Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 5 és fél hónapos...

Van egy 5 és fél hónapos kislányom, a párommal még terhesség alatt szakítottunk. Nem fizet semmit sőt most már nem is látogatja. Ha le akar mondani róla megteheti?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert beadtam a bíroságra gyerektartásra az igényt,nem kérek sokat(10 ezer FT/Hó),eddig sem fizetett,husvétra,névnaojára sem hozott neki semmit,szerintem egyáltalán nem érdekli már a kislány.Amióta van valami nője azóta változott meg,szerintem nem akar a kislányról gondoskodni,már 2 hete nem is látta,nem is kérdez rá mi van vele.Szerintem nem akar ő fizetni utánna,lemondhat róla ha akar?Az is érdekes,hogy van mégegy lánya,akit ő nevel,mert arról meg lemondott az anyukája.Hogy lehet hogy valaki az egyik gyerekéért megtesz mindent,megvesz neki mindent,a másik meg nem is érdekli?
2009. máj. 7. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A lemondásba neked is bele kell egyezned.

Azzal, hogy egyszer elismerte az apaságát (vagy házasok voltatok) ő a gyerek apja, ami kötelességekkel (és jogokkal) jár. Ezt csak akkor változtathatja meg, ha ebbe te is beleegyezel, kvázi a gyerek érdekét képviselve.

2009. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
76%
Csak akkor mondhat le a babáról ha engeded!! A szemétláda megérdemli, hogy a fizetése 33%-át megkapd! mert bizony ennyi jár! Ne hagyd magad és a babád se. Sajnállak, hogy egy ilyen gerinctelen alakkal hozott össze a sors!
2009. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az az igazság,hogy én tekintettel vagyok a másik lányra,ezért kérek csak havi 10 ezer ft-ot,peddig az nagyon kevés.De ha megkapja a levelet a bíroságtól még én leszek a szemétláda.Elvagyok mondva állandóan mindennek,a kis nőjével elmennek mellettünk autóval az utcán.Milyen nő az ilyen,aki elnézi azt.hogy a társa így viselkedik?Meg még oltogatja is hogy ne jöjjön megnézni a kislányt?És még én vagyok az idióta,szerintük.Talán jó is lenne,ha lemondana róla,legalább tudnám,hogy nem kell várni többet,és a kislánynak nem kéne később magyarázkoni,hogy egyszer miért jön,utánna meg hetekig miért nem.
2009. máj. 7. 11:42
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem te írtád véletlenül azt múltkor,hogy minden rendben volt eddig amíg nem volt új barátnője(látogatta rendesen a kicsit) viszont nem fizetett eddig se semmit? Addig míg látogatta a kicsit miért nem kérted,hogy támogassa? Nem lehet,hogy téged leginkább az zavar,hogy új párja van?(nem bántani akarlak)Érdemes lenne elbeszélgetned a volt pároddal,hogy ezzel a lányával is foglalkozzon és gyerektartást meg annyit kérj,amennyit a keresete alapján a bíróság is megállapítana. Mivel szétmentetek már nem is lenne egészséges,ha folyton menne. DE, azt meg lehetne vele beszélni,hogy legyenek fix papanapok(átmegy hozzátok)vagy,hogy ha mondjuk neked el kell menned valahova pár órára rá lehessen bízni a kicsit. Annak a kicsinek apára is szüksége van,és ezt neki is meg kell értenie.
2009. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem írtam még ide.Mi az,hogy nem kéne mindig jönnie?Ja elég,ha havonta egyszer jön,akkor is 10 percre?Nem értem az utolsó válaszolót.Az is jó,hogy husvétkor se névnapján sem jelentkezik?Meg,hogy beteg volt rá se kérdezett?Meg az is jó,hogy elmegy mellettünk az utcán?És igazad van zavar hogy van barátnője,főleg azért,mert elmond engem mindennek,meg jót röhög rajtam,hogy nem törödík velünk az apuka.Mit beszéljek vele,ha nem is keres,nem is jön?Könyörögjek?Amúgy kértem már,hogy fizessen,de nem akar.Én vagyok a rossz?
2009. máj. 7. 12:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! gyerektartásként 20%-ot állapít meg a bíróság, de egy fix összeget is (arra az esetre ha feketén dolgozna az apuka a fix összeget akkor is fizetnie kell). Szerintem a 10 ezer ft kevés, de ezt te tudod. Sokmindenben igaza van az utolsó válaszolónak, mivel az apukával szakítottál még terhesen, azt ne várd, hogy a babát napi rendszerességgel látogatni fogja. Mivel a leírásodból az derül ki, hogy nem is igazán érdekli. A bíróság a láthatást kéthetente szokta megállapítani, természetesen amíg ilyen picike addig az apja nem viheti el magával, hanem a Te felügyeleted mellett lehet a babával. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél de Te semmi esetre ne könyörögjél az apukának, ha már eldobott titeket.
2009. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Én egy ilyen embertől nem kérnék semmit, sőt, zavarna, ha a lányom a nevét viselné. A felelősségtudatot és a szeretetet nem lehet kikényszeríteni senkitől, és megértetni sem lehet olyannal, aki magától nem érez rá késztetést. Hosszabb távon nyugodt életetek csak akkor lesz, ha lezárod ezt a kérdést. Nem kár érte. A havi 10.000,-Ft jelképes összeg, és csak arra jó, h' hosszú évekig nyűglődjetek egymással. Persze neked kell dönteni, nem ismerek minden körülményt, csak azt írtam, amit én tennék.
2009. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, bocsi,de nagyon félreértettük egymást. Egy szóval se mondtam,hogy te vagy a rossz. Csak próbáltam olyan lehetőséget felvetni,amelyik a legnyugodtabb. Azt,hogy nem kéne mindig mennie,úgy értettem,hogy csak akkor mikor megbeszélitek, mondjuk hetente. De ezt csak azért mondtam,hogy Te is tudd élni a saját életedet a kislányoddal. Ugyanis ismerek olyat,ahol az apuka szintén meglépett és kérdezés nélkül a leg lehetetlenebb időpontokban beállít,és mindenbe beleszól,holott ő hagyta el a családját egy másik nőért. Az anyuka meg ez miatt semmit nem tud úgy csinálni ahogy szeretne,mert nincs lefixálva semmi.

Amugy erre a kérdésre gondoltam,mert nagyon hasonló a tiédhez: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2009. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsi-utolsó válaszoló.Igazad van,hogy megkéne beszélni mikor jön,dehát ő már nem is jön.Igazából szerintem tényleg jobb lenne,ha lemondana róla,dehát az milyen?Hogy fogom a kislánynak megmagyarázni,hogy apádnak az egyik gyereke kell,de te nem?Meg egyáltalán apa nélkül felnőni?Csak azért mert az új nője meghülyitette?Szerelme lehet még több ezer is az életben,de gyereke?A saját vérét megtudja valaki tagadni?Én nem értem ezt az egészet?Hogy lehet egy ilyen gyönyörű és védtelen pici lányt eldobni,nem törődni vele?
2009. máj. 7. 12:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Én se értem,hogy lehet ennyire nem törödni egy gyerekkel. Próbálj meg új életet kezdenia kislányoddal,ne érdekeljen mit csinál. Mondd meg neki,hogyvagy lemond a gyerekről vagy fix szabályokat tart be. Bárhogy is dönt,te ne törödj vele mint pasival,hanem éld az életed,akkor tuti jönni fog egy pasi aki nem csak téged,de a kislányodat is imádni fogja. És akkor nem kell apa nélkül felnőnie,de amugy van abrátnőm,aki apa nélkül nőtt fel és mégis boldog élete volt.
2009. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!