Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek már van egy gyereke,...

Akinek már van egy gyereke, az rá hivatkozva semmilyen ígéretet nem kell betartson?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, van egy kisgyereke. Mindig össze vissza hozta el, de heti 3 napra minimum, plusz néha még egyre, de ami a lényeg, hogy nem volt sosem rendszer, mire hazaértem, tudtam meg, hogy akkor lesz a gyerekes nap/ok, akár hétköznap is. Mivel mindketten úgy gondoltuk, hogy közös jövőt szeretnénk, mondtam, hogy én ezt a rendszertelenséget, hogy nem tudom mikor lehetünk kettesben, hogy a programokat lemondja, amiket előre lefoglaltunk, mert az anyuka épp úgy kéri, hogy akkor vigyük el a gyereket nem bírom. Mondtam, hogy nem állok kettejük közé, én elmegyek, mert ezt nem bírom, minden harag nélkül váljunk el. Mondta én fontos vagyok neki, szeretné együtt nevelni velem a majdani közös gyerekeket, ilyesmi. Mondta kéthetente hétvégére hozza el. Erre most 3 hete megint az van, hogy össze vissza jön a gyerek, most tudtam meg hogy megint este elhozza, hétfőig (már terveztünk egyébként mást). Meg volt itt hétköznap is két napot, erre azt mondja a párom, hogy azt hitte a hétköznap nem számít bele a napokba. Erre mondtam, hogy nyugodtan elhozhatja, csak ugye tudja, hogy akkor engem nagyon átvert, mert már rég lehetnék 2 hónapja máshol...

Valószínűleg ez is, meg az is kell neki, de értse meg hogy kompromisszumok nélkül nem megy.

Vélemények?

Ja 27L és 34F


2011. nov. 5. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
"Drágám, szólj legalább 12 órával azelőtt, hogy elhozod a kicsit, köszi."
2011. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ezen a kérésen már rég túl vagyunk... eddig nem nagyon sikerült betartania.
2011. nov. 5. 10:47
 3/26 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy itt a gyerek csak ürügy. Természetesen vannak olyan esetek, amikor a szülőnek azonnal ugrania kell és mindent félredobnia, hogy rohanjon a gyerekért, de itt nem erről van szó.

A pároddal megpróbálhatsz beszélni, de ennyi idősen úgysem fog változni. El kell döntened, hogy elfogadod, hogy ilyen, vagy elhagyod.

2011. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Neked van igazad. Már akkor ott kellett volna hagynod, mert ez a férfi tesz a fejedre.

Persze a gyerek is fontos, nem erről van szó, és én azt vettem le az írásodból, hogy téged sem zavar, csak időben tudjál róla.

Ami azt illeti én is utálom az ilyenfajta bizonytalanságot, hogy sose lehet előre tervezni, mert a kedves mindig keresztbe tesz.

Ezt hosszú távon nem lehet bírni. És ez változni nem fog, mint az már bebizonyosodott.

Már csak rajtad áll, hogy hány esélyt adsz a párodnak.

2011. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Én nem értek veled egyet.

A kisfiú gondolom szereti az apját és a párod már nem csak egy önálló ember, hanem apa is, akinek mindig a gyereke lesz az első. Amikor megismerted, már akkor volt gyereke. Ha nektek lesz közös, akkor sem tudod őket mindig lepasszolni, hogy kettesben lehessetek.

A kéthetente hétvége meg nagyon kevés.

Kompromisszumot kellene kötnötök. A gyereknek kell az apja, és ez így is van rendjén, és tényleg lehet ez hirtelen ötlettől vezérelt, a gyerek el akar menni és kész. Én sem tagadnám ezt meg a gyerekemtől senki kedvéért.

Miért nem szervezel olyan programokat, amikben akár egy gyerek is részt vehet? Azért sok ilyen van. Mindenki jól érezné magát.

Vagy ha ennyire zavar, akkor máskor gyermektelen férfit kellene választanod.

2011. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A kéthetente hétvégét ő ajánlotta fel, és ő mondta azt hogy betartja, mert belátta, ha így csinálja, hogy hol van gyerek, hol nincs, se én nem maradok vele, de a büdös életben egy nő sem.
2011. nov. 5. 11:01
 7/26 anonim ***** válasza:
21%
Hát abban egyáltalán nem értek veled egyet, hogy egy nő sem marad igy vele. Pont te irtad, hogy kompromisszumok nélkül nem megy. Az én véleményem teljesen ellentétes a tiéddel és a többségével. Engem egyáltalán nem zavarna az, hogy a gyerek miatt le kell mondanom egy programot, vagy eleve olyanokat terveznék, ahová a gyereket is vinni lehet. Az a baj, hogy ezt csak azok érthetik meg akiknek már van gyerekük.
2011. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó tévedsz :) Én vagyok, aki veled ért egyet és nincs gyerekem, nem is lesz remélem soha :D De attól még megérteni meg lehet a viselkedést és az érzéseket :)
2011. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%
De most komolyan, mi olyan b@szott fontos dolgod volt hétköznap este, hogy az a szegény gyerek teljesen felborította az életed rendjét?! Szerintem egyszerűen csak féltékeny vagy!!!
2011. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez se túl szimpatikus, hogy a gyerek szívja meg inkább. Az miért nem jutott eszébe, hogy a gyerek ANYJÁVAL megbeszéli, hogy előre meghatározott időben hozza el, ugyanolyan rendszerességgel, mint eddig, csak nem ad hoc alapon, hanem mondjuk hétfő-szerda-pénteken délután háromkor? Akkor te is tudsz róla, gyerek is sokat van vele, nincs gond.


A férjemnek is van egy lánya, de ha a miattam hanyagolná, nem gondolnék jókat róla. Azt feltételezném, hogy a közös gyerekünkre is ez a sors várna. Egyetlen egyszer lettem a lánya elé helyezve, amikor nekem vesegörcsöm volt és kórházba kellett vinni, ezért lemondta a tervezett mozit a lányával.

Mondjuk az is igaz, hogy hacsak nem sürgős dolog van (betegség, vagy bármi, ami gyors intézkedést kíván), akkor nem szokta keresztbe szervezni a lányát velem. Vele is időben egyeztet és velem is, így nincs is probléma belőle.

2011. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!