Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az a kapcsolat, ahol...

Milyen az a kapcsolat, ahol nem az anyanyelvükön beszélnek a párok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék olyan helyzetekre, amikor a kapcsolat tagjai nem anyanyelvükön értekeznek (mondjuk magyar nő, arab férfi és angolul beszélnek). Nem nehéz az, hogy nem tudsz a saját anyanyelveden beszélni a pároddal? Én el sem tudnám képzelni a helyzetet, hogy egy harmadik nyelven beszélgessünk, úgy osszuk meg a gondolatainkat, félelmeinket.
2011. okt. 24. 08:39
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Ha nem beszéled jól az adott nyelvet, akkor gond.

Nekem soha nem okozott gondot, jól beszélem a nyelvet, még a szóvicceket is értem. Érzelmi töltésben nincs különbség az angol és a magyar szavak között számomra.

2013. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
En Angliaban elek. A baratom roman es angolul beszelgetunk. Mivel alig beszelek magyarokkal, az angolhoz szoktam igy nekem nem gond. Baratomnak sincs vele kulonosebb baja. Elvagyunk, ki tudjuk fejezni magunkat. :)
2016. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
0%
En anyanyelvi szinten beszelem a spanyolt meg az angolt is. El se tudom kepzelni milyen unalmas lenne olyannal lenni aki csak magyarul tud. A ferjem sem magyar, soha nem beszelunk magyarul, mert nagyon nehez idegennek ezt a nyelvet megtanulni,es nem is hasznos.
2020. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Amikor Németországba költöztem, nem beszéltem németül. Viszont összejöttem egy német sráccal, eleinte angolul beszélgettünk, majd szépen lassan megtanultam németül és utána úgy. Hozzateszem, ma már 4 nyelven beszélek, és bár már rég nem vagyunk együtt, messze a legjobb a németem, pedig az angolom sem volt rossz.
2022. aug. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!