Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg így normális?

Ez tényleg így normális?

Figyelt kérdés
Anyukám jobb esetben hetente főz. Ideje lenne rá, egész nap itthon van és vagy telefonálgat vagy tv-t néz. Amikor főz, akkor annyit főz, hogy elég legyen 5 napra. Azt mondja, hogy a húst meg lehet enni az 5. napon. Pénteken volt a hűtőben olyan pulykasonka, amit piacon vettek, nem volt ráírva semmi. Kérdeztem, mikori, mondták, hogy hétfőn vették. Nem akartam megenni és ezen teljesen felháborodtak, hogy hogy pazarolhatom így a kaját. Ráadásul előtte 2 nappal eléggé elrontottam a gyomrom, mert romlott sonkát ettem (az másik volt). Ezekre anyukám azt szokta mondani, hogy teljesen normális és minden családban így van.
2011. okt. 31. 08:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

nem normális

3 nap még oké,de több nem egészséges

2011. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

Túl jó dolgunk van, neked is az van, ez a baj. Lesz még rosszabb is a gazdasági helyzet... fogsz (sajnos) még örülni az ötnapos főtt ételnek, és a lejárt szavatosságú konzerveknek, vajnak.

Osztom annak véleményét, aki a kaja állapota alapján dönti el, hogy mi ehető. Nem azt kell nézni, hogy mikor készült, hanem hogy nem romlott-e meg. A kettő nem ugyanaz.

2011. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Valószínű nincs friss ételre pénz.Ez szomorú :(

Anyukád meg próbál téged gyerekként kezelni,és takargatni a szegénységet,és azt forszírozni,hogy ez így a normális.Lehet ő ilyen,így már érthető.


Egyébként meg egyél inkább olyat,ami viszonylag friss.Vizet,kenyeret,esetleg főzz magadnak valamit ha tudsz.(virsli,krumpli,főzelék-ezek kevésből is kijönnek)Bár a korod nem írtad...

2011. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem állunk valami jól, de azért van pénz ételre. Meg a friss étel hogy függ össze a pénzzel? Amit megfőz egyszerre öt napra, azt meg tudná főzni két alkalommal is.
2011. okt. 31. 12:19
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt meg nagyon remélem, hogy sem én, sem más nem fog olyan helyzetbe kerülni, hogy örüljön ha lejárt ételt ehet. Ennyire nem kéne pesszimistának lenni, lehet, hogy nem valami jó a helyzet, de aki akar, tud tenni azért, hogy legalább ne éhezzen.
2011. okt. 31. 12:26
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Én nem pesszimista vagyok, szimplán így élek. 200 ft-os órabér mellett (szakmai gyakorlat...) napi 1 étkezésre jut pénz, és mire odajutok, már nem érdekel, hogy lejárt-e vagy sem.

Aki lepontozott, annak meg kívánom, hogy éljen úgy, mint én az elmúlt pár hónapban.

2011. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Anyukád egész biztosan nem normális, de te sem teljesen.


Jól mondják itt páran, hogy főt kaja max. 3 napig tárolható el! Édesanyád lsuta, és igénytelen is ezen a téren. Ráaádusl az egészségeteket veszélyezteti. NINCS így egy normális családban sem.


Ami meg téged illet: nem érdekes, hogy nincs rajta lejárati dátum. Kinyitod, megszagolod, megkóstolod és kész. Ha nem látszik rajta semmi gyanús, nincs rossz szaga sem, akkor kizárt, hogy rossz lenne. Nem szabadna pazarolni!

2011. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!