Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 5 és fél hónapos...

Van egy 5 és fél hónapos kislányom, a párommal még terhesség alatt szakítottunk. Nem fizet semmit sőt most már nem is látogatja. Ha le akar mondani róla megteheti?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert beadtam a bíroságra gyerektartásra az igényt,nem kérek sokat(10 ezer FT/Hó),eddig sem fizetett,husvétra,névnaojára sem hozott neki semmit,szerintem egyáltalán nem érdekli már a kislány.Amióta van valami nője azóta változott meg,szerintem nem akar a kislányról gondoskodni,már 2 hete nem is látta,nem is kérdez rá mi van vele.Szerintem nem akar ő fizetni utánna,lemondhat róla ha akar?Az is érdekes,hogy van mégegy lánya,akit ő nevel,mert arról meg lemondott az anyukája.Hogy lehet hogy valaki az egyik gyerekéért megtesz mindent,megvesz neki mindent,a másik meg nem is érdekli?
2009. máj. 7. 11:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mint férfi nem kéne már akkor sem,ha térden csúszna-mászna előttem.Szerintem egy undorító féreg,főleg így,hogy egy másik nő miatt eldobja magától a saját gyerekét.Meg a nőről is megvan a véleményem,azt se értem ő mit vár?Hogy vele lesz élete végéig?Mind a kettő egy féreg.
2009. máj. 7. 13:36
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, sokaknak nem fog tetszeni amit most írok. Nem akarom felmenteni az apát egyáltalán, szerintem is undorító amit csinál. Viszont arról nem esett szó, hogy ő is akarta-e a babát. Sok nő még mindig azt hiszi, hogy egy gyerekkel megfoghat egy férfit. Nyilván ketten kellettek ahhoz, hogy ez a gyerek megfoganjon és vállani kellene a felelősséget érte. De sokszor hallunk olyat, hogy a nő félrevezeti a férfit és azt mondja, hogy védekezik. Vagy mikor kiderül a terhesség és a férfi egyértelműen megmondja, hogy nem akarja a gyereket akkor is vállalja a nő stb Ilyenkor szerintem később is illene magát tartani ahhoz egy nőnek, hogy felneveli apa nélkül is. Nem tudom itt mi volt a szitu, ha terhesség alatt hitegette az apuka a nőt, akkor tényleg csak azt tudom mondani, hogy aljas egy ember.
2009. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a 10ezer forinttal semmit nem érsz, igenis kérd el ami jár, ne foglalkozz mással, csak azzal hogy a te gyerekednek mi lenne a jó. És semmiképp se egyezz bele ha le akar mondani róla. Ha már megtudta csinálni a gyereket akkor foglalkozzon is vele, ha nem akar akkor meg fizessen, megérdemli.
2009. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekről nem lehet csak úgy lemondani törvényesen.Én hagytam volna a volt férjemnek,de a bírónő felvilágosított,hogy jogilag ez így nem lehetséges.Sőt,a gyerektartásról sem mondhat le az anya,mert az a gyereknek jár nem az anyának.Az más kérdés,ha az elmaradásáért nem pereled.Ilyen nincs,hogy Ő úgy dönt nem kell neki a gyerek.Azért intézi ezt a bíróság perben,hogy megpróbálják rákényszeríteni az ilyen semmirekellőket a kötelességük teljesítésére.Egy apa az esetben mondhat le az apai jogairól,ha ezt egy másik férfi azt átvállalja.Mondjuk Te férjhez mész,és a férjed veszi a nevére a gyereketeket és vállalja azt ami az apja kötelessége lenne.Viszont ezzel nem jó játszani,mert ha az a kapcsolat is véget érne bármi okból,akkor az a férfi perelhető gyerektartásért.Egy kiskorú gyerekért mindig a 2 szülő a felelős,kivéve abban az esetben,ha az anya azt állítja az apa ismeretlen.Ha tagadná az apaságot ez esetben 1 éves kora után lehet kérni az apasági vizsgálatot.De akkor is most add bíróságra,mert visszamenőleg csak így kötelezhető a tartásdíj megfizetésére,máskülönben csak fél évig visszamenőleg lehet kérni.
2009. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak egy észrevétel! Honnan tudod, hogy a nő beszéli tele a fejét a gyermeked ellen? Én is valami hasonló helyzetben vagyok, de én nem tőrödöm vele. Nevelem a kicsimet, megadok mindent ami tőlem tellik és próbálom élni az életem. Amíg a hasonló dolgaimmal foglalkoztam csak feszült volt az életem, nem tudtam 100%-ban koncentrálni az igazán fontos dolgokra, aludni is alíg tudtam,mert folyamatosan járt az agyam, hogy: "mit csináljak"
2009. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!