Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom ki akarja provokálni...

A párom ki akarja provokálni a szakítást. Mellette viszont hiteget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

konkrétan nem mondja meg, hogy be akarná fejezni, viszont állandóan kiidegel(pl. lenézve beszél velem, ha jelzem, hogy fáj, még neki áll feljebb, vagy napokra megsértődik nem is keres - azért mert pl kifejeztem, hogy megbántott. stb stb)


a lényeg, hogy minden helyzetben úgy viselkedik, hogy szinte kiprovokálja, hogy elhagyjam, viszont mivel nem mondja ki ezt konkrétan, mellette bizonytalanságban tart, hogy lehet mégis szeret, csak ilyen hirtelen jellem.

tehát ha szándékosan rákérdezek, hogy azt akarja e hogy befejezzük, azt válaszolja nem, csak viselkedjem máshogy.-és ebben megint kitalál valamit, amiért hibáztat.


szóval tiszta ellentmondás még egy mondata is.


pedig én szeretem őt és szeretném, ha már minden rendben lehetne, de ő folyamatosan ingerült, vagyis mindenen egyből fel kapja a vizet, mintha csak maga a jelenlétem zavarná.


és ez megy hónapok óta, és kezdek tönkre menni bele, a szeretethiányba, a feszültségbe :(


mit tehetnék én?


2011. nov. 8. 20:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts. Problem solved.
2011. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%
nálam is ez van,csak nem ismeri el.mindig én vagyok a hibás mindenért. emelett nekem más problémáim is vannak vele. ha akarsz beszélgetni írj privit.
2011. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
18%

Nem lehet,hogy a te viselkedésed sem egészen ok? Nem mondja meg,hogy miben viselkedj másképp?

Egy kapcsolatban mindig mind a kettő hibás!

2011. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, persze amikor szakítottunk, akkor rájött, hogy mégis kell neki ez a kapcsolat, de annyira megkönnyebbültem nélküle, hogy esélye sem volt.
2011. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 tekike99 ***** válasza:
86%

nagyon sajnállak :( valószínűleg jól érzed, hogy be akarja fejezni, csak ő nem meri lezárni és neked se hagyja, mert (talán) attól fél, hogy egyedül marad. hibáztatni, támadni, a kákán is csomót keresni sokkal könnyebb, mint egy döntést felvállalni.

te mit tehetnél? a leírtakból gondolva, elég sok mindent teszel: tolerálsz, megbocsátasz, esélyt adsz...

szerintem elvegetáltok még egymás mellett egy ideig, de ennek a kapcsolatnak előbb-utóbb vége lesz.

2011. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabb lépj ki ebből a kapcsolatból. Jól érzed, hogy a szakítást szorgalmazza, de nekem úgy tűnik, hogy ahhoz is gyáva, hogy a kérdésedre őszinte választ adjon.
2011. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

sajnos úgy látom én is ahogy 4-es válaszoló írta :(


és 3-as válaszolónak "Nem lehet,hogy a te viselkedésed sem egészen ok?"


egy példa:

pl mondtam neki,egyszer amikor mélységesen megbántottt, hogy szeretethiányom van.

nagyon fáj sokminden, stb.


erre válasza: te sem adsz semmi szeretetet


erre én: gondold el, ha megbántasz, fájdalmat okozol, hogy álljak tárt karokkal eléd? pont ezért mondom, hogy fáj, hogy sok a rossz, nincs szeretet.


és ez után megint magáról az aktuális vitatémáról veszekszik tovább, és hibáztat tovább, hogy mert én...

2011. nov. 8. 20:43
 8/33 A kérdező kommentje:
* szóval úgy látom, ahogy 5-ös válaszadó írta
2011. nov. 8. 20:48
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szakíthatnál.
2011. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább egy uralkodni akaró férfi rajzolódik ki. Próbálja megtörni az önbecsülésedet, hogy irányíthatóvá tegyen. Tehát vagy átmész kutyába és felvállalod a rabszolga státuszt vagy szakítasz.
2011. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!