viszony velük, és mi is rendeződtünk.

2011. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudom elképzelni, hogy működjön a dolog, ha a pároddal előre lefixáljátok, hogy ez most egy próbamegoldás lesz, és csak 1 évre vállaljátok be. Ha letelik az 1 év és a tapasztalat azt mutatja, hogy jól érzed magad és tényleg nem okoz nagy konfliktusokat a szülőkkel való együttélés, akkor közösen elhatározzátok, hogy maradtok még egy ideig (amíg szükséges anyagilag, vagy akár állandóra).

Ha 1 év után úgy érzed, hogy nem az igazi, akkor mentek tovább albérletbe. Neked azért lenne ez könnyebb helyzet, mert 1)a párod nem mondhatja, hogy eleve elzárkózol és esélyt sem adsz a dolognak, 2)ha magadban szenvedsz is az 1 év alatt, tudod, hogy ketyeg az óra és eltelik ez a fix idő, és nem az az állandó "hogy másszak ki ebből" feszültség lenne benned, 3) a családja felé is jeleznétek, hogy ti 1 évben gondolkodtok, és ha tényleg menni akartok utána, nem lesz sértő, hogy őmiattuk költöztök el, hiszen már eleve azzal indítottatok, hogy 1 évig szeretnétek ott maradni.


Az a tapasztalatom, hogy a nem konkrétan lefixált dolgoknál ("maradunk 1-2 évig") mind a 3 fél a saját érdekeiben, elméleteiben bízik magában (szülők: "úgyis ittragadnak nálunk örökre, férfi: "belement a párom, nekem így jó, most miért is kéne erőltetnünk, hogy továbbköltözzünk? Hiszen csak 1-2 év telt el", nő:"Már itt élünk jópár éve, nem ez lett megbeszélve, mikor költözünk már el?!". Na ez persze sarkított, de kb. ez szokott menni.


Egyébként láttam nem egy olyan esetet, hogy abban a félben volt a végére a legtöbb feszültség, akinek a szüleinél bútoroztak össze.

2011. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!