Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a hibás vagy jogos...

Én vagyok a hibás vagy jogos az undorom? Kellemetlen a helyzet.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párom anyját nem rég ismertem meg és nem volt valami kellemes élmény. Az otthona nem valami tiszta, a konyhája sem, sőt, a körmei is ápolatlanok, meg az egész asszony.


Én meg eléggé finnyás vagyok sajnos és most hétvégére ebédre megyünk hozzá. De én nem hiszem, hogy önfeledten tudnék enni a főztjéből, mert nem tudnék elvonatkoztatni a gusztustalan körmétől meg mindentől, ami ott van...


Mit tehetnék? Ha nem eszek, bunkó vagyok, de nem fogok bírni...


2011. okt. 25. 21:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha már egy találkozástól ennyire anyósundorod van, elég nehéz lesz megtartani a kapcsolatot. Egy idő után a barátodnak is szemet szúr. Az én barátom más okok miatt nem jön hozzánk sokszor szívesen és még ha jogos is a részéről, nekem nagyon rosszul esik, hogy ez van. Vágj hozzá jó képet, néhány alkalomba nem halsz bele. Gondolom nem minden héten mentek majd hétfogásos vasárnapi ebédre.
2011. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

A koplalás nagyon jó ötlet. Egyrészt azért ,mert marha éhes leszel, másrészt pedig a rengeteg gyomorsav mindent fertőtleníteni fog egy az egyben, amit beleteszel.


Én amikor úgy látom, hogy higiéniailag hagy némi kívánnivalót maga után az étel, amit valahol illendőségből mégis muszáj elfogyasztanom, akkor egész egyszerűen utána, ha már nem lát senki, megiszom egy kupica pálinkát. Jó erőset. Az garantáltan megelőz minden fertőzést.


Az ebédet nem lehet lemondani, mert a párod anyukája, szóval muszáj. De az akkor már biztos, hogy nem lesz ebből rendszer, és nem fogsz ott lakni :))) De azért néha ki kell majd bírnod egy-egy ilyen alkalmat nagy ritkán. A párodért.

2011. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 hennike ***** válasza:
95%
Küldök pár képet keresztanyám lakásáról, főleg konyhájáról. Tuti, hogy az anyós jelöltednél még a földről is ennél. :-)
2011. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt,de ha olyan kapcsolatban vagy vele,hogy ha elmondod neki,és megtud érteni téged,és tud segíteni neked,hogy vmi okból kifolyólag vagy nem eszel,vagy pl te is viszel valamilyen kaját az ő ebédje mellé ,h mittomén a te anyud küldi sok szeretettel,és szedsz az övéből is meg az "anyudéból"nem lesz ez annyira feltünő...de am megértelek ,nekem a párom nagymamája ilyen.Képzeld csinált sütit,és mondtam h nem igazán eszem meg a cukros dolgokat ,erre leköpdöste a sütit,meg fújogatta h már nem cukros...A hajam tépteeem...Nagyon durva volt.De a párom megmentett a helyzettől..naah úgyhogy meglehet oldani..:)Próbáld megbeszélni vele..
2011. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el most, mert a végtelenségig nem tudod húzni a közös ebédet, hacsak nem álltok a szakítás szélén.


Én lehet, hogy inkább jól bekajálnék előtte otthon, ott nagyon keveset ennék, dicsérnék mindent, de hangsúlyoznám, hogy kis étkű vagyok, idegen helyen sajnos nem tudok sokat enni. Ha magadnak szedhetsz, nem olyan feltűnő ez, mintha odateszi eléd az általa telemert tányért. Ha máshol (otthon, párodnál, étteremben stb.) rendesen eszel, és ezt furcsállja a párod, akkor mondhatod, hogy vannak bizonyos kaják, amiket annyira nem kívánsz.


Másrészt nekem is az jutott eszembe, amit fentebb már írtak, hogy vinnék én is kaját "kóstolóba" és inkább abból ennék többet.


Szerintem ne hergeld előre magad, tudom, hogy nehéz, de próbálj a jószándékú meghívásra koncentrálni. Nyilván megvan az oka, amiért így él, nem a te bosszantásodra, undorkeltésedre törekszik, egyszerűen ő ilyen, ez van. A pároddal járó csomag egy része, nem kell szívrepesve várnod az ilyen alkalmakat, de egy "úrilány" ilyet is simán kibír :)

2011. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

"Marha rosszul főz, a kajában mindig haj van,"


Ezen akkorát röhögtem! :D :D

2011. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szörnyen főz. Mostanában inkább korábban megyünk, hátha még lehet segíteni a főzésnél és akkor szépen megcsinálja valamelyikünk helyette. Meg sunyiban elmosogatunk terítés előtt.
2011. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%

"Nézd meg az anyját, vedd el a lányát."

Ez férfiakra is vonatkozik. Valószínű a párod ebben a ksozban, és igénytelenségben nőtt fel. Ha nem is ilyen most, de a hajlam megvan benne.

Talán ezért van, hogy őt nem zavarja ez az egész. Nála ez (is) normális.

Ha nem így lenne, akkor ő elintézné, hogy ne legyél ilyen helyzetnek kitéve. Vagy ő maga mondaná le az ebédet, ha kell minden alkalommal, vagy pedig elbeszélgetne az anyjával a higiéniáról.


Hagyd ott. Ne kezdj olyannal, akinek az anyja mocskos!

2011. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Próbálj meg inkább alkoholt fogyasztani,és péksüteményt,meg köretet.Húst szerintem ne nagyon egyél,az neccesebb!


Utolsó,hát van benne igazság amit mondasz,de gondolom nem együttél a párja a szüleivel,és nem lennének együtt,ha a párja igénytelen lenne a kérdezőnek:) ....


Nekem is sajnos egy lusta anyám van,akinek minden házimunka kegyetlenségnek számított.Állandóan panaszkodott,hogy nem bírja elvégezni a házimunkát,és kedve sincs elkezdeni,mert annyira sok idő eltelik vele.Próbál valahogy kinézni,de sokszor szégyelném én is...Ettől függetlenül én már 12 évesen is ezerrel takarítottam otthon,és magamra igényes vagyok és a saját lakásomban is.Ha hazamegyek hozzájuk,akkor inkább megcsinálom a házimunkát,legalább legyenek vasalt ingek.Viszont a tesóm,egy végtelenül igénytelen ember lett.Nem is tudom,hogy tudott párkapcsolatot kialakítani lányokkal.(hát úgy,hogy azok még igénytelenebbek voltak nála XD)...

2011. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenből egy picikét egyél, nehogy megbántódjon a leendő anyós.

Azért mielőtt elmennél a kajára, mérlegeld, mennyire fontos a párod. Ha vele akarod leélni az életed, akkor mindenképp jófejnek kell lenned és enni kell a mama főztjéből, akármilyen is. Ha viszont csak rövidebb távra tervezel, akkor nem muszáj meglátogatni sem az anyóst.

2011. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!