Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a hibás vagy jogos...

Én vagyok a hibás vagy jogos az undorom? Kellemetlen a helyzet.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párom anyját nem rég ismertem meg és nem volt valami kellemes élmény. Az otthona nem valami tiszta, a konyhája sem, sőt, a körmei is ápolatlanok, meg az egész asszony.


Én meg eléggé finnyás vagyok sajnos és most hétvégére ebédre megyünk hozzá. De én nem hiszem, hogy önfeledten tudnék enni a főztjéből, mert nem tudnék elvonatkoztatni a gusztustalan körmétől meg mindentől, ami ott van...


Mit tehetnék? Ha nem eszek, bunkó vagyok, de nem fogok bírni...


2011. okt. 25. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
94%

"Hagyd ott" Ez baromság. A párom pont azért lett tisztaságmániás, mert koszban nőtt fel, és megfogadta, hogy ő nem ilyen férj és apa lesz!


Témához: Ne mondd le, ha komoly a dolog, máskor is kell majd enned ott, nem lehet mindig így megoldani. Ragaszkodj, hogy magadnak szedsz, úgy egyrészt kevesebbet lehet, másrészt, tudsz válogatni. Pl utálom anyós pörköltjét, mindig mócsingos, ezért szedek jó sok tésztát és csak szaftot. Azt nézik, jól belemerítettem.


És, ritkán eszünk náluk, egyszer konkrétan öklendeztem (!!!) egyet az ebédnél, mindenki: mi történt, mondtam, elnézést, csak félrenyeltem... :)


Vigyél sütit legalább és gondolj végig arra, mindjárt ehetsz abból, és az leviszi az ízt! Sok sikert!


Egy együttérző

2011. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

19:03 vagyok. Hú, amúgy nálunk is nagyon durva a helyzet: csak egyet mondjak. Náluk kutya van, és mindenhova felmehet, szval alapból minden tiszta szőr. Sokszor van a kajába haj is meg kutyaszőr is. Ez nem elég ám! Anyósom kb 1 héten 1 max 2 mosogat, úgy van vele, hogy kevésnek nem érdemes nekiállni. 2 tálcás mosogatója van, és gyűlik, gyűlik. Mikor nem fér a mosogatóba, a földre teszi a konyhába. Na, és ekkor jön a kutya és kinyalja a tányérokat, lábosokat!!!!! Egyszer szóvá tettem és anyós felháborodva mondta hogy nem számít mert úgyis elmossa. Igen, 30 fokos vízben, meg agyonhasznált, kutyaszőrösszőrös szívaccsal. Na, ezóta ha ott eszünk mindig elképzelem, hogy előttem a kutya nyalta...


vannak még ilyen finomságok, sajnos nagyon igénytelen a higiéniára, és meg az ilyen dolgokra különösen érzékeny vagyok!

2011. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi lett a megoldás? :)
2012. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tökéletesen megértelek. Exem mamája sem volt a tisztaság bajnoka, megsimogatta a kutyát, utána kézmosás nélkül nekiállt főzni. Amikor megláttam, hogy milyen körülmények között él (vízvezeték leszűkítve és hasonlók) teljesen elborzadtam, hogy "Úristen, itt hogy mosogatnak?"


Mondjuk ő napi szinten felmos, de az edények tisztasága megkérdőjelezhető. Én úgy bújtam ki az evés alól nála, hogy megmondtam neki, hogy köszönöm, de nem vagyok éhes, vagy ne haragudj, de rossz a gyomrom, vagy hányingerem van.


Mondjuk ez mindig így volt, aztán kiderült, hogy evészavaraim vannak, de ez csak mellékes.


Nekem mindig sikerült kibújnom a dolog alól. Egyszer exem rákérdezett, én pedig ha nehezen is, de elmondtam neki, hogy mi van. Nem sértődött meg, mondta, hogy megért. Ennyi.

2012. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!