Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny a lányom a macskára,...

Féltékeny a lányom a macskára, mit csináljak? Másnál hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom és van egy 2 éves macskánk, aki eredetileg az övé, egy barátjától kapta.Lényeg, hogy én valóban nagyon sokat foglalkozok a cicával és őt is családtagként kezelem, sokat babusgatom.A lányomat is hasonló majomszeretettel szeretem, sokkal jobban, mint a cicát, de hát ő nem nagyon kér ilyesfajta szeretetből, amint az a tinikre jellemző.Igyekszem kedvére tenni, segíteni neki, kedveskedni, mégis úgy látom, egyre féltékenyebb szegény macskára, eleinte azt hittem, viccből mondja, hogy a cicát jobban szeretem, de ma még kicsit bele is rugott búcsúzóul.

Szegény cica is olyan kis értelmes, nagyon látszik rajta, hogy megbántódik, ha mellőzi valaki.

Most olyan helyzetbe vagyok, mintha testvéreket nevelnék.

Légyszi, adjatok ötletet, mit csináljak, hogy mindkettőnek jó legyen?


2011. okt. 26. 16:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a lányod nem állatkínzó és nem féltékeny komolyan a macskára, egyszerűen csak a kamaszkori lázadásának a része, hogyha ideges, frusztrált valami miatt (mint pl. a mostani futkosása), azt rajtad vezeti le. És nem a macskán (az, hogy odébb tessékelte, az nem nevezhető agresszív állatellenes viselkedésnek), a macskát csak eszközként használja, hogy téged megbántson, provokáljon, bűntudatot keltsen benned.


Vágyik a szeretetedre, a kényeztetésedre, ahogyan kislány korában is, de egy majdnem felnőtt kamasz ezt nem ismerheti be, pláne nem bújhat az anyukája ölébe naphosszat. A cica megteheti, ezért irigyli őt, de én nem hiszem, hogy ésszel ne lenne tudatában, hogy ez buta összehasonlítás, mert a macska tényleg csak egy állat.


Azon gondolkodj, mi lehet a viselkedése mögött (pl. mi bánthatja valójában, iskola, barátok-barátnők), és beszélgess vele sokat (amennyire csak engedi). Pl. meséld el neki, hogy pszichés megbetegedéseknél sok helyen kutyákat, macskákat is "alkalmaznak" stresszoldóként, mert az állat simogatása kötődéshez hasonló érzést vált ki, biokémiailag is endorfin szabadul fel az agyban, jóleső érzéseket, nyugalmat okozva. Sok ilyen kutatást is végeztek pl. depressziós gyerekek+kutyák bevonásával.


Simogassa ő is a cicát, segít neki is letenni a napi feszültséget :)

2011. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%
Én is 17 éves vagyok, de nem lennék képes belerúgni egy cicába, vagy akármibe, annál jobban szeretem őket:(
2011. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Olyan kedves és aranyos vagy..! Ritkán mondok ilyet, de a kérdésed melegszivű és jó emberre vall. Maga a konfliktus is "aranyos", de attól még valós.

Nekem úgy tűnik, ismeretlenül, hogy az egyedül nevelt (már majdnem "felnőtt") lányod valamiért - és nem tudatosan! - szeretne visszamenni a kicsigyerek-korba. Látja, hogy a cicával (mint a jólelkű ember általában) olyasmi gyengédséggel bánsz, ahogy a picikékkel szoktunk (magad is írod: családtagot szeretsz benne, "mintha egy kisebb testvért" dédelgetnél és hasonlók). A te "nagy" gyereked - természetesen tudat alatt - erre vágyna. Tudatosan meg el nem ismerné soha, hiszen a fizikai gyengédséget önérzetesen visszautasítja. Jól érzed, szerintem: ez valami - megkésett, különös - "testvér-féltékenység". Azt kéne valahogy megérteni, mi az, ami miatt a nagylányodnak arra van szüksége, hogy ő legyen az egyedüli központ, hogy maradéktalanul felé fordulj..ne oszd meg a szereteted közte..és "senki" közt. Vajon szorong-e valamitől? Érzelmi gondja van? Nyomasztja esetleg egy közeledő érettségi?


Én azt ajánlanám, ülj le vele. Ha ösztönösen, infantilis módon reagál is (a "testvér-féltékenység" az!) ő már teljes értékű beszélgetőpartner. Mondd meg neki, hogy szereted és rettentően fontos, amit érez. Próbáld meg beszéltetni őt magát..hátha "kibukik", mi a baj. Aztán - ha - tisztáztátok - kérd meg, hogy szeressétek együtt azt a kis állatot. Nagy-nagy rokonszenvvel: egy kutyatartó anyatársad.

2011. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon okos kislány lehet. Fogadok, hogy 17 évesen szexuális tapasztalatai már bőven vannak, de egy kismacskára féltékeny, ezért odébbrúgja. Most erre mit mondjak? Ha kistestvére lenne, azt is odébbtessékelné lábbal? Inkább tanuljon, sportoljon és segítsen be a háztartásba, ha ennyi fölös energiája van.
2011. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Tkp. az ő macskája,inkább örülne, hogy szereted, gondozod! Anyukám az enyémet pl. egyáltalán nem veszi ölbe,nem simogatja, csak úgy megtűri - pedig szeretném, ha ő is megtudná, milyen jó dolog egy cicával pihenni, relaxálni :) Eszed ágában se legyen lemondani a macskáról, szerintem a lány csak dühében mondott ilyet, ha nem lenne a macska, kitalált volna mást, amiért szerinte nem szereted.
2011. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
Itt nem szegény cica a lényeg, hanem az hogy a lányod ennyire gyerek. Egy 17 évesnek már nem kell a szülei nyakán lógni, sőt.. Ez nevelési hiba, ahogy írtad is, hogy "majomszeretettel szereted", ez a gond. Így nehezen fog felnőni a leányzó.
2011. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
30%
Gyűlölöm azokat akik bántják az állatokat! Az összes kínzót hidegvérrel meg tudnám ölni! Ők a legvédtelenebbek a világon vigyáznunk kéne rájuk, nem is értem hogy lehetnek egyes emberek ennyire nyomorékok! A lányod egy hisztis p*csa semmi több! Féltékenynek lenni egy macskára. Istenem...
2011. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%
Vannak olyan beteg emberek akik többre tartanak egy embert mint egy állatot. Az emberiség szégyenei.
2011. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm!Különösen a 16:50 és a 17:13-as válaszolónak!
2011. okt. 27. 08:34
 20/23 anonim ***** válasza:
27%
"Szegény cica is olyan kis értelmes, nagyon látszik rajta, hogy megbántódik, ha mellőzi valaki" na nekem ez a mondatod fura. Nem lehet hogy igaza van a lányodnak?Persze belerugni azért nem kéne a macskába,azt mondd is meg neki,hogy többé ne tegye,de szerintem valami veled nagyon nem stimmel...Mellesleg ott van akit teremtettél. Attól hogy egyedülálló anyaként nevelted még nem kellett volna ráboritani az összes majomszeretetedet.Örülj hogy nincs párod,mert tuti elüldözné a lány. Hisz erre nevelted hogy csak ő,ő a világ közepe. Cserébe baromira magányos öregasszony leszel,ha nem teszel valamit....
2011. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!