Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak elmondjam?

Anyukámnak elmondjam?

Figyelt kérdés

Ma nem nagyon volt kedvem bemenni suliba, mivel 2 dogát is írtunk volna, és a hétvégén nem volt időm készülni..

Ma ugy tettem, mintha elmentem volna reggel, csak a parkba vártam, hogy anya elmenjen dolgozni, utána pedig felmentem a lakásba..

Felhívtam a háziorvosom, azt mondta, maradjak csak otthon pihenni, holnap menjek délelőtt hozzá. ( azt mondtam, hogy rossz volt a gyomrom.. )

Anyukámnak elmondjam, hogy ma nem mentem be?

És ha holnap még szerdára is kiír, akkor addig kell tettetnem, hogy bejárok suliba! :(

Olyan lelkiismeretfurdalásom van.. de nem akartam rossz jegyet kapni!


2011. okt. 24. 12:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd el, mert szülőin, fogadóórán kiderülhet, és akkor nagyobb bajban leszel. Egyszer belefér, de rendszert nem csinálhatsz belőle, mert abból még nagyobb bajod származhat. Az iskola, munkahely, stb. nem kedv kérdése, hogy bemegyek-e. Kötelesség menni. Ha valóban beteg vagy, csak akkor maradhatsz ki.
2011. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha én lennék az anyukád, csak akkor lennék morcos, ha tőlem várnád, hogy igazolást intézzek. De így szerintem teljesen oké, én is megcsináltam jó párszor, volt hogy még melóhelyen táppénzre is csak megúszásból mentem pár napra. Szerintem így mondd el nyugodtan.
2011. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Húúú de gyorsak vagytok! :)

Köszönöm a válaszokat.. amúgy 15 vagyok

2011. okt. 24. 13:08
 14/23 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy beszéld ezt meg anyukáddal. Igaz nem tudom, hogy mennyire megértő. Tudsz vele őszintén beszélgetni, megértő? Vagy nagyon szigorú?


Azért az se mindegy, hogy milyen tanuló vagy, mennyit szoktál lógni a suliból?

2011. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mondd el! És ne hazudj többet, főleg ne édesanyádnak.

Ha elmondod neki őszintén, hogy ez a helyzet, biztos vagyok benne, hogy megértette volna. Akármilyen hihetetlen, ő is emberből van, ő is volt fiatal, és ő is tudja, hogy néha alakul így az ember élete.

2011. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Azt mondom, hogy hazajöttem suliból, mert hasmenésem volt.. de már bejelentkeztem a háziorvoshoz
2011. okt. 24. 13:36
 17/23 anonim ***** válasza:
Majd mondd el a reakciót:DD
2011. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem néha anyukám megengedi, hogy otthon maradjak, ha nagyon kivagyok már idegileg. 3-4 havonta max egyszer, tehát nem gyakori, de ő az ilyen helyzeteket megérti.

Ő is ki van merülve, mind fizikailag, mind szellemileg, csak szerintem úgy gondolja, hogy neki "példát" kell mutatnia, nehogy hozzászokjak.

2011. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy hazajöttem, mivel nem éreztem jól magam.. ő erre csak: "jobban vagy?!"

szegééééény.. többet ilyet nem csinálok! :D

de kicsit megkönnyebbültem, hogy elmondtam..

igazolást lerendeztem, holnap megyek dokihoz, úgyhogy.. :)

Köszi nektek!

2011. okt. 24. 15:19
 20/23 anonim ***** válasza:
De azért jusson néha eszedbe, hogy nem az igazat mondtad...pedig ő megértette volna.
2011. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!