Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Választani egy édesanya és a...

Választani egy édesanya és a gyermekem apja között? Naivitás vagy csak változástól való félelem? Mi zajlkik bennem és hol a kiút?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, van egy 1 éves babám, együtt élünk az apukájával. Mikor összejöttünk minden csodálatos volt, rózsaszín felhők stb amik nem múltak el, jóban volt a családommal szerette mindenki és mi is egymást.

utána kiderült hogy terhes vagyok és megfordult a világ. 19éves voltam épp csak végeztem érettségin és elsőéves voltam szakmán. Őmár akkor jó fizetéssel dolgozott. Mindketten megilyedtünk ő pedig mániákusan ragaszkodott az abortuszhoz nem látva maga előtt más megoldást. Anyukámék azt kérték gondoljam át mielőtt döntök és én az utolsó pillanatban visszahátráltam a műéttől amit életem legjobb döntésének tartok, ám elindítottam egy lavinát. Párom elkönyvelte hogy az ő életéről anyukám döntött és belekényszerültünk egy helyzetbe.Iszonyú viták kerekedtek és nekem kicsúszott a kezemből az irányítás, csak azt tudtam hogy meg kell védenem a gyerekemet. a féleleme lassan a páromnak is elszállt,megoldottak a gondjaink tudtam folytatni az iskolát öszeköltöztünk egy albérletbe de a családi helyzet maradt a régi. Idén vagyok utolsó éves. Nővérem 1 évet maradt itthon a babámmal hogy be tudjam fejezni az iskolám és közeledünk egy döntéshez amiben tanáncstalan vagyok. Elköltözünk. Párom azt akarja, hogy a szülővárosába ami innen kb 50km-re van ami nem nagy távolság ám attól félek hogy az a célja hogy teljesen kizárja az életünkből a családomat. Gyűlöli őket de nekem szükségem van rájuk.Belátom azt is hogy felnőttem, de rengete áldozatot hoztak értem h csak nővéremet is nézem és hogy hagyhatnám őket is cserben? Komolyan választanom kell? Ahogy közeledik az idő egyre több a konfliktusunk,párom azt mondja az az utolsó esélyünk ha függetlenül újrakezdjük, úgy hogy nincsenek ott anyuék, anyuék azt mondják ha elmegyünk akkor maradok majd igazán egyedül a bajban mert egy ember nem változik meg atól hogy máshol lakik. és a legfontosabb, mi a legjobb a gyereknek???Hát nincs megoldás?


2011. okt. 29. 15:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hogy miért utálja párom a családomat? Az első nagy vitájuk még a műtét eldöntése előtt alakult ki amikoris kiderült hogy anyuék egyáltalán nem látják megoldhatatlannak azt hogy ne kerüljön sor rá és ezt közölték is vele. Ez megadta az alap feszültséget. Ez idővel kezdett feledésbe merülni ám volt nálunk egy szilveszteri összejövetel ahol ott volt minden barátom és a családomból a nővérem. Tudni kell nővéremről és barátomról is hogy mindketten kimondják ami a szívükön van. kialakult köztük egy vita amiben végül anyu jött föl témaként.Párom kinyilvánította véleményét teljesen alaptalanul anyuról tudva hogy ezzel tudja felhergelni nővéremet ami sikerült is neki. és itt szakadt le az ég a földre. itt alakult ki párom és nővérem között az azóta is tartó ellenszenv. Másnap anyukám átjött páromhoz hogy tisztázza a dolgokat, hogy miért alkot róla nyilvánosan olyan véleményt amiről mit sem tud. Nem vitatkoztak, párom flegmán végig hallgatta és minden bocsánatkérés nélkül lezárták a vitát. itt lett vége anyukám és párom kapcsolatának.

Volt valaki,aki azt mondta magam is gyerek vagyok még. Részben igazat adok, ám nem koromból hanem természetemből adódóan szükségem van a biztonságos háttérre. Óriási változásokon kellett átmenjek nem szeretnék panaszkodni, de erőmön felül küzdök hogy teljesíteni tudjak mindent amit vállatam. Még fel sem dolgoztam mindezt és máris egy újabb fordulópont előtt állok. 19évesen egyik pillanatról a másikra egy külön háztartásban találtam magam amit nekem kell fenntartani, miközben gyereket nevelek,iskolába és gyakorlatra járok, próbálva mindenhol a maximumot hozni és a mindennapos problémákon anyuék segítettek át, ők jönnek át minden reggel vigyázni a kicsire ha megyek el, ők segítenek a házimunkában, a főzésben és mindenben amiben csak tudnak, párom pedig12órát dolgozik, csak este jön haza és fogalma sincs mennyi mindent köszönhetek nekik. Én tudom hogy 50 km nem a világ vége, de más az ha egy olyan emberrel költözök el aki szívesen látja a szeretteimet és nem fapofával engedi be őket az ajtón holott nem is ők a hibásak azért ami kialakult és más az ha egy olyan emberrel aki látni sem akarja őket. Én sokszor belegondolok milyen lenne külön költözni, hátha csillapodna a helyzet és mi is újrakezdhetnénk, különállóan és visszakaphatnám azt az embert akibe beleszerettem, de mi van ha mégse? nekem itt van anyukám 2 testvérem és 3 nagyon jó barátom akik nem tudnak csak úgy átugrani ha szükségem van rájuk. Hát valóban ez az élet rendje, hogy itt hagyok csapotpapot egy új élet reményében? szeretnék jól dönteni hiszen ezen dől el a gyerekem sorsa is ami számomra sokkal de sokkal fontosabb mint a sajátom. segítségre van szükségem, kevésnek érzem magam ehhez a döntéshez. nem látom az alagút végét.

2011. nov. 6. 22:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam egyszer. Próbáld meg, hogy leülteted a srácot, és elmagyarázod neki, hogy neked ez így nem jó. Neked szükséged van a családodra (teljesen megértelek), nem akarsz elszigetelődni, hiszen 50 km az nem annyi, mint a szomszéd utca. Neked szükséged van a segítségre, anélkül nem menne a gyakorlat, suli, gyerek. Te nem mész. De a srácot sem szeretnéd elveszíteni, így döntsön ő. (egyébként nem értem, és is problémázhatnék egy csomó mindenen férjem szüleivel, de szeretem őt annyira, hogy nem teszem, nem élek a szüleivel, heti 1-2 alkalommal meg semmi gond nincs, nem szeretném megbántani, mert én is ezt elvárom cserébe, és nem tudnám bántani őt, mert szeretem). Szóval döntsön a srác, veletek itt, és normálisan viselkedik, ahogy egy felnőtt embertől elvárható, figyelembe véve a te és a baba szükségleteit (más a két kezét összetenné, ha csak fele ennyi segítsége lenne, hiszen neked kell mindennel megbirkózni, nem neki, könnyen beszél), vagy pedig ha ennyi tolerancia nincs benne, akkor ég áldja. Ha most mennél utána, akkor hidd el, fél év múlva te jönnél vissza sírva.
2011. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak gyerekes vagy de önző is... Mindig csak te, te. Arra nem gondolsz hogy nekik is van sajét életük amit élniük kéne? Persze szívesen segítenek de biztos lenne más is amit csinálnak? Miért nem hagyod hogy végre éljék az életük? Te akartad a gyereked, akkor ne másra sózd! A barátság meg ha igazi nem múlik el 50 km-től. A párod is értetek dolgozik 12 órát, te meg úgy mondod mintha valami lusta apuka lenne aki elmegy a munkába pihenni, aztán hazajön sörözni és nem érti mit nyavajog a nő, hogy mennyi dolga otthon! Szerintem még most gyorsan hagyd ott apárod. Had legyen esélye olyanvalakit találni aki érett és értékeli őt, és akinek első lehet és akivel családot alapíthat, mert az egyértelmű hogy te erre nem vagy érett és nem látod be hogy már nem anyuci az elsőszámú család.
2011. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, és bizony a gyereknek az apja és a családja a létfontosságú, nem a nagyi meg a rokonok.
2011. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazatok van, úgy összeségében. Csak akkor tudok teljes értékű,önálló családanya lenni ha kiszakadok a védelmező körből. Csak így tudok felnőni a feladathoz, amit vállaltam. iszonyú nehéz lesz, de meg kell tennem azt hiszem. Nagyon nehéz lesz elköltözni a városból ahol felnőttem és ahol úgy képzeltem el hogy majd a gyerekem is felnő. Ahová költözni akarunk ott nekem nehezebb lesz munkát találjak és párom is távolabb kerül a jelenlegi munkahelyétől.Eléggé félek, nem sokat lesz velünk , nagyon magamra leszek utalva, de hátha meg tudom oldani. Nagyon nagy segítség az hogy kívülállók véleményét is elolvashatom, bár ha végigszámolom hányan mondják hogy menjek illetve maradjak 6-6 az állás. Ugyhogy talán mégsem olyan egyszerű a választás mint sokan írjátok. a döntésképtelenségem pedig nem abból adódik hogy éretlen vagyok, egyszerűen csak szükségem van arra hogy alátámasszanak, hogy megerősítsenek, hogy írányítsanak én pedig alkalmazkodom minden helyzethez amibe csak belekerülök. Most azonban két nagyon fontos ember két teljesen különböző útra akar terelni, ilyen ellentéttel még sosem volt dolgom és nem tudom kinek higyjek. Ha behunyom a szemem arra gondolok hogy boldogan élek párommal és a gyerekünkkel az ünnepek egy részét anyuéknál töltjük együtt, nincs gyűlölködés, szent a béke és együtt örülünk a kicsikénknek. De ha kinyitom a szemem visszazuhanok a valóságba ami sokkal zordabb.
2011. nov. 7. 18:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy felnőjél, nem kell elköltözni. Az, hogy a saját dolgodat nehezíted, maximum tönkretesz, de nem biztos, hogy segít. Igazából azt teszel, amit akarsz, de az én életemben nem lenne helye olyan férfinek, aki választásra akarna bírni anyukám és közte.
2011. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi történt veled, én is hasonló helyzetben vagyok csak még nagyon az elején... Írj kérlek, remélem jóra fordult az életed. ;-)
2012. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!